vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Bazén v MŠ Okulka odstavili kvôli riziku karcinogénnych plesní

Bazén v MŠ Okulka odstavili kvôli riziku karcinogénnych plesní

Od začiatku roka rieši vedenie Materskej školy Okulka problémy s pokazenou vzduchotechnikou, kvôli ktorej muselo pozastaviť prevádzku bazéna. Keďže dvadsaťročné zariadenie neodvádza vlhkosť, v miestnosti hrozí riziko vzniku nebezpečných plesní. „Bazén sme odstavili, lebo sme predpokladali, že začnú vznikať plesne, ktoré sú karcinogénne, a takto riskovať sme si dovoliť nemohli. Okrem toho, učiteľka, ktorá sa venovala žiakom v bazéne, je dlhodobo práceneschopná, no máme prísľub od pána primátora a prednostu, že po oprave vzduchotechniky bude prijatá nová učiteľka, ktorá ju bude zastupovať,“ uviedla riaditeľka Materskej školy Okulka Mária Hudecová.

Bazén materskej školy je vyťažený denne od 9.00 do 14.30 hod. s tým, že mimo zimného obdobia ho popri žiakoch mestských MŠ využívajú aj deti zo škôlok v okrese Vranov. Ako nás informoval prednosta Mestského úradu vo Vranove Andrej Krišanda, do konca marca bude vzduchotechnika opravená. Proces výberu dodávateľa bol ukončený s tým, že investícia na riešenie tohto havarijného stavu dosiahne výšku 2 800 Eur. „Mesto sa snaží urobiť všetko pre to, aby tento problém bol čo najskôr odstránený. Pokiaľ budú súčiastky, do dvoch týždňov by mala byť porucha odstránená,“ prisľúbil A. Krišanda.

Platená reklama

Svet zdravia
Pink Floyd
Hobby centrum
Noc divadiel
GRAND STUDIO, s.r.o. - reklamná, produkčná a umelecká spoločnosť
Zelená Lagúna
Kadernícky salón Janka
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum