vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / VI. liga - 17. kolo

Soľ – Vechec 3:0 (2:0)
Soľ chcela nadviazať na víťaznú šnúru z jesene. Diváci sa ešte ani nestihli poriadne usadiť a po akcii Kulicha otvoril skóre už v 1. min. Sakala. V ďalšom priebehu sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami s miernou hernou prevahou Vechca. Gól do šatne však padol do siete hosti, keď sa medzi štyrmi protihráčmi presadil Kulich a po jeho krížnej prihrávke oslávil návrat do dresu Soli po piatich rokoch presným zásahom Lukáč. Druhé dejstvo sa nieslo v réžii domácich, ktorí pridali aj tretí gól, o čo sa opäť postaral Kulich. Najskôr bol po faule na neho nariadený pokutový kop, ktorý Šimko síce zneškodnil, no na dorážku už nárok nemal.
Góly: Sakala, Lukáč, Kulich.
Zostava Soľ: Dudáš – Glod, Gazdík, Tokár, Orosi, Hájnik, Lukáč, Jáchym, Demčák, Kulich, Sakala. Striedali Biž, Surňák.
Zostava Vechec: Šimko – Soták, Demčák, Palko, Mati, Uhlík, M. Hanusin, Jakubčin, Ihnát, Kováč, M. Hajdúch. Striedali M. Adam, Š. Hanusin.

Čierne – Bystré 2:1 (2:0)
Na mokrom teréne sa od začiatku lepšie pohybovali hráči Čierneho, ktorí si od úvodu vypracovali územnú prevahu a v 15. min. otvoril skóre dorážkou priameho kopu M. Cigan. Keď sa k nemu o desať minút pridal šikovným prehodením brankára hostí Sirotiak, viedlo Čierne už 2:0. V druhom polčase zaujala situácia, po ktorej mali domáci kopať pokutový kop, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Po zranení Čurilu malo viac z hry Bystré, no v nastavenom čase Ivan iba korigoval na konečných 2:1.
Góly: M. Cigan, Sirotiak – Ivan.
Zostava Čierne: Rozkoš – V. Varga, Čurila, Grega, Kiseľ, Sirotiak, Kontura, S. Dvorjak, M. Cigan, Poláček, Z. Cigan. Striedali Kandra, Repja.
Zostava Bystré: Gálik – M. Hatala, P. Hatala, Orosi, Hudák, Kušnír, Durkaj, Trebuňák, Pavlovič, Jankovič, Pivovarník. Striedali Daňo, Ivan, Ocilka.

V. Žipov – Hrabovčík 4:1 (1:1)
Domáci boli v priebehu prvého polčasu lepším mužstvom, pričom vedenia sa ujali už po piatich minútach hry. V ďalšom priebehu V. Žipov spálil štyri vyložené príležitosti, za čo ho stihol trest v podobe vyrovnania. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie Hrabovčíku, ale jeho strelci dvakrát stroskotali na T. Mattovi ml. O osude stretnutia sa rozhodlo v 63. a 65. min., kedy sa domáci dvoma zlepenými gólmi ujali vedenia 3:1. Od tohto momentu sa zápas iba dohrával. Na konečných 4:1 upravil v 74. min. Kundráš.
Góly: Malý 2, J. Hric, Kundráš.
Zostava V. Žipov: T. Matta ml. – Višňovský, Krištan, Demčák, Kovaľ, T. Matta st., J. Hric, Bačovčin, Malý, D. Hric, Kundráš. Striedali M. Hric, Čorej, Žipaj.

Stakčín – Seč. Polianka 0:2 (0:1)
Hoci v Stakčíne hosťom ruže nikdy nekvitli, prvé minúty naznačili, že Sečovská Polianka by sa domov s prázdnymi rukami vracať nemusela. Zverenci trénera V. Kaňucha výborne bránili a zároveň vyrážali do rýchlych kontier, po ktorých mali v úvode aj dve vyložené príležitosti, no gólovo sa presadili až neskôr, keď ustáli aj silnú 10-minútovku domácich. Hostia prvýkrát udreli v závere polčasu. Po zmene strán mal navrch Stakčín. Domácim pomohol zmeneným metrom i hlavný rozhodca, ktorý im daroval pokutový kop. Ten však Stakčín nepremenil. Od tohto momentu sa niesla hra v réžii Seč. Polianky. Jej hráči si vypracovali viacero šancí a jednu z nich premenil na poistku strelecky disponovaný Nemčík.
Góly: Nemčík 2.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Tkáč, Juhás, Orosi, Vaško, J. Urban, Vaľovčin, Hazuga, Popaďák, Nemčík, Tavares. Striedali Varga, Hatala, Huďo.