vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / FESTROM 2013 privítal vzácneho hosťa

Rómsky gospelový festival sa uskutočnil 20. júla 2013, už po ôsmykrát opäť v Gréckokatolíckom formačnom centre pre Rómov v Čičave. Na podujatí vystúpili kapely z Podsadku, Rankoviec, Hanušoviec, detský zbor z Luníka IX., Agat Angel, divadlo DIK, kapela GPS, F6, Lond a Chváliaci tím. Slovom doprevádzali Gloria Gray, misionárka, ktorá je aj tento rok na dvojmesačnom pobyte na Slovensku a Peter Lipták zo spoločenstva Maják.

Svätú liturgiu slávil Mons. Milan Lach, SJ, pomocný prešovský biskup, ktorý v úvode liturgickej slávnosti podpálil slávnostný skautský oheň. Svojim slovom povzbudil veriacich, najmä Rómov, aby mali odvahu čeliť svojim životným situáciám a ubezpečil ich, že sú rovnocennými členmi cirkvi.

Ambíciou festivalu je poskytovať priestor na stretávanie sa rómskych aj slovenských kresťanských spoločenstiev, odovzdávať posolstvo evanjelia, motivovať k modernej umeleckej tvorbe a podnecovať k rozvíjaniu novej rómskej kultúry. Podujatia sa zúčastnilo cca. 800 účastníkov, prebehlo v pokoji a priateľskej atmosfére. Účastníci FESTROMU 2013 odchádzali usmiati, a podľa viacerých reakcií, najviac sa ich dotklo slávenie archijerejskej liturgie.

Festival je jedným z podujatí, ktoré dávajú katolíckej cirkvi výzvu, aby mala väčšiu vieru a väčšiu otvorenosť pre misiu v rómskom národe.
Hlavným organizátorom podujatia je občianske združenie Horúci tím a gréckokatolícke rómske „Spoločenstvo apoštola Pavla“.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum