vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Starosta Kvakoviec J. Ondovčák odstúpil z funkcie

V Kvakovciach budú opäť voliť starostu v predčasných voľbách. Po odvolaní Vladimíra Kolesára v miestnom referende ho nahradil Ján Ondovčák, ktorý k 1. 8. 2013 odstúpil zo zdravotných problémov. Do zloženia sľubu nového starostu bude viesť obec jeho zástupca a poslanec obecného zastupiteľstva Ján Tutko. „Keďže starosta je najvyšším orgánom obce, mojou úlohou bude zabezpečiť chod, aby plnila všetky kompetencie, ktoré jej ukladá zákon,“ uviedol J. Tutko.

V minulosti boli Kvakovce centrom mediálnej pozornosti nielen pre odvolanie starostu v miestnom referende, či nedávnom postupe vo vzťahu k organizátorom festivalu SunDance, ale v súvislosti s výstavbou obecnej kanalizácie preverovala polícia, či pri jej financovaní nedošlo k obzvlášť závažnému zločinu - subvenčnému podvodu. Ako sme v apríli 2012 informovali, „do žiadosti o poskytnutie podpory formou dotácie na rok 2011 mal uviesť doposiaľ neznámy páchateľ nepravdivé informácie, na základe ktorých obci Kvakovce rozhodnutím ministra životného prostredia SR o poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu, bolo schválené poskytnutie finančných prostriedkov vo výške 191.939 eur na kanalizáciu a čističku odpadových vôd Kvakovce.“ Trestné stíhanie však bolo na základe viacerých znaleckých posudkov po roku zastavené.

Počas starostovania J. Ondovčáka prišli na políciu podnety týkajúce sa podozrení zo spáchania trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa. V dvoch prípadoch bolo trestné oznámenie zastavené, v jednom ho polícia nezačala a v súčasnosti sa muži zákona zaoberajú štvrtým oznámením, pričom momentálne realizujú vyšetrovacie úkony.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum