vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / N. Hrabovec rozospieval krojovaný sprievod obcou

 N. Hrabovec rozospieval krojovaný sprievod obcou

Vďaka Obecnému úradu Nižný Hrabovec v spolupráci so Základnou organizáciou JDS Nižný Hrabovec a Hornozemplínskym osvetovým strediskom sa okresná prehliadka speváckych skupín seniorov Špivanočky mojo stala už tradičným podujatím, a výnimkou nebol ani tento rok, kedy sa vďačnému publiku predstavili spevácka skupina Ružička z Vranova n.T., ženská spevácka skupina Bančanky z Banského, folklórna skupina Bukovina zo Sečovskej Polianky, mužská spevácka skupina Hrušovské chlopi z Nižného Hrušova, ženská spevácka skupina Potoky z Nižného Hrabovca, spevácka skupina Komanička zo Zámutova, spevácka skupina z Vyšného Kazimíra a Čaklova a Vranovskí heligonkári. Ako hosť programu vystúpila folklórna skupina Orgonina z Vranova nad Topľou a Pajtašky z Lekároviec.

Príjemné popoludnie spojené s folklórom začalo krojovaným sprievodom, keď dva vozy priviezli do N. Hrabovca spevácke skupiny Bančanky a Hrušovských chlopoch. Prianím starostky Marcely Pčolinskej bolo, aby slávnostnou atmosférou dýchala celá obec a ako sa ukázalo, táto myšlienka našla medzi verejnosťou naozaj pozitívnu odozvu. „Obec má 1 600 obyvateľov a do kultúrneho domu prišla vždy stovka, preto sme sa ich tohto roku rozhodli pozvať aj takýmto spôsobom. Zároveň sme vďaka našim ženám prizdobili trasu, kadiaľ vozy išli, ľudovými textíliami ako sú koberce, výšivky, obrusy, či utierky, aby sme pripomenuli tradície, ktoré sú nám vlastné a ich hodnoty by sme mali uchovávať pre ďalšie generácie,“ uviedla starostka N. Hrabovca M. Pčolinská.

Sprievod obcou však nebol v nedeľu v N. Hrabovci jediným prekvapením. Ďalšie čakalo na spevácke skupiny a hostí v kultúrnom dome, ktorý prešiel rekonštrukciou. Obecný úrad začal s prácami v máji, pričom z vlastných prostriedkov vo výške 28 tis. Eur vymenil po etapách okná, obklady, podlahy, kúrenie, interiér má nové maľby a novotou dýcha tiež vestibul. „Keď som sa pred rokom pozrela na náš kultúrny dom, dala som si predsavzatie, že ďalší ročník bude v krajších priestoroch. Vzhľadom k tomu, že sme z vlastných zdrojov dokončili tento rok rekonštrukciu zdravotného strediska, od decembra sme šetrili, aby sme finančne zvládli aj túto investíciu a som rada, že sa nám to spoločnými silami podarilo,“ dodala M. Pčolinská.

Súvisiace fotogalérie

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum