vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Mária Hajduková oslávila krásne jubileum – 100 rokov

Mária Hajduková oslávila krásne jubileum – 100 rokov

Krásneho životného jubilea sa v stredu dožila Mária Hajduková zo Sedlísk, ktorá okrúhlu stovku oslávila v sobotu v kruhu veľkej a početnej rodiny. Receptom usmiatej babičky, ako sa dožiť tohto nádherného veku sú rodina a sladkosti. „Veľa robili, ale dopriali si aj veľa sladkého,“ usmievala sa vnučka Anna Raková a pripomenula, že nikto nedokázal a stále nedokáže napiecť lokše a uvariť pirohy, ako oslávenkyňa, ktorá sa teší z troch vnúčat, piatich pravnúčat a jedného prapravnúčaťa. „Do 95 rokov chodili do chrámu sama a do 97 sme ju vozili na svätú omšu každú nedeľu. Nikdy sa nestalo, aby pustili ruženec z ruky skôr, ako sa domodlili,“ pripomenula A. Raková.

M. Hajduková prežila celý život v Sedliskách, ale bola sa napr. pozrieť aj v Kanade. Každý jej krok, slovo, či rozhodnutie sprevádzalo a motivovalo dobro. „Vždy nám hovorili, že pomôcť máme každému, kto to potrebuje, tak ako počas vojny pomohla jej rodina Chromčová z Poľakoviec. Pre našu babku, o ktorej hovorím, že je mojou druhou mamkou, bol rodinou každý, kto mal dobré srdce,“ dodala A. Raková. 
 
V dlhom zástupe gratulantov nechýbal ani starosta Sedlísk Jozef Dobrocký, ktorý s úsmevom dodal, že ak sa obyvatelia obce dožívajú sto rokov, zrejme sa pod hradom Čičva zle nežije. „Keď sme oslavovali Vašu 95-ťku, priali sme si, aby sme Vám mohli blahoželať aj pri Vašej 100-ke. Päť rokov ubehlo rýchlo a som rád, že dnes sa môžeme opäť stretnúť pri takejto milej a výnimočnej príležitosti. Snom asi každého starostu je, aby mohol zablahoželať k tak nádhernému jubileu, ako je sto rokov. Ďakujem Vám, že Vy ste mi tento sen splnili,“ uviedol J. Dobrocký.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum