vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Boxeri MŠK Vranov bodovali na turnaji Júliusa Tormu

V dňoch 13. - 16. 11. 2014 sa v Prahe uskutočnil turnaj Júliusa Tormu. Michal Gavaj, boxer MŠK Vranov a zároveň reprezentant Slovenska obsadil v Prahe v hmotnosti do -91 kg 1. miesto a opäť získal pre Slovensko zlatú medailu. Vo finále porazil maďarského boxera Mária Fehera. Bol to trojdňový turnaj, na ktorý cestovali naši boxeri na náklady trénerov Mariána Smoláka st. a Mgr. Mariána Smoláka ml., nakoľko nikto nemá peniaze ani Slovenská federácia boxu, ani mesto. Na turnaji štartoval aj náš ďalší boxer MŠK Vranov v hmotnosti do +91 kg, ktorý skončil ako tretí.

Michal Gavaj v tomto roku zaznamenal už druhé víťazstvo na medzinárodnom turnaji. Pred mesiacom štartoval v Krnove, kde získal tiež prvé miesto, no bohužiaľ cestovné a stravné na turnaj mu zaplatil opäť tréner Marián Smolák st. A do tretice na majstrovstvá Európy v Zágrebe v Chorvátsku v polovici októbra opäť nikto nemal finančné prostriedky a deň pred odchodom na ME mu tréner Marián Smolák st. poskytol 500 eur ako pôžičku „Pánboh zaplať“, aby mohol boxovať na ME. Tieto finančné prostriedky museli vložiť boxeri pri registrácii boxerov na ubytovanie a stravu atď. Druhému nášmu boxerovi do +91kg Lukášovi Garlikovi sa poskladali niektorí naši boxeri a priaznivci boxu. Na majstrovstvách sveta Michal Gavaj v tomto roku obsadil 8. až 10. miesto, keď o postup do boja o medailu prehral po výbornom výkone v treťom kole s majstrom sveta ukrajinským boxerom tesne na body.