vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / TALENTY 2015 spievali s radosťou a pre radosť

TALENTY 2015 spievali s radosťou a pre radosť

V Dlhom Klčove sa po 24-krát stretli mladí speváci, aby sa predstavili v okresnej súťaži v speve ľudových a populárnych piesní TALENTY 2015. Porote v zložení Viktor Ťasko (sólista PUĽS-u), Mária Pavolková (zástupkyňa ZUŠ z Vranova nad Topľou) a Martina Ťasková (sólistka PUĽS-u) sa súťažiaci predviedli v dvoch vekových kategóriách 1. – 4. a 5. – 9. ročník. Celou súťažou sprevádzala ľudová hudba FS Zemplín z Michaloviec. „Tešíme sa z toho, že nám stále vyrastajú nové talenty, ktoré chcú spievať s radosťou a pre radosť. Niekto by možno povedal, aby sme po viac ako dvadsiatich rokoch vymysleli niečo iné, ale táto súťaž má v tomto regióne svoje miesto, o čom svedčí záujem a narastajúca úroveň, lebo už na základný výber prichádzajú deti, ktoré môžu ísť hneď na okresné kolo,“ uviedla riaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska Anna Gdovinová. Súťaž pod organizátorskou taktovkou Hornozemplínskeho osvetového strediska a Obce Dlhé Klčovo ponúka vo svojej histórii hneď niekoľko príbehov, keď sa stala odrazovým mostíkom pre talentovaných spevákov, ktorí sa neskôr rozhodli pre spevácku kariéru na profesionálnej úrovni. „Tešíme sa nielen z každej novej piesne, ktorú súťažiaci zaspievajú, ale zaujímavé je sledovať aj to, ako oprášia pesničku spred dvadsiatich rokov a zaspievajú ju inak,“ vyzdvihla pridanú hodnotu súťaže A. Gdovinová.

Výsledky okresnej súťaže ľudových a populárnych piesní TALENTY 2015:
Duo spev ľudová pieseň:
Za úspešné účinkovanie:
Klaudia Kokoruďová a Gabriela Bačíková (ZŠ Lúčna VT)
Spevácka skupina ľudová pieseň:
ZLATÉ PÁSMO:
SS Cifroško – (ZŠ Sídlisko II. VT), SS Ďatelinka (veľká skupina) (ZŠ Lúčna VT)
STRIEBORNÉ PÁSMO: SS Ďatelinka (malá skupina) (ZŠ Lúčna VT)
Sólo spev ľudová pieseň:
I. kategória (1.-4.ročník)
ZLATÉ PÁSMO:
Juliana Mikitová (ZŠ Lúčna VT), Nina Mrusková (ZŠ Sídlisko II. VT), Ema Barkóciová (ZŠ Nižný Hrušov)
STRIEBORNÉ PÁSMO: Štefan Kuruc (ZŠ Lúčna VT), Vanessa Koprivňáková (ZŠ Tovarné).
BRONZOVÉ PÁSMO: Ján Mičej (ZŠ Sídlisko II.VT), Juliana Mária Janočková (ZŠ Hanušovce n.T.), Tobias Jonek (ZŠ Žalobín), Slávka Varichajová (ZŠ Ondavské Matiašovce).
II. kategória (5.-9.ročník)
ZLATÉ PÁSMO:
Hana Kocáková (ZŠ Sídlisko II. VT) a hlavná cena poroty, Michal Budai (ZŠ Lúčna VT), Daniela Janočková (ZUŠ Hanušovce n.T.), Klaudia Kokoruďová (ZŠ Lúčna VT), Alexandra Jevčáková (ZŠ Bernolákova VT), Soňa Tarčinská (ZŠ Sídlisko II. VT).
STRIEBORNÉ PÁSMO: Agáta Škripová (ZŠ Bernolákova VT), Matej Ľoch (ZŠ Nižný Hrabovec).
BRONZOVÉ PÁSMO: Katarína Janičová (ZŠ Bernolákova VT), Filip Jonek (ZŠ Žalobín), Daniela Sabová (ZŠ JUH VT), Nikola Varichajová (ZŠ Továrne), Zuzana Novotná (ZŠ Juh VT)
Sólo spev populárna pieseň:
I. kategória (1.-4.ročník)
ZLATÉ PÁSMO:
Simona Košalková (ZŠ Bernolákova VT) a hlavná cena poroty, Anna Maťašová (ZŠ Sídlisko II. VT)
II. kategória /5.-9.ročník/
ZLATÉ PÁSMO:
Alexandra Jevčáková (ZUŠ VT), Ján Huňák, (ZŠ Čaklov), Agáta Škripová (ZŠ Bernolákova).
STRIEBORNÉ PÁSMO: Katarína Janičová (ZŠ Bernolákova)
Titul Laureát získal – Michal Budai – ZŠ Lúčna Vranov n.T. za opakované víťazstvá v rokoch 2013, 2014, 2015.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum