vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Celosvetový hit PILOXING spája box, tanec a pilates v dokonalej harmónii

Celosvetový hit PILOXING spája box, tanec a pilates v dokonalej harmónii

Piloxing, ktorý spája box, pilates a tanec, je aktuálnym celosvetovým hitom. Jeho fanúšičkami sú „popoluška“ Hillary Duff, či Spidermanova osudová žena Kirsten Dunst. Vo Vranove nad Topľou bude mať toto top cvičenie premiéru 29. apríla.

História piloxingu je jednoduchá. Švédka Viveca Jensen spojila športové disciplíny, ktoré sú jej srdcu najbližšie, pretože pôsobila ako profesionálna tanečníčka a inštruktorka pilatesu, plus sa na amatérskej úrovni venovala boxu. Výsledkom je špeciálna kombinácia pre všetky ženy. Ak to rozmeníme na drobné, box buduje výkonnosť, tanec robí cvičenie sexi a elegantným, no a pilates sa zameriava na zoštíhlenie a posilnenie všetkých svalov. Cvičenie prebieha formou intervalového tréningu striedaním rýchlych a intenzívnych fáz s pomalšími a menej intenzívnymi, preto sa nielen buduje vytrvalosť, ale aj podporuje spaľovanie tukov. Pri cvičení sa využívajú špeciálne rukavice, ktoré sú v podstate závažím. Cvičí sa naboso, aby boli výhody z cvičenia maximálne. „S piloxingom som sa prvýkrát stretla v Česku. Okamžite ma zaujal svojou energiou a prvkami boxu, s ktorým som nemala žiadne skúsenosti. Keďže v Michalovciach, kde pôsobím ako fitness trénerka, sa nič podobné necvičí, povedala som si, že s týmto novým a inovatívnym cvičením skúsim osloviť ženy aj v mojom okolí,“ uviedla inštruktorka piloxingu Erika Vorošová.

Piloxing nie je určený len pre telo, ale aj pre vylepšenie psychickej stránky osobnosti ženy. Ako zdôrazňuje Viveca Jensen, dôležité je, aby toto cvičenie zvyšovalo celkové sebavedomie, eleganciu a výkonnosť žien, ktoré majú byť, podľa nej, nežné, ale zároveň nezávislé, krásne a sexi. „Myslím si, že spojenie boxu, pilatesu a tanca je naozaj skvelá myšlienka, pretože v sebe spája silovú zložku, spevnenie tela a zábavu. Doteraz som mala vždy iba pozitívnu spätnú väzbu, pričom pre ženy je zaujímavý najmä box, kde si dokonalým spôsobom vybijú energiu a niektorým sa v priebehu troch mesiacov podarilo schudnúť aj pätnásť kíl. Samozrejme, všetko prebieha bezkontaktne so striedaním rýchlejšieho a pomalšieho tempa, iba s imitáciou pohybov, aké sa využívajú pri tomto športe,“ vysvetľovala E. Vorošová.

Vo Vranove bude 90 minút v telocvični Strednej odbornej školy drevárskej rozdelených do dvoch 45-minútových blokov. Dodáme, že svoju telesnú kondíciu si budete môcť zmerať špeciálnym japonským prístrojom „TANITA“. A... Už len pripomenieme poznámku, ktorá je zdôraznená na plagáte, „nezabudnite si uterák a vodu“. „Piloxing nie je rozdelený medzi začiatočníkov a pokročilých, pretože vo vlastnom tempe ho zvládnu všetci. Z vlastných skúseností však môžem odporučiť, že pred prvým cvičením je dobré naštartovať svoju kondíciu na bežiacom páse alebo bicykli. Predsa len celú hodinu ideme bez prestávky a spomalíme až na konci pri posilňovaní,“ dodala s úsmevom E. Vorošová.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum