vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Relikvia sv. Terézie z Lisieux bude vystavená aj vo Vranove

Relikvia sv. Terézie z Lisieux bude vystavená aj vo Vranove

Konferencia vyšších rehoľných predstavených (KVRP), Konferencia vyšších ženských rehoľných predstavených a Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pozýva na putovanie s relikviou sv. Terézie z Lisieux na Slovensku. Začne sa už najbližšiu nedeľu 10. januára 2015 v Bratislave. Relikvie prevezmú slovenskí rehoľníci od francúzskej komunity sestier bosých karmelitánok z Lisieux. V hlavnom meste ich preberú na svätej omši v Kostole Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave - Petržalke (o 9.30 h), ktorú odvysiela v priamom prenose RTVS (Dvojka). Hlavným celebrantom svätej omše bude predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. Koncelebrovať budú Václav Hypius, predseda KVRP a miestny farár Peter Mášik.

Putovanie relikvií sa uskutoční na záver Roka zasväteného života na Slovensku. Relikvie prídu do Bratislavy, odkiaľ poputujú do Močenku. Ďalšie mestá sú: Nitra, Staré Hory, Banská Bystrica, Detva, Lučenec, Stará Halič, Rožňava, Gelnica, Košice, Lorinčík, Michalovce, Vranov nad Topľov, Prešov, Kežmarok, Poprad, Vyšné Hágy, Okoličné, Ružomberok, Trstená, Námestovo, Krivá na Orave, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turzovka, Trenčín, Radošiná a Trnava. Urna s relikviami putuje po celom svete už niekoľko desaťročí. Do dnešného dňa je to vyše päťdesiat krajín, od Filipín po Spojené štáty, cez Irak, Izrael, Rusko, Sibír. K relikviáru prišlo niekoľko desiatok miliónov ľudí. Terezka pritiahla aj katolíkov, ktorí nechodia pravidelne do kostola alebo prestali chodiť, moslimov, veriacich iných vierovyznaní i neveriacich, uvádza webstránka terezka.kkp.sk, ktorá vznikla pri príležitosti putovania relikvie na Slovensku. Relikviár navštívil aj väznice, nemocnice, ústavy ďalšie miesta na svete.

Program vo Vranove nad Topľou – 16. január 2016:
- 13:00 Príchod relikvií, Liturgia privítania, Litánie
- 14:00 Prezentácia zo života svätice s meditačnou hudbou
- 14:30 Čas pre rodiny, zbor BambinoLuci
- 15:00 Tichá adorácia, individuálne uctievanie relikvie
- 17:00 Vešpery zo sviatku sv. Terézie z Lisieux
- 18:00 Modlitba svätého ruženca
- 18:30 Svätá omša
- 19:30 Odchod relikvií
Vranov – klauzúra
- 20:00 Príchod relikvií
- 20:15 Moleben k sv. Terezke
- Utiereň + 1. Čas
- 22:00 – 7:30 Bdenie pri relikviách (aj pre verejnosť)

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum