vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Plavnica – Vranov 0:2 (0:1)

Plavnica – Vranov 0:2 (0:1)

Od postupu Plavnice do III. ligy Vranov od tohto súpera v troch vzájomných zápasoch neinkasoval a toto konštatovanie platí aj po štvrtom súboji v nedeľu. Hostia si podobne ako pred rokom odviezli totiž všetky tri body opäť s čistým kontom. Pripomenieme, že minuloročnú výhru 3:0 zariadil hetrikom Vlad Mazur. Keď sme tento výsledok pred začiatkom stretnutia pripomenuli na Facebooku, ukrajinský kanonier okamžite zareagoval: „Myslím si, že aj dnes sa podarí...“ A podarilo sa...
Vranovčania položili základ svojho víťazstva už po štyroch minútach hry, keď po centri Kokočáka vrátil loptu pred bránu Starosta a pre Veselovského nebolo problémom doklepnúť ju pohodlne do siete. Domáci sa síce snažili reagovať zvýšenou aktivitou, ale obrana hostí pracovala spoľahlivo, preto Makó nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu situáciu. Druhú gólovú poistku pridal po zmene strán a Kokočákovej individuálnej akcii Dobranský, ktorý umiestnil center pred vybiehajúcim Beňom na zadnú žrď. „Celý týždeň sme sa pripravovali na náročný zápas, v ktorom domáci potvrdili svoje prednosti bojovnosť a nasadenie. Dovolím si však tvrdiť, že naši chlapci v ničom nezaostávali a opäť dokázali nechať na ihrisku srdce, ktoré ich zdobí od začiatku jarnej časti. Myslím si, že za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať, pretože v ťažkých podmienkach, kedy fúkal silný vietor, mužstvo zvládlo taktické úlohy na jednotku, o čom svedčí ďalšia nula na konte nášho brankára Erika Makóa,“ hodnotil tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.
V jeseni inkasoval Vranov dvadsaťšesť gólov, z toho až jedenásť v úvodnej štvrťhodine prvého a druhého polčasu. Práve v Plavnici hráči túto štatistiku otočili hore nohami, pretože dvoma rýchlymi presnými zásahmi zo 4. min. a sedem minút po zmene strán získali dôležitú psychickú výhodu na svoju stranu. „Vstup do oboch polčasov je vždy otázkou koncentrácie. V jeseni sme často doplácali práve na to, že sme neboli dostatočne sústredení a súperi nás za to trestali. O to viac kladieme v príprave dôraz na to, aby sa podobných zaváhaní po nástupe na trávnik vyvarovali, preto som rád, že nám to v jari vychádza,“ uviedol B. Petro.

Góly: 4. Veselovský, 52. Dobranský.
ŽK: 15. Janič – 55. Kokočák.
Zostava Plavnica: Beňo – Frohlich, Vresilovič, Krafčík (46. Chovanec), Hovanec, Verešpej, Janič (65. Kupec), Tináth, Ševčovič, Dlugoš, Valek (46. Rindoš).
Zostava Vranov nad Topľou:
Makó – Paluba, Veselovský, Komár, Starosta, Turcovský, Kokočák, Dobranský (77. Hvozdík), Kotľár (90. Matej), Abaturov (88. Hreha).

16. Moldava n/B    20    3    2    15    15:51    11

Ostatné výsledky: Vyšné Opátske – Bardejovská Nová Ves 1:0 (0:0), Giraltovce – Trebišov 1:1 (1:0), Lipany – Futura 2:0 (2:0), Moldava nad Bodvou – Revištia 1:1 (1:1), Sabinov – Stropkov 2:1 (1:1), Pušovce – Prešov 1:3 (0:1), Snina Krásna 0:1 (0:0).