vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – ŠK FUTURA 1:0 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v kostrbatom duchu. Hráči sa nedokázali výraznejšie presadiť individuálne, ani kombinačne, preto brankári museli zasahovať iba pri jednej priamej strele (aj to nevýraznej). V 13. min. zastavil Tirerovu delovku hruďou Veselovský, ktorý o dve minúty zabral aj na opačnom konci ihriska, kde si dal záležať na tom, aby dobehol loptu smerujúcu za čiaru, no Dobranský sa nezorientoval dostatočne pohotovo, preto v sľubnej pozícii zakončil iba slabo do rúk brankára. Ešte bližšie mal ku gólu v 26. min. Kotľár, ale postupujúc z pravej strany na Brendzu nenamieril presne. O tri minúty upratal gólman hostí do bezpečia nepríjemný center Turcovského a potom trikrát pohrozili hostia. Najskôr sa popri dvoch obrancoch presadil pri čiare Ľalík, no pred Makóom pálil nad, Hricov napriek tomu, že dostal dostatok priestoru poslal svoj ďalekonosný projektil mimo cieľ a keď v 37. min. prihrával spätne Tirerovi, domáci si v momente, ako mu lopta na ideálnej parkete nesadla optimálne, vydýchli. V závere prvého polčasu ešte diváci zatlieskali Dobranského strele pár centimetrov nad brvno a horúco bolo aj po prihrávke Kotľára, na ktorú však autor druhého gólu z Plavnice v päťke nedosiahol. „Verím, že to bol prvý aj posledný zápas, v ktorom sme sa vrátili k tomu, že medzi obidvoma polčasmi bol takýto rozdiel. S týmto sme sa trápili v jeseni a bol by som veľmi nerád, keby sa to opakovalo. Chlapci vyšli na trávnik až príliš uvoľnene, ako keby očakávali, že Svidník si dá gól sám, zľahčovali si situácie, viazla im kombinácia, nepovzbudzovali sa a z toho som bol maximálne nervózny. Z môjho pohľadu to bol asi náš najhorší výkon v jarnej časti... Napriek tomu, ak by Marek Dobranský a najmä Mišo Kotľár, premenili svoje šance, upokojilo by nás to a zápas mohol vyzerať inak,“ reagoval na prvý polčas tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.
Napriek tomu, že po zmene strán Vranovčania ožili, dej zápasu mohol nabrať iný spád, keby Ľalík v 46. min. v brejkovej situácii nesfušoval prihrávku na Hricova. V 53. min. prerušili hostia faulom aktivitu Kotľára a i keď najlepší strelec MFK z priameho kopu nenechal Brendzu ľahostajného, ani tento pokus si smer medzi žrde nenašiel. O osude zápasu rozhodol v 58. min. Matej, ktorý napriahol spoza šestnásty a v piatom zápase za Vranov si otvoril gólový účet. V ďalšom priebehu skúšali strelecké šťastie zo 17 m Grynyshyn s Matejom, ale Brendza bol pozorný. V 80. min. však brankár Svidníka podbehol centrovanú loptu a Starosta z ťažkej pozície prázdnu bránu minul. Poistku mohol pridať ešte Matej, lenže v 84. min. mieril hlavou vedľa a v 88. min. ho vychytal Brendza, ktorý sa mu odvážne vrhol pod nohy. „V polčasovej prestávke bolo dôležité hráčov upokojiť a dodať im sebavedomia. Zdôrazňoval som, že potrebujeme pridať a nie sa prispôsobiť tempu súpera, ktorému vyhovovali časté prerušenia hry. Opakoval som im, že musíme hru zrýchliť, začať si viac veriť v súbojoch jeden na jedného a častejšie sa tlačiť do brány, čo nám v prvom polčase určite chýbalo. Som rád, že mnohí tieto pokyny naplnili a výsledkom bol víťazný gól Mariána Mateja,“ hodnotil druhý polčas už spokojnejší B. Petro.
Góly: 58. Matej.
ŽK: 85. Potoma.
Zostava Vranov: Makó - Čižmár, Paluba, Starosta, Veselovský (39. Grynyshyn) - Abaturov, Komár (55. Matej), Turcovský, Kokočák (90. Hreha) - Kotľár, Dobranský.
Zostava Svidník: Brendza - Pavelčák, Bednár, M. Hricov, Potoma - Ľalík, Paňko, Petrik, Tirer - Karala (78. Vaľany), L. Hricov.

16. Moldava n/B    21    3    2    16    15:55    11

Ostatné výsledky: Moldava - Lipany 0:4, Krásna - Sabinov 4:0, V. Revištia - Giraltovce 1:0, Trebišov - V. Opátske 0:0, Bard. N. Ves - Snina 2:1, Stropkov - Pušovce 1:3, Prešov B - Plavnica 1:0.