vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Lipany - Vranov 1:0 (0:0)

Lipany mohli o osude stretnutia rozhodnúť už v prvom polčase, keď mali možnosť ťažiť zo slabšieho dôrazu súpera vo vlastnom pokutovom území. V 7. min. Starosta zaváhal s odkopom, k lopte sa dostal na hranici šestnástky Pončák, ale s Eliášom premeškali správny moment na zakončenie. O štyri minúty mal po faule na Dobranského výhodu priameho kopu Kotľár. Z ľavej strany obaľoval na vzdialenejšiu žrď a Bartoš parádnym zákrokom vytiahol strelu na roh. Potom prišli chvíle domácich... V 21. min. prešiel center až k Miliutinovi a Makó v bezprostrednom súboji vytiahol prvý z trojice skvelých zákrokov. Ďalšia akcia pôsobila nevinne – v 27. min. smerovala lopta do autu za bránkovú čiaru, Vysočan za ňou vyšprintoval a hlavičkou ju oblúčikom poslal do brány, kde sa brankár Vranova vyznamenal efektnou, aj efektívnou robinsonádou, keď padajúcu loptu vyťahoval spod brvna. Ešte emotívnejší futbalový moment s majstrovstvom hráčov ponúkla situácia z 33. min. Miliutin sa po rýchlej kontre dostal až pre Makóa, ktorý ho vychytal, ale... Domáci stredopoliar sa dostal k lopte opäť, trikrát si ju zasekol a hoci sa ho Makó snažil hádžuc sa mu okolo nôh vykrývať, predsa len zakončil ponad neho. Keď už fanúšikovia dvíhali ruky nad hlavu, zaúradoval na bránkovej čiare Veselovský a jeho hlavička „päť sekúnd pred dvanástou“ znamenala, že naďalej sa pokračovalo bez gólov.
V druhom polčase videli diváci minimum šancí a obidvaja brankári boli prakticky bez práce. Výnimkou boli iba tri situácie. V 71. min. si naviedol loptu Abaturov a jeho tiahlu strelu k žrdi musel Bartoš vyškrabávať končekmi prstov. O dve minúty centroval Miliutin, jeho center prešiel cez celú päťku, kde však nikto z jeho spoluhráčov, hoci v publiku to zahučalo, nereagoval. Rozhodujúci okamih prišiel v 81. min. Blaško v bežeckom súboji s Veselovským spadol a Homoľa ukázal na biely bod, z ktorého na milimeter presnou strelou do stredu brány pod brvno rozhodol Štefčák.
Góly: 81. Štefčák (11m).
ŽK: 3. Starosta, 65. Turcovský, 69 Kokočák, 80. Veselovský.
Zostava Lipany: Bartoš - Štefčák, Eliaš (72. Popovec), Guľaš (78. Janič), Angelovič - Miliutin, Dlugoš, Vysočan (58. Blaško), Pončák - Hovančík, Gomoľa.
Zostava Vranov: Makó - Paluba, Starosta, Veselovský, Komár - Abaturov (84. Staško), Turcovský, Kokočák (75. Hreha), Vasilko - Kotľár, Dobranský.

Ostatné výsledky:
Snina - Trebišov 0:1, V. Opátske - V. Revištia 3:0, Giraltovce - Moldava 5:2, Plavnica - Stropkov 0:2, Pušovce - Krásna 0:3, Sabinov - Bard. N. Ves 1:1, ŠK Futura - Prešov B 1:3