vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Igor Pribula získal na Majstrovstvách sveta FISTC v Taliansku bronzovú medailu

Igor Pribula získal na Majstrovstvách sveta FISTC v Taliansku bronzovú medailu

Reprezentanti Prima Siberian Husky Clubu Vranov sa predstavili na Majstrovstvách sveta FISTC v talianskom Millegrobbe. V medzinárodnej konkurencii patrili opäť medzi špičku, pretože Igor Pribula získal v záprahovej kategórii s dvoma psami bronz a Michal Ivančo skončil medzi skijoringármi s jedným psom tesne štvrtý.

Ideálna zima

Zima v práve skončenej sezóne mašérom priala. Bohatá snehová prikrývka im vytvorila ideálne podmienky na tréning. S prípravou na suchu začali v septembri, od polovice decembra však už trénovali na snehu a Igor Pribila si takúto možnosť pochvaľoval. „Musel by som listovať v pamäti poriadne dlho, lebo si naozaj nepamätám, kedy som naposledy najazdil toľko kilometrov na snehu. Kamarát na štvorkolke mi upravil trate a hoci masívne sneženie nám viackrát skomplikovalo ich úpravu, podmienky na tréning boli výborné,“ konštatoval Igor Pribula.

Bez zaváhaní

Majstrovstvá sveta FISTC sa tento rok konali v talianskych Dolomitoch na náhornej plošine v zimnom stredisku Millegrobbe. Najmä v prvé dva dni počasie zariadilo, že trate boli vo výbornom stave. „Prvý deň je vždy skôr spoznávací a aj psy sa potrebovali po ceste dlhej 1 300 km aklimatizovať. Som však rád, že sme trať absolvovali bez zaváhaní. Tie sa totiž nevyhli niekoľkým ďalším pretekárom, ktorí neodbočili správne a boli penalizovaní,“ uviedol I. Pribula.

Vydarená sezóna

V piatok, aj v sobotu sa I. Pribula umiestnil zhodne na 4. mieste. V súboji o bronz však najskôr zmeškal štart Maďar Akos Köffer, za čo dostal penalizáciu a v nedeľu si už náš skúsený reprezentant náskok pred Raminom Ludovicom z Francúzska s prehľadom postrážil. „V konkurencii devätnástich súperov som si prial skončiť do 6. miesta. Táto sezóna bola pre mňa špecifická, pretože som bol na hrane, či v kariére pokračovať, ale nakoniec som v súťažnom kolotoči ostal. Na majstrovstvách Európy na suchu som získal striebro, teraz bronz..., preto si myslím, že s touto sezónou môžem byť spokojný,“ dodal I. Pribula.

Piatková chyba

Menej športového šťastia mal pri obhajobe titulu spred dvoch rokov Michal Ivančo. Ako férovo priznal, o medailu ho pripravila vlastná chyba v prvý deň, kedy zle odbočil. Hoci sa snažil stratu dohnať a v nedeľu zabehol dokonca druhý najlepší čas, tretí Roman Reistetter si náskok jednej minúty a pätnástich sekúnd udržal. „V piatok ma okolo ôsmeho kilometra dobehol Ján Neger, ktorého som v technickej pasáži v zjazde stratil z dohľadu a na ďalšej odbočke som zle odbočil, čo ma stálo viac ako dve minúty. Keby sa mi ho vtedy podarilo udržať, mal by som to rozohrané lepšie. Napriek tomu, že som sa snažil môj výkon vystupňovať, nestačilo to. Hoci medaila bola blízko, chýbal mi povestný kúsok športového šťastia, aby som ju získal,“ pokrčil ramenami Michal Ivančo.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum