vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku Okolo Domaše jubiluje desiatym ročníkom!

 Najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku Okolo Domaše jubiluje desiatym ročníkom!

Okolo Domaše tento rok jubiluje. Rekreační cyklisti sa na štart najväčšieho cyklistického podujatia vo svojej kategórii na Slovensku postavia 8. júla 2017 desiatykrát. Organizátori pri tejto príležitosti pripravili viacero prekvapení, o ktorých budú informovať postupne a v dostatočnom časovom predstihu.

Domaša s jej zákutiami učarovala cyklistom okamžite od prvého ročníka. V roku 2007 vzdalo hold zelenej perle východu deväťdesiatsedem nadšencov, ktorí nasadli na bicykle a položili základ dnes najväčšieho podujatia na Slovensku. Pohodová atmosféra na zaujímavej, no profilovo nenáročnej trati dovolila vychutnať si zážitok všetkým bez ohľadu na vek, či kondíciu, preto sa každým rokom počet účastníkov rozrastal. Otcovia ťahajúci deti na upravených dvojbicykloch, manžel tlačiaci nežne manželku v stúpaní alebo nezištná pomoc kedykoľvek a komukoľvek na trati sú iba zlomkom momentov, akými toto podujatie na Domaši nadchýna... Prvá tisícka padla v roku 2012, ďalší ročník absolvovalo 1 411 účastníkov a v roku 2014 sa organizátorom podaril vďaka 1 597 cyklistom zápis do Slovenskej knihy rekordov. „Pri vyhľadávaní zážitkov ľudia čoraz viac uprednostňujú aktívny životný štýl, preto sme si vždy dávali záležať na tom, aby sa im Okolo Domaše spájalo s pohodovou atmosférou. Sme radi, že rekreační cyklisti si u nás vždy prišli na svoje a táto ich priazeň je pre nás záväzkom. Desiaty ročník je svojim jubileom výnimočný, pretože na začiatku asi nikto netušil, aké pevné korene toto podujatie na Domaši zapustí,“ zdôraznil riaditeľ Okolo Domaše Martin Palenčík.

K podujatiu s prestížou, akú si Okolo Domaše vybudovalo, patrí neodmysliteľne aj zázemie s adekvátnym komfortom pre jeho účastníkov, ktoré by sa bez podpory partnerov vytváralo iba veľmi ťažko. Z toho dôvodu pripravili organizátori viacero prekvapení a ako prvé predstavili dohodu s novým generálnym partnerom Hotelom Zelená Lagúna. Jeho riaditeľka Silvia Manduľáková pri tejto príležitosti pripomenula, že celý hotelový program je zameraný na zážitkovú gastronómiu a oddych. Ako dodala, dôraz kladú na to, aby si hostia spojili zažité s pozitívnymi emóciami, čo je podmienené tým, aby spoznali región s jeho chuťami, vôňami a ponúkanými možnosťami. „Nepovšimnutým nemohlo zostať ani najväčšie cyklistické podujatie na Slovensku, ktoré má dlhoročnú tradíciu. Podporovali sme ho už v začiatkoch a tentokrát nebol dôvod nestať sa generálnym partnerom. Domaša, toto úžasné miesto, si žiada zanietených aktivistov - motivátorov, ktorí chcú podporiť turizmus v regióne. Práve Domaša v kombinácii s výbornými klimatickými podmienkami a krásnym prírodným prostredím je obrovským lákadlom pre turistov. Preto nás nesmierne teší, že sme našu spoluprácu mohli povýšiť až na generálne partnerstvo,“ vysvetľovala riaditeľka Hotela Zelená Lagúna Silvia Manduľáková.

Viac informácií o podujatí získate na www.okolodomase.sk, kde je už spustená aj registrácia.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum