vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Dobrovoľníci našli pri čistení brehov Ondavy aj "mrcinu svine"

 Dobrovoľníci našli pri čistení brehov Ondavy aj

Dobrovoľníci z radov vodákov vyrazili pod organizátorskou taktovkou obce Kladzany a požičovne lodí Alcea na hladinu Ondavy, aby jej brehy v úseku od Malej Domaše po Hencovce vyčistili od odpadu.

Upratovanie brehov Ondavy je už tradičná akcia, ktorá sa tento rok konala piatykrát. Podobne, ako v prípade Domaše, aj tu platí, že sa nebavíme iba o odpade vyprodukovanom priamo v okolí riečneho koryta, preto prišiel starosta Kladzian Daniel Lorinc s výzvou pre ostatných starostov obcí, ktoré ležia na toku Ondavy, aby vyčistili brehy prítokov Oľky, Ondavky, prípadne melioračných kanálov. „Úsek od Slovenskej Kajne po Nižný Hrabovec patrí medzi najčistejšie riečne vody, ktorý zároveň vďaka množstvu zákrut vytvára pre vodákov zaujímavé scenérie. Na jednej strane by nám malo všetkým záležať na environmentálnom rozmere a na strane druhej sa splavy na Ondave môžu stať našou pozvánkou pre turistov, preto by sme si mali dať záležať na tom, aby brehy boli čisté,“ vysvetľoval Daniel Lorinc.

V prvý májový pondelok vyplávalo na hladinu Ondavy trinásť lodí. V minulosti nebolo výnimkou, že vodáci vytiahli z vody napr. pomník, no verejnosť si prekvapenie neodpustila ani teraz. „Mnohí si pomáhajú tým, že sypú odpad do rieky, pričom najviac bol znečistený úsek od Sedlísk po prítok Ondavky, kde sme dokonca našli mrcinu svine,“ konštatoval Ján Hudák ml.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum