vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V Sedliskách zničila voda cestu, zasahovali hasiči, aj polícia

V Sedliskách zničila voda cestu, zasahovali hasiči, aj polícia

Prietrž mračien, ktorá sa v závere minulého týždňa rozpútala v okrese Vranov nad Topľou, neostala bez následkov. Hoci pokojnú noc nemohli mať obyvatelia viacerých obcí, živel si najväčšiu daň vybral v Sedliskách.

Štvrtkový lejak nebol minulý týždeň prvým, ktorý sa prehnal okresom Vranov nad Topľou, ale zanechal za sebou najväčšiu stopu. V Sedliskách reagovali na nespútaný živel vyhlásením III. stupňa povodňovej aktivity. Ako nám povedali viacerí občania, naposledy zažili podobnú situáciu pred sedemnástimi rokmi. „Keďže v našom katastri sa nazbierala voda z pomerne veľkého zberného územia a zliala sa do jedného lievika, v priebehu pol hodiny bol problém na svete. Situácii nepomohlo ani to, že odpad, ktorí ľudia povynášali do lesa, zapchal priepusty,“ vysvetľoval starosta Sedlísk Jozef Dobrocký.

V priebehu večera zaplavila voda viac ako 50 domov, odkiaľ odčerpávali vodu profesionálni, aj miestni dobrovoľní hasiči. Okrem ich pomoci ocenil J. Dobrocký aj promptnú reakciu polície, ktorá riadila premávku, pretože cesta I. triedy v úseku pod hradom sa ocitla pod nánosmi bahna. „Vodu sme z domov odčerpávali do tretej ráno, teraz hasiči prečerpávajú studne. Najväčšia škoda vznikla na miestnej komunikácii pod hradom a v rómskej osade, kde podmylo terén. Ešte stále počítame škody, ale v prípade cesty si budeme nárokovať škodu na verejnom zariadení,“ uviedol v piatok dopoludnia J. Dobrocký.

Pod vodou sa ocitli aj viaceré časti v meste Vranov nad Topľou. Ľudia na sociálnych sieťach upozorňovali na kanál na Sídlisku Juh, pod vodou sa ocitla kvôli upchatej vpusti aj jedna z ulíc pri ZŠ Bernolákova a pokojní nemohli ostať ani občania v Čemernom. „Mesto Vranov nad Topľou má prijaté všetky protipovodňové opatrenia, ako aj opatrenia na odstraňovanie následkov po živelných pohromách. Živelným pohromám, ako je napríklad prietrž mračien, sa predchádzať nedá. Zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb v piatok od skorého rána odstraňujú následky po včerajšom intenzívnom daždi. Pomocou techniky (zametacie vozidlá, čistiace - polievacie vozidlo) odstraňujú nánosy štrku, blata z cestných komunikácií a chodníkov na Viniciach, Rodinnej oblasti, Lúčnej, Máji a Okulke. Postupne prečisťujú zanesené uličné vpuste (zatiaľ boli vyčistené uličné vpuste v centre) a rigoly. Odstránený bol aj havarijný stav na kanalizácii pri BD č. 2760 na Lúčnej,“ vysvetľovala hovorkyňa mesta Vranov nad Topľou Eva Fedorňáková.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum