vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / KidRace 2017 sľubuje aj vďaka novinkám dokonalé dobrodružstvo

KidRace 2017 sľubuje aj vďaka novinkám dokonalé dobrodružstvo

Detský terénny prekážkový beh KidRace sa hlási s prázdninovým dobrodružstvom už štvrtýkrát. Do rekreačnej oblasti Domaša – Nová Kelča sú na trate pri penzióne Goral pozvané všetky deti vo veku od 3 do 14 rokov. Do pozornosti dávame novinky tohtoročných pretekov, ktorými bude „skupinový beh“ - beh družstviev a zmena pravidiel pri registrácii.

Mottom KidRace je „Prekonaj prekážku, prekonáš seba!“. Keďže každý rok sú pre pretekárov pripravené stále nové prekvapenia, výnimkou nebude ani 4. ročník. Mnohí si možno pamätajú ešte skvelé minuloročné dobrodružstvo z Novej Kelče, ale teraz im môžeme garantovať, že na trati neostane „kameň na kameni“. Výzvou je už len odbehnutie približne 1000 až 2 000 metrov (podľa vekových kategórií) v kopcovitom teréne a keď vezmeme do úvahy kreativitu organizátorov pri stavaní prekážok, výsledkom bude opäť dokonalý adrenalínový zážitok. „Hoci budeme na rovnakom mieste, ako pred rokom, deti sa môžu tešiť na novú trať a nové zážitky. Určite sa vrátime k niektorým prekážkam, ktoré mali úspech napr. na prvom ročníku a niektoré budú nové, aby si každý prišiel na svoje a po odbehnutí pretekov mohol byť na seba právom hrdý,“ vysvetľovala Martina Palušová.

Novinkou štvrtého ročníka bude „skupinový beh“ troj až šesťčlenných družstiev. Podmienkou je iba vek od 11 do 14 rokov. Pointou tejto disciplíny je inšpirovať deti k tomu, aby navzájom spolupracovali a pomáhali si. „Členovia družstiev vybehnú na trať spolu. Niektoré z prekážok pre nich však pripravíme tak, že ich budú môcť absolvovať iba ako tím! Keďže deti v tomto veku si už uvedomujú zodpovednosť jeden za druhého a to, že spoločnými silami dokážu zvládnuť viac, chceme ich viesť k tomu, aby dokázali pracovať tímovo a navzájom si pomáhali,“ zdôraznila Mirka Sobotová. Dodala tiež, že členovia týchto družstiev budú špeciálne odmenení.

Druhá júlová nedeľa však ponúkne zážitok nielen na tratiach, ale pripravený bude bohatý celodenný sprievodný program. Všetci sa môžu tešiť na zábavu pre malých, aj veľkých, športové hry, súťaže, atrakcie, tvorivé dielne, maľovanie na telo, futbalový turnaj, opekačku a pokiaľ by si chcel niekto pobyt v príjemnom prostredí predĺžiť, môže stanovať. Pre menšie deti a lezúňov bude pripravený detský prekážkový kútik. „Tento rok sme zmenili spôsob registrácie, ktorá bude prebiehať do utorka - 5. júla. Dnes je už totiž on line registrácia s platbou vopred na podobných podujatiach bežná. K tomuto kroku sme pristúpili kvôli tomu, aby sme sa vedeli dobre pripraviť na konkrétny počet detí, čo nám uľahčí organizáciu. O čo menej času strávime registráciou pretekárov, o to viac sa im budeme môcť venovať na trati a okolo trate,“ dodala s úsmevom Mirka Sobotová.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum