vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V Kvakovciach zničila voda miestne komunikácie, lávky, aj reguláciu potoka

 V Kvakovciach zničila voda miestne komunikácie, lávky, aj reguláciu potoka

Po necelých troch týždňoch od mohutnej prietrže mračien, ktorá si najväčšie škody v okrese Vranov nad Topľou vyžiadala v obci Sedliská, ukázala príroda svoju silu opäť. Tentokrát udrela v okolí Domaše. Najviac zasiahnuté boli Kvakovce a rekreačná oblasť Dobrá.

Prietrž mračien, ktorá udrela v stredu popoludní, zasiahla najviac obec Kvakovce, kde podmyla niekoľko mostov, za obeť jej padlo päť lávok a vrásky na čele narobila aj vodohospodárom, pretože zničila regulácia potoka. V najväčšej miere doplatili na vyčíňanie vodného živlu miestne komunikácie, ktoré sa nepodarilo spriechodniť ani po dvoch dňoch od búrky. „Škody na majetku obce odhadujem na 50 tisíc eur, ale neprekvapilo by ma, keby sa vyšplhali až k stovke. Od stredy pracujeme na spriechodnení miestnych komunikácií, čo sa nám čiastočne podarilo, ale stále máme úseky, ktoré sú pre záchranne zložky nedostupné. Jeden náš občan na vozíku ma 90 rokov a jediná cesta k jeho domu je rozbitá, preto intenzívne pracujeme na tom, aby sme ju opravili. Keď skončíme s prácami v obci, presunieme sa na Dobrú,“ referoval nám v piatok popoludní starosta Kvakoviec Radoslav Kapraľ.

Z dostupných videí na sociálnych sieťach bolo vidieť, že prúd vody udrel mohutnou silou aj v rekreačnej oblasti Eva. Nespútané prúdy sa rozlievali po pláži a iba znásobovali bezmocnosť človeka, ktorý sa im do cesty postaviť nijakým spôsobom nemohol. „V Kvakovciach bol v rámci vodozádržných opatrení zrealizovaný projekt hrádzok. Ako laik však nedokážem povedať, či sa teraz osvedčili alebo by bez nich boli následky ešte väčšie,“ pokrčil ramenami R. Kapraľ.   
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum