vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vo vranovskej nemocnici sa rodičia tešia z detí v „darčekovom balení“

Vo vranovskej nemocnici sa rodičia tešia z detí v „darčekovom balení“

Rozkošné. V nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou prišli s jednoduchým, ale aj napriek tomu „miliónovým“ nápadom. Novonarodené detičky prinášajú mamičkám zabalené v darčekovom balení.
 

Keď sa narodí dieťa, pre rodičov je darom! V nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa tento moment rozhodli ešte viac ozvláštniť, preto po pôrode, bondingu a prvom ošetrení vložia bábätko do saténového návleku s veľkou mašľou. Takto zabalené ako darček ho dajú mamičke. „Tento nápad vznikol v období medzi Mikulášom a Vianocami, kedy sa všade na internete objavovali fotky detičiek v Mikulášskom oblečení. Nám sa to spojilo s tým, že dieťa je najkrajší dar, ktorý u nás odovzdávame rodičom počas celého roka. Povedali sme si teda, že chceme, aby na túto vzácnu chvíľu mali čo najkrajšie spomienky, preto sme im bábätka začali nosiť zabalené ako darček,“ vysvetľovala primárka oddelenia neonatológie nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Jana Jenčová.

Ďalším príjemným prekvapením je muzikoterapia na izbách, kde si mamičky naladia interný rádiový okruh a počas celého dňa im hrá upokojujúca relaxačná hudba. Ako s úsmevom poznamenala hlavná sestra Darina Tichá, prvým impulzom bola otázka, či na oddelení aj spievajú uspávanky. Inštrumentálne skladby s relaxačnou hudbou púšťali najskôr novorodencom počas observácie alebo deťom, ktoré matky opustili. Keďže drobci boli oveľa pokojnejší a usmievavejší, začali hudbu púšťať aj na izbách. „Viacero mamičiek sa nás tiež pýtalo, či máme zapožičať detský kolotoč, ktorý hrá uspávanky. Keďže sa snažíme všetky naše mamičky pozorne vypočuť a čo najviac vychádzať v ústrety ich požiadavkám, začali sme sa tým seriózne zaoberať. Zatiaľ máme na to iba pozitívne ohlasy, pretože hudba na izbách upokojuje novorodencov, aj mamičky,“ uviedla hlavná sestra na oddelení neonatológie Darina Tichá.

Mamičky si tieto vychytávky naozaj pochvaľujú. Ako priznali, bábätko zabalené v „darčekovom balení“ ešte viac znásobí vzácnu a neopakovateľnú chvíľu, keď si rodičia môžu prvýkrát vziať svoju ratolesť do náručia. „Urobili sme asi sto fotiek, poslali ich rodine a všetkým sa to páčilo. Keďže dnes je Deň detí, Matiasko je darčekom pre jeho bračeka a zároveň aj pre mňa, lebo pred týždňom som mala narodeniny,“ usmievala sa Martina Mičková. „Mamičky sú po pôrode ubolené, detičky si zvykajú na nové prostredie, preto všetko, čo nám prvé dni uľahčí, môžeme iba privítať. Syn mi síce povedal, prečo máme Mikuláša, ale o pár rokov sa nad tým zasmejeme a bude to pre nás všetkých veľmi milá spomienka,“ pridala ďalší z krásnych zážitkov Erika Hurtová.      
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum