vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Priestor pred Domom potravín by mohol byť zrekonštruovaný do konca augusta

Priestor pred Domom potravín by mohol byť zrekonštruovaný do konca augusta

Na júnovom Mestskom zastupiteľstve vo Vranove nad Topľou informoval primátor Ján Ragan o písomnom prísľube spoločnosti EEI, že dvoch týždňov začne s rekonštrukciou priestoru pred Domom potravín, kde má vzniknúť nové parkovisko.

Hoci od ostatného rokovania MsZ vo Vranove nad Topľou ubehli viac ako dva týždne, práce pred Domom potravín sa stále nerozbehli. Ako nám odpísali zo spoločnosti EEI, za dôležité považujú zdôrazniť, že nové parkovisko nebudujú na základe zmluvy s mestom, ale je to ich vlastná iniciatíva, vrátane zabezpečenia finančného krytia celého projektu. „Tento týždeň sa uskutoční pracovné stretnutie všetkých dotknutých strán s cieľom zladiť parametre, možnosti a posledné požiadavky pred začiatkom samotnej výstavby. Následne sa začnú predprípravné práce na stavenisku, nasledovať bude samotná výstavba. Projekt plánujeme dokončiť a sprístupniť ho do užívania obyvateľom koncom augusta, najneskôr v prvej polovici septembra. Čas ukončenia závisí aj od poveternostných podmienok,“ uvádza sa v stanovisku spoločnosti EEI.

Aktuálne na ploche pri Dome potravín môže parkovať približne 45-48 áut. Projektová dokumentácia odhaduje rozšírenie celkovej kapacity parkoviska až do 85 parkovacích miest. „Presný počet budeme vedieť po stretnutí všetkých zúčastnených strán a detailnom zameraní plochy geodetom,“ dodáva spoločnosť EEI.

Vranovskí poslanci viackrát na rokovaniach zastupiteľstva kritizovali plnenie zmlúv zo strany EEI. Aj z toho dôvodu Zuzana Hurná naposledy navrhla úpravu parkovného, kde žiadala znížiť jeho výšku na 0,10 eur v parkovacom automate a 0,20 eur cez sms. Na jednej strane reagovala na fakt, že pre motoristickú verejnosť nie sú pripravené ako alternatíva bezplatné odstavné parkovacie plochy a zároveň priznala, že je to tiež reakcia na politiku EEI. „Chápem Tvoj návrh, ktorým chceš vytvoriť tlak na EEI. Prijmime Tvoj návrh s účinnosťou od 1.1. alebo od 15.12., čím vytvoríme priestor na rokovania. Ak sa v nich posunieme dopredu, ceny sa potom upravia na súčasnú úroveň,“ uviedol na margo návrhu Z. Hurnej v závere rozpravy Ján Ragan.

Spoločnosť EEI sa však investíciám vo Vranove nebráni. Akurát tvrdí, že na ťahu je radnica. „Tak ako aj kedykoľvek v minulosti, aj v budúcnosti radi premietneme požiadavky a predstavy zástupcov mesta do konkrétneho návrhu. Od začiatku našej spolupráce mesto každoročne dostáva niekoľko návrhov na projekty, no bohužiaľ, schválilo sa ich doteraz len zlomok. Ako aj v iných mestách, schválené projekty sme pripravení ihneď realizovať,“ reagovala spoločnosť EEI.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum