vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Termín výstavby atletického areálu pri ZŠ Sídlisko II zatiaľ známy nie je

 Termín výstavby atletického areálu pri ZŠ Sídlisko II zatiaľ známy nie je

Pred Základnou školou Lúčna je momentálne čulý stavebný ruch. Dôvodom je rekonštrukcia námestia. Už dávnejšie avizovaná výstavba multifunkčného (atletického) areálu pri ZŠ Sídlisko II zatiaľ termín začatia prác nepozná.

Mesto Vranov nad Topľou začalo začiatkom minulého týždňa s rekonštrukciou námestia pred Základnou školou Lúčna v celkovom náklade 55 tis. eur. Jej cieľom je zvýšiť atraktivitu, kvalitu a bezpečnosť verejného priestoru pre deti, ako aj pre občanov nášho mesta. „V rámci tejto rekonštrukcie bude demontovaná nevyužívaná fontána, upravené verejné priestranstvo a verejná zeleň, doplnené osvetlenie, osadené parkové lavičky a vymenená dlažba. Po ukončení rekonštrukcie námestia bude zrealizovaná oprava chodníka, autobusovej zastávky a parkovacích plôch pri tejto škole,“ informovala hovorkyňa mesta Vranov nad Topľou Eva Fedorňáková.

Ešte v máji avizoval primátor Ján Ragan ambíciu začať s výstavbou multifunkčného areálu pri ZŠ Sídlisko II práve počas tohtoročných letných prázdnin. Argumentoval tým, že práce by žiakov, ani učiteľov neobmedzovali vo vyučovaní. Pripomenieme, že rozpočet je 365 tis. eur. Vykryť by ho malo z vlastných zdrojov mesto Vranov nad Topľou, sumou 100 tis. eur prispel Prešovský samosprávny kraj a taktiež sa počíta s regionálnym príspevkom 90 000 eur zo štátneho rozpočtu v súlade s Akčným plánom rozvoja okresu Vranov nad Topľou. Keď sme sa zaujímali o termín, kedy by mohlo dôjsť k začatiu prác, na radnici špekulovať nechceli. „V tomto období mesto realizuje obchodnú verejnú súťaž na realizáciu rekonštrukcie tohto atletického areálu,“ odpísali nám v odpovedi z mestského úradu.   
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum