vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vlastník pozemkov na Viniciach má vybudovať rigol

Vlastník pozemkov na Viniciach má vybudovať rigol

Občanov Viníc (a nielen ich) trápia nánosy bahna, ktoré sa po každom silnejšom daždi zlievajú z nových stavebných pozemkov. Na ostatnom rokovaní Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou na to upozornil poslanec Ján Kočiš.

Nové stavebné pozemky na Viniciach spôsobujú Vranovčanom vrásky na čele. Problém prichádza s každým silnejším dažďom, kedy sa až ku kruhovému objazdu zlievajú nánosy bahna. Poslanec Ján Kočiš požiadal Mestský úrad vo Vranove nad Topľou o riešenie situácie. „Sťažujú sa na to motoristi, aj chodci... Ľudia tadiaľ chodia do kostola a pod nohami majú blato. Urobme na naše náklady nejaký oporný múrik alebo navrhnite iné riešenie, no súčasný stav treba odstrániť,“ vyzval na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva Ján Kočiš.

Primátor Ján Ragan v tejto súvislosti vysvetlil, že majiteľ pozemkov dostal súhlas iba na výrub drevín. Ako nás minulý týždeň informovala hovorkyňa Eva Fedorňáková, stavebný úrad prerokoval s vlastníkom parcely priestupok ohľadom porušenia stavebného zákona. „V priebehu uplynulého týždňa dal vlastník parcely na predmetnom pozemku vytýčiť inžinierske siete. Následne v priebehu budúceho týždňa, za priaznivého počasia, vybuduje rigol, ktorý má slúžiť na odvedenie vôd z pozemku a zamedzí znečisteniu komunikácie hlinou,“ uviedla E. Fedorňáková.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum