vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Diaľkové plávanie Domaša 2017 bolo o zážitku z náročných podmienok

 Diaľkové plávanie Domaša 2017 bolo o zážitku z náročných podmienok

Diaľkové plávanie Domaša 2017 preverilo plavcov dokonalým spôsobom. Náročné podmienky spôsobené vlnami dali síce každému zo 41 účastníkov zabrať, ale nikoho neodradili, práve naopak, zážitok ešte znásobili.

Počasie a aktivity na Domaši si zatiaľ tento rok nepotykali. Najviac na to pred dvoma týždňami doplatila „misska“, ktorá musela byť zrušená a pred podobnou dilemou stáli aj organizátori diaľkového plávania. Nakoniec padlo rozhodnutie plávať a nikto, kto sa podujal na 2,8 kilometra medzi rekreačným strediskom Dobrá a penziónom Solaris, neľutoval. „V prvom rade rozhodlo to, že meteorológovia nehlásili búrky a drvivá väčšina plavcov mala už s podobnými podmienkami skúsenosti,“ vysvetľoval Rastislav Košalko z OZ Vranovské vydry.

V každom prípade si organizátori OZ Vranovské vydry v spolupráci s obcou Kvakovce a Surf Clubom Domaša zaslúžia maximálne uznanie, pretože trasu zabezpečili dokonalým spôsobom. Smer vyznačovali krikľavé plávacie kolesá a v prípade potreby boli pripravené okamžite zasiahnuť sprievodné plavidlá. „Tento rok sme zakúpili a ukotvili sedemnásť plávajúcich kolies. Ak niekto potreboval, mohol sa ich chytiť a oddýchnuť si, prípadne zavolať pomoc,“ dodal R. Košalko.

O popularite diaľkového plávania na Domaši svedčí fakt, že sa ho zúčastnili napr. plavci z Galanty, Liptovského Mikuláša, Banskej Bystrice, či dokonca zo susedného Poľska. Zo štyridsaťjeden plavcov, z toho boli dve ženy, doplávalo tridsaťdeväť a doplavili sa iba dvaja. Dodáme, že najrýchlejší čas bol 44 minút 52 sekúnd a najdlhšie si plávanie užíval plavec s časom 3 hodiny a 8 minút. „Pravdou je, že počasie nám tento rok neprialo, no na druhej strane sme to prijali ako výzvu. Dôležité však bolo, že sa nám vyhla búrka a všetci sme sa šťastne stretli v cieli. Hoci sme si museli siahnuť na dno síl, predsa len by som to hodnotil ako skvelý zážitok,“ reagoval Vladimír Piok, ktorý reprezentoval Vranovské vydry medzi plavcami vo vode. 
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum