vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov - Šarišské Michaľany 3:0 (0:0)

Vranov - Šarišské Michaľany 3:0 (0:0)

Domáci v prvom polčase poriadne vytrápili seba, aj svojich fanúšikov. Vranovčania sa zle hýbali, hrali nepresne, rýchlo strácali lopty, nevyhrávali osobné súboje, chýbal im líder, ktorí by ich upokojil a naštartoval... Naopak hostia pôsobili kultivovanejším dojmom a hoci v ofenzíve neboli bezprostredne nebezpeční ani oni, predsa len „ball possession“ mali percentuálne vyšší. V 15. min. prihrával Digoň, obranca súpera jeho prihrávku nezasiahol a Apostoliuk zakončil v dobrej pozícii slabučko. O dve minúty vymyslel šikovnú kolmicu Kovalčík, ale Kapraľ vďaka rýchlym nohám stihol uchmatnúť loptu spod nôh Petruka. Šar. Michaľany mali najväčšiu príležitosť v 24. min., kedy Pončák dostávajúc sa za obranu neskrotil loptu, aby mohol zakončiť podľa svojich predstáv. Z pohľadu ďalšieho vývoja sa ako kľúčové ukázali dva momenty zo 40. a 45. min., kedy bol po dvoch žltých kartách vylúčený Zošš, pretože domáci využili početnú výhodu v druhom polčase dokonalým spôsobom.
V 50. min. sa Dzurinova prihrávka dostala cez celé pokutové územie až k Hrehovi, ktorý si loptu naviedol a milimetrovo presnou obaľovačkou k žrdi otvoril skóre. Kapraľ mal prácu aj so strelou Dzurinu, či Kovalčíka, ale v 62. min. bol opäť bezmocný, keď Grynyshynov center upratal rutinérsky do siete Dzurina. Aj v oslabení sa snažili hrať hostia na dvoch útočníkov, no napriek snahe sa im už výsledok korigovať nepodarilo, naopak v 65. min. prepustil šikovne Dzurina Kovalčíkovu kolmicu rozbehnutému Petrukovi a brankár Šar. Michalian predviedol perfektný zákrok. Vranov udrel tretíkrát v 71. min. – Babjak vysunul Hrehu a jeho prihrávku dotlačil do siete opäť Dzurina, ktorý upravil na konečných 3:0.

Góly: 50. Hreha, 62. a 70. Dzurina.
ŽK: 40. Zošš. ČK: 45. Zošš po 2 ŽK.
Zostava Vranov: Makó - M. Lukáč, Mikča (46. Hreha), Štefančík, Babjak - Apostoliuk (46. Grynyshyn), Kovalčík, Komár (37. Voľanský),Dzurina - Petruk (74. Glushchenko), Digoň (83. Marcinko).
Zostava Š. Michaľany: Kapraľ - Jopek, Baka, Dubecký, Harčár (74. Bednár) - Zošš, Mikluš (74. Némethy), Šimko, Pončák - Jačišin, Kozák (68. Janič).

16. Svit    5    0    0    5    2:23    0

Ostatné výsledky: Giral­tovce – Prešov B 1:0, Snina – Rožňava 3:1, Svit – V. Opátske 0:4, Svidník – Lipany 0:0, Plavnica – Krompachy 4:2, Bard. N. Ves – Stropkov 1:2, Sabinov – V. Revištia.