Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Správy / Školstvo / Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Základná škola Bernolákova vo Vranove nad Topľou je najlepšou ZŠ v Prešovskom kraji a v celoslovenskom hodnotení jej patrí 4.-5. miesto. Výsledky zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO.

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil aktuálny rebríček škôl na Slovensku, podľa dosahovaných výchovno-vzdelávacích výsledkov škôl a ich podmienok pre vzdelávací proces. ZŠ Bernolákova sa v roku 2016 stala najlepšou v Prešovskom kraji a v celoslovenskom hodnotení obsadila 10. - 11. miesto. V aktuálnom rebríčku za školský rok 2016/2017 si upevnila pozíciu na 1. mieste v kraji a v rámci Slovenska sa posunula dokonca o šesť miest smerom nahor! „V prvom rade sme sa snažili udržať si úroveň z posledného hodnotenia a zároveň sme s celým kolektívom učiteľov na našej škole pracovali na tom, aby sme sa ešte zlepšili. Priznám sa, posun o šesť priečok nás všetkých veľmi milo prekvapil. Jedným dychom však treba povedať, že pri práci so žiakmi nás nemotivovalo postavenie v rebríčku, ktoré nás hreje pri našom učiteľskom srdci, ale tou zásadnou hodnotou bolo vzdelanie našich detí. Viac ako z postavenia v rebríčku máme ešte väčšiu radosť, ak vidíme, že žiakov baví chodiť do školy a baví ich učiť sa,“ zdôraznil riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

Prestíž oceneniu zo strany INEKO dodáva fakt, že hodnotenie je komplexné a okrem Testovania 5, či Testovania 9 sa berú do úvahy aj iné kategórie. Napr. v kapitole „mimoriadne úspechy“, kde sú zaradené výsledky z regionálnych a celoslovenských súťaží, získala ZŠ Bernolákova maximálny počet 9,9 bodu! Práve výsledky v hodnotení INEKO zohrali jednu z kľúčových úloh pri spolupráci s hokejovým klubom HC Bulls. Ako v tejto súvislosti vysvetlil Jiří Zeman, popri zázemí, ktoré škola ponúka, ho oslovil najmä fakt, že patrí medzi najlepšie na Slovensku, čo považuje za kľúčovú garanciu, že budúcim športovcom sa dostane kvalitného vzdelania. „Žiadny úspech sa nedostaví sám od seba. Naši učitelia netrávia v škole čas iba „do ôsmej do druhej“, ale často v nej trávia aj poobedia a cez víkend zase pracujú na rôznych projektoch. Ako riaditeľa ma veľmi teší, že učitelia v ZŠ Bernolákova neberú svoju profesiu ako povolanie, ale ako poslanie. Všetci sme na jednej lodi, veslujeme rovnakým smerom a sme radi, že vidieť aj plody našej práce,“ uviedol M. Cerula.

Petícia za ukončenie prevádzky Odkaliska Poša a jej následnú sanáciu Lenka Stieber Zelená Lagúna

Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Správy / Školstvo / Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Riaditeľ ZŠ Bernolákova M. Cerula: V našej škole sme s učiteľmi a žiakmi na jednej lodi

Základná škola Bernolákova vo Vranove nad Topľou je najlepšou ZŠ v Prešovskom kraji a v celoslovenskom hodnotení jej patrí 4.-5. miesto. Výsledky zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO.

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil aktuálny rebríček škôl na Slovensku, podľa dosahovaných výchovno-vzdelávacích výsledkov škôl a ich podmienok pre vzdelávací proces. ZŠ Bernolákova sa v roku 2016 stala najlepšou v Prešovskom kraji a v celoslovenskom hodnotení obsadila 10. - 11. miesto. V aktuálnom rebríčku za školský rok 2016/2017 si upevnila pozíciu na 1. mieste v kraji a v rámci Slovenska sa posunula dokonca o šesť miest smerom nahor! „V prvom rade sme sa snažili udržať si úroveň z posledného hodnotenia a zároveň sme s celým kolektívom učiteľov na našej škole pracovali na tom, aby sme sa ešte zlepšili. Priznám sa, posun o šesť priečok nás všetkých veľmi milo prekvapil. Jedným dychom však treba povedať, že pri práci so žiakmi nás nemotivovalo postavenie v rebríčku, ktoré nás hreje pri našom učiteľskom srdci, ale tou zásadnou hodnotou bolo vzdelanie našich detí. Viac ako z postavenia v rebríčku máme ešte väčšiu radosť, ak vidíme, že žiakov baví chodiť do školy a baví ich učiť sa,“ zdôraznil riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

Prestíž oceneniu zo strany INEKO dodáva fakt, že hodnotenie je komplexné a okrem Testovania 5, či Testovania 9 sa berú do úvahy aj iné kategórie. Napr. v kapitole „mimoriadne úspechy“, kde sú zaradené výsledky z regionálnych a celoslovenských súťaží, získala ZŠ Bernolákova maximálny počet 9,9 bodu! Práve výsledky v hodnotení INEKO zohrali jednu z kľúčových úloh pri spolupráci s hokejovým klubom HC Bulls. Ako v tejto súvislosti vysvetlil Jiří Zeman, popri zázemí, ktoré škola ponúka, ho oslovil najmä fakt, že patrí medzi najlepšie na Slovensku, čo považuje za kľúčovú garanciu, že budúcim športovcom sa dostane kvalitného vzdelania. „Žiadny úspech sa nedostaví sám od seba. Naši učitelia netrávia v škole čas iba „do ôsmej do druhej“, ale často v nej trávia aj poobedia a cez víkend zase pracujú na rôznych projektoch. Ako riaditeľa ma veľmi teší, že učitelia v ZŠ Bernolákova neberú svoju profesiu ako povolanie, ale ako poslanie. Všetci sme na jednej lodi, veslujeme rovnakým smerom a sme radi, že vidieť aj plody našej práce,“ uviedol M. Cerula.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok