vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Trebuňák vystrieľal V. Žipovu víťazstvo dvoma priamymi kopmi v 91. a 94. min.!

M. Trebuňák vystrieľal V. Žipovu víťazstvo dvoma priamymi kopmi v 91. a 94. min.!

Piatoligový nováčik z Vyšného Žipova spúšťa zaujímavý a možno aj celosvetovo unikátny projekt! Vstupenkou na domáce stretnutia nebude zaplatené vstupné, ale potvrdenie od kardiológa, že fanúšikovia v priebehu zápasu neskolabujú. O tom, ako otočiť zápas dvoma gólmi v nadstavenom čase by mohol Michal Trebuňák prednášať na trénerskom, aj hráčskom sympóziu.

Duel 10. kola medzi Vyšným Žipovom a Sečovskou Poliankou v prvom polčase ničím nenaznačoval, že by diváci mohli byť svedkami fascinujúceho futbalového príbehu. Po opatrnom úvode mali opticky o čosi viac z hry hostia, ale v 31. min. zahrmelo na opačnej strane. Kristián Daňo sa pohral s troma protihráčmi a pre Lukáša Hermanovského už nebolo problémom otvoriť skóre.

V druhej 45-minútovke však začal úradovať najlepší hráč S. Polianky Andrej Gaži. Najskôr delovkou do šibenice vyrovnal prvýkrát a keď striedajúci Stanislav Janok naklonil misky váh opäť na stranu nováčika, útočník hostí udrel v 79. min. aj druhýkrát. To z jeho strany stále nebolo všetko, pretože v 82. min. poslal priamy kop do brvna a loptu vrátil do siete hlavou Peter Havran. S domácimi to v tom čase vyzeralo naozaj zle nedobre. Napriek tomu nehodili „flintu do žita“ a v nadstavenom čase začal úradovať Michal Trebuňák. V 91. min. sa postavil k priamemu kopu, pri ktorého zahraní z rohu šestnástky preukázal dávku skúseností, výbornú kopaciu techniku a najmä pevné nervy. „Niekto by možno centroval, ale videl som, že brankár hostí nestál ideálne, preto som ho skúsil ohroziť priamou strelou. Loptu síce vyrazil, ale tá sa na naše šťastie a smolu súpera predsa len odrazila od ich hráča do siete,“ opísal situáciu z prvej minúty nadstaveného času Michal Trebuňák.

Domáci boli v eufórii a s remízou sa neuspokojili ani vtedy, keď po skrumáži o pár desiatok sekúnd nemali ďaleko k štvrtému gólu, no defenzíva súpera vtedy ešte odolala. V momente, kedy sa už všetci vo V. Žipove pripravovali na deľbu bodov, prišiel v 94. min. druhý hviezdny moment M. Trebuňáka, ktorý tentokrát neponechal nič na náhodu a rutinérskym spôsobom zariadil pre svoj tím z priameho kopu víťazstvo... „Lopta bola od brány odhadom dvadsať metrov. Keďže brankár sa skryl za múr, kopol som to ako keby na „jeho“ stranu a vyšlo to. Priznám sa, takýto zápas, aby sme v nadstavenom čase otočili výsledok, som ešte neodohral. Úprimne musím povedať, že v tomto stretnutí sme nehrali dobre a možno už mnohí v obrat neverili, ale ako sa hovorí, koniec dobrý, všetko dobré,“ usmieval sa spokojný M. Trebuňák.

V úvode sme napísali, že M. Trebuňák by mohol o tom, ako otočiť zápas v nadstavenom čase prednášať aj na trénerskom sympóziu. Dôvod je jednoduchý - v druhom polčase mu totiž vyšli fantastické striedania. V 59. min. poslal na trávnik Stanislava Janoka a ten sa mu o osem minút odvďačil presným zásahom. „Stano nenastúpil v tejto sezóne v základnej zostave po prvýkrát a aj sám po zápase priznal, že mu to pomohlo. Som rád, že sa moje rozhodnutie ukázalo ako správne a Stano nám pomohol gólom,“ konštatoval M. Trebuňák a k momentu, kedy vybehol na ihrisko v 74. min. aj on, dodal: „Do hry som išiel za stavu 2:1 s cieľom pomôcť v defenzíve. Keď sme v priebehu necelých štyroch minút dvakrát inkasovali, moje striedanie sa v tej chvíli neukazovalo ako príliš vydarené. Potom sa to však obrátilo a keďže išlo o šesťbodový zápas, verím, že pred náročnou sériou, ktorá nás čaká, to bude správny impulz.“

V prípade V. Žipova však nejde o prvý zápas s priebehom, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani najlepší hollywoodski  scenáristi. Zverenci M. Trebuňáka rozhodli o svojom víťazstve rovnako v nadstavenom čase už v 4. kole, kedy doma zdolali Brekov 3:2. Pred týždňom prehrávali v Hencovciach v 14. min. 0:2, no po zmene strán Kristián Daňo s Danielom Hricom vyrovnali a v závere ešte v samostatnom nájazde stroskotal na Michalovi Suchom striedajúci Jozef Kaňuk. „Na pomery V. ligy máme široký a vyrovnaný káder, čo mi v prípade potreby dáva dostatok možností, ako efektívne zasiahnuť do zápasu. Hoci nehráme zle, doplácame na slabšie úvody a potom musíme súpera naháňať. Na druhej strane ma teší, že to nezabalíme, hráme do konca a tým sme si získali i sympatie fanúšikov. Aj po zápase so Sečovskou Poliankou si mnohí pochvaľovali, že práve kvôli takýmto príbehom chodia na futbal. Keby sme vyhrali 4:0, boli by tiež spokojní, ale takto mali ako bonus zážitok. Som rád, že po úvode, ktorý sme nezachytili, sme v posledných štyroch stretnutiach neprehrali a do tabuľky sme si pripísali šesť bodov. Vďaka tomu sme sa posunuli na 11. miesto, preto mi neostáva nič iné, iba si priať, aby nám to vydržalo čo najdlhšie,“ zaprial si na záver nášho rozhovoru M. Trebuňák.

Hráči a realizačný tím piatoligového nováčika z Vyšného Žipova by sa chceli aj touto cestou poďakovať za vytvorené podmienky prezidentovi klubu Michalovi Katinovi a vedeniu obce.