vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Keď tréner kope za hráčov, hráči za trénera a spolu za FK Soľ!

Keď tréner kope za hráčov, hráči za trénera a spolu za FK Soľ!

Futbal je k hráčom, realizačnému tímu a funkcionárom FK Soľ spravodlivý. Postup do 4. kola Slovnaft Cupu si zaslúžili pre to, lebo mali jasno v tom, čo od „pohára“ očakávajú, nešpekulovali a futbal si užívali. Odmenou je prestížny súboj s fortunaligistom FK Železiarne Podbrezová.

O zápase 3. kola s Partizánom Bardejov sa toho popísalo dosť. O eufórii v Soli a okolí si každý mohol urobiť takmer dokonalý obraz. Ak si však chceme poskladať úplnú mozaiku, bez nahliadnutia do zákulisia to nepôjde.

Už len veta Stana Straku tesne po zápase s Bardejovom „práve kvôli tomu sa oplatí robiť futbal“ hovorí za všetko. Ku cti Soľancov slúži, že nech oslavujú akokoľvek, vždy vám dajú pocítiť, že sú jedno mužstvo a nestane sa, aby si niekto ukrojil viac pozornosti.

Keď som išiel robiť rozhovor s trénerom Petrom Mražikom, hneď mi prízvukoval „ale urobíš rozhovor aj s hráčmi“. Ešte som ani nestihol vypnúť diktafón a už mi zopakoval „ale urobíš rozhovor aj s hráčmi, koho Ti mám zavolať?“. Mohol všetku pozornosť strhnúť na seba a vykašľať sa na chlapcov v kabíne, ale neurobil to! Preto platí – tréner kope za hráčov, hráči za trénera a všetci za FK Soľ.

Keď sme pri hráčoch Soli... Od postupu cez Bardejov sa okolo nich točí futbalový svet, pretože fanúšikovia žijú zápasom s Podbrezovou a niet pochýb o tom, že po 1 200 vytlačených vstupenkách sa len tak zapráši. O to viac si vážim facebookovú komunikáciu s kapitánom mužstva Michalom Hajníkom, ktorý mi napísal: „rozprával som sa s Mirom Sakalom a bolo by pekné vychváliť aj perfektnú atmosféru.“ Toto by malo ísť do všetkých klubových manuálov! Hráč si nájde čas, aby na sociálnej sieti napísal novinárovi a poprosil ho, aby sa poďakoval fanúšikom. Mišo ďakoval ľuďom za atmosféru už v rozhovore, ale aj napriek tomu mal potrebu to ešte raz zdôrazniť, ako si kabína váži ich podporu!

O tom, kto z dvojice Soľ – Podbrezová postúpi, sa rozhodne v stredu. Verím, že sa v FK Železiarne neurazia, ak 5. kolo doprajem Soľancom. A teraz nejde o to, kto je väčší alebo menší lokálpatriot. Sebecky priznávam, že túžim po zážitku... FK Soľ nastúpi na Pasienkoch proti Slovanu alebo na Štadióne Antona Malatinského proti trnavskému Spartaku. Živo si viem predstaviť ako sa bude zo zaplneného sektora hostí ozývať „My sme Soľ, my sme tu doma, my sme doma všade!“.

Kto chce zažiť rovnakú zimoriavkovú chvíľu, nech príde v stredu podporiť zverencov trénera Petra Mražika a pomôže im ako dvanásty hráč!
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum