vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Hrdina šlágra P. Gazdík: Stretli sme sa partia, ktorá si chodí zahrať futbal s radosťou

 Hrdina šlágra P. Gazdík: Stretli sme sa partia, ktorá si chodí zahrať futbal s radosťou

Nestáva sa často, aby sme sa vracali k zápasom s odstupom času, ale šláger 10. kola VI. ligy ObFZ medzi FK Javorina Rudlov a TJ Šimonka Čierne nad Topľou si to rozhodne zaslúži! Trénerské osobnosti Peter Sukovský a Stanislav Mihalčin vyžmýkali zo svojich zverencov maximum, preto úroveň stretnutia vysoko prevýšila nároky okresnej súťaže. Zápas mal správny náboj, na trávniku sa poctivo makalo, nechýbali skvelé individuálne výkony... Jednoducho, diváci si prišli na svoje. Hrdinom stretnutia bol dvojgólový Peter Gazdík.

Výkony hráčov FK Javorina Rudlov a TJ Šimonka Čierne nad Topľou boli dokonalou vizitkou toho, že aj na okresnej úrovni môže futbal dvíhať divákov zo sedadiel. Od úvodu nebola núdza o zaujímavé momenty, no to najlepšie si nechali domáci na záver prvého polčasu. V 39. min. zahrával z cca 30 metrov priamy kop Peter Gazdík a mieril parádne pod brvno. Famózny moment však vzápätí vyšperkoval zákrokom aj Pavol Rozkoš a Javorina Parkom sa ozýval potlesk na otvorenej scéne. „Snažil som sa poslať loptu ponad múr do ľavého horného rohu brány, čo sa mi aj celkom podarilo. Škoda, že strela nebola trochu prudšia, bol by to pekný gól. Keď mám povedať pravdu, už som videl loptu v bráne, ale musím pochváliť súperovho brankára za perfektný zákrok, ktorým ju vytlačil nad brvno,“ uviedol stredopoliar FK Javorina Rudlov Peter Gazdík.

Nasledoval rohový kop a Jaroslav Jabčanka ho zakrútil na prvú žrď. Nacvičená situácia klapla na výbornú, pretože P. Gazdík bol presne tam, kde mal byť. Keďže súperovi protihráči jeho pohyb nezachytili, predskočil P. Rozkoša a hlavou otvoril skóre. „Rohové kopy nacvičujeme na tréningu. Vedel som, kde to Jaro Jabčanka bude dávať, preto som si nabehol na prvú tyč. Nebola to ľahká situácia, ale podarilo sa mi dostať k lopte skôr ako súperovmu brankárovi, ktorý už vybehoval z brány na center,“ opísal prvý gólový moment P. Gazdík.

Výborný futbal pokračoval po zmene strán. Čierne nad Topľou udrelo v 58. min., kedy vyrovnal Marek Sirotiak. V tej chvíli nemohlo byť domácim všetko jedno, pretože Matúš Horvát napálil brvno a po druhej žltej karte bol vylúčený Ján Šeba. V hektickom priebehu však vzal zodpovednosť na seba opäť P. Gazdík. V 70. min. zahrával od autovej čiary ďalší priamy kop a loptu poslal ponad ochrancu svätyne hostí do siete. „Pri tejto štandardke som si povedal, že to skúsim dať na bránu, lebo Čierne malo vysokých a dobrých hlavičkárov, preto by sme pri centri asi len ťažko vo vzduchu uspeli. Videl som, že brankár je pri prvej žrdi, tak som sa snažil trafiť loptu k zadnej tyči. Brankár loptu podbehol, no ja som rád, že mi to vyšlo a bol z toho víťazný gól, ktorý nám priniesol 3 body,“ konštatoval P. Gazdík.

Zápas medzi Rudlovom a Čiernym n/T. spĺňal prísne kritéria, a to nielen tým, že nebola núdza o zaujímavé momenty. Vysoké tempo, kombinačný futbal v DNA obidvoch tímoch a nasadenie v osobných súbojoch sa podpísalo pod to, že na svoje si prišli aj najnáročnejší diváci. V závere síce hostia stavili všetko na ofenzívnu kartu, ale zverenci trénera P. Sukovského už víťazstvo z rúk nepustili. „V tomto stretnutí sa stretli dve kvalitne mužstvá, čo sa potvrdilo aj na ihrisku a v predvedenej hre z oboch strán. Myslím si, že diváci videli kvalitný futbal, ktorý sa hral vo vysokom tempe, nasadení a nebola núdza o kopec šancí, či zákrokov brankárov na jednej alebo druhej strane. Škoda, že sme naše vedenie ešte na konci stretnutia nenavýšili. Mali sme zopár dobrých šancí, žiaľ, nepodarilo sa. Na druhej strane sme mali aj šťastie, keď nás zachránilo brvno. Rozhodujúcim faktorom bolo, že sme dali o gól viac ako súper, a najmä všetci sme makali, aj keď sme hrali o jedného hráča menej. Nikto nevypustil žiadny súboj a zamakal, hoci už nevládal. Preto si každý jeden hráč zaslúži pochvalu za predvedený výkon a bojovnosť,“ pochválil spoluhráčov P. Gazdík.

Rudlov sa vrátil na futbalovú mapu v sezóne 2015/2016, kedy ako „nováčik“ vyhral celú súťaž. V minulej sezóne skončila Javorina druhá a v aktuálnom súťažnom ročníku šľape opäť ako výborne nastavený futbalový stroj. Podobnou bilanciou 11 víťazstiev v 11 zápasoch so skóre 64:7 sa môže pochváliť z renomovaných líg už iba Viktória Plzeň. „S priebehom jesennej časti som spokojný. Každý zápas bol iný, vždy sme však nastupovali s tým, že ho ideme vyhrať, aj keď nie vždy sa víťazstvo rodilo ľahko, ale zvládli sme to. Sme na prvom mieste v tabuľke a dúfam, že sa na ňom udržíme aj po jarnej časti. Cesta je však ešte dlhá a čaká nás veľa zápasov. Najväčšia sila mužstva je hlavne vo výbornej partii, a to nielen na ihrisku, ale i mimo neho. Stretli sme sa chlapci, ktorí si prídu zahrať futbal naozaj z chuti a s radosťou. Potom máme trénera Peťa Sukovského s bohatými ligovými skúsenosťami, ktoré nám odovzdáva a navyše je to srdciar na pohľadanie, lebo pre „rudlovský futbal“ žije naplno. Snaží sa nám vytvoriť čo najlepšie podmienky a hlavne tomu venuje svoj voľný čas,“ zdôraznil P. Gazdík.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Lead boar 728x92
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum