vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Strelecký hrdina A. Gaži: Všetko je v hlavách a v srdci, som na nás hrdý

 Strelecký hrdina A. Gaži: Všetko je v hlavách a v srdci, som na nás hrdý

Hráči OFK Sečovská Polianka sa v aktuálnej jesennej časti rozbiehali pomalšie, ale v závere prvej polovice sezóny svojim fanúšikom všetko vynahradili. V posledných šiestich kolách trikrát vyhrali, okrem toho vo Vyšnom Žipove prišli o víťazstvo v nadstavenom čase a vďaka posledným dvom domácim víťazstvám sa odpútali z posledného miesta. Najväčší podiel na tom má útočník Andrej Gaži, ktorí od 8. kola nastrieľal v siedmich stretnutiach desať gólov.

Vo výbornej forme hrajúci Andrej Gaži si „one man show“ v podobe streleckého koncertu nechal na posledný domáci zápas v roku proti FK Kamenica nad Cirochou. Napriek tomu, že so spoluhráčmi herne neťahali za kratší koniec, predsa len v 20. min. po dvoch presných zásahoch Stanislava Karnaja prehrávali 0:2 a to zo strany hostí nebolo všetko, pretože ak by vzápätí pridali aj tretí presný zásah, mohlo byť vymaľované. Napriek tomu zverenci trénera Stanislava Svepeša zbrane nezložili, práve naopak, vyhecovali sa a zvýšili obrátky. „Aj za nepriaznivého stavu sme sa stále povzbudzovali. V 1. kole sme v Kamenici prehrali 0:6 a takýto výsledok sme pred našimi fanúšikmi rozhodne dosiahnuť nechceli. Mali sme pred sebou ešte sedemdesiat minút a to je dosť času na to, aby sme zápas otočili. Dôležité bolo, že sa nám ešte do polčasu podarilo znížiť, čo nám dodalo nádej,“ vysvetľoval útočník OFK Sečovská Polianka Andrej Gaži.

V 3. kole základnej skupiny na MS v Juhoafrickej republike viedlo Slovensko nad Talianskom v závere 2:1. V 89. min. preletela obranou úradujúcich majstrov sveta lopta po našom autovom vhadzovaní a Kamil Kopúnek zvýšil na 3:1. Tento moment sa zapísal do histórie slovenského futbalu zlatými písmenami. Nie, nepomýlili sme si ani článok, ani zápas. Len sa snažíme pripomenúť kúsok, ktorý ako cez kopirák zopakovali v 36. min. proti Kamenici Pavol Samsely s Andrejom Gažim. „Keď sme mali aut, boli sme s Paľom Samselym vpredu iba my dvaja. Ukázal som mu, aby mi loptu rýchlo hodil, čo Pali okamžite pochopil a svojou rýchlou reakciou prekvapil celú obranu súpera. Vďaka tomu som sa ocitol sám pred brankárom, ktorý vyšiel trošku z brány, preto som ho preloboval,“ opísal prvý gólový moment A. Gaži.

Ďalšiu parádu pridal odchovanec vranovského futbalu tri minúty po zmene strán. Z 30 metrov napriahol a v Seč. Polianke sa oslavovalo druhýkrát. „Všimol som si, že brankár stál trošku vyššie, tak som si povedal, že vyskúšam vystreliť. Keďže aj lopta mi dobre sadla, podarilo sa mi ho prekvapiť a vyrovnať,“ vysvetľoval A. Gaži.

Domáci boli v tej chvíli nezastaviteľní! Bod sa im málil a to ich odhodlanie iba znásobilo. Na trávniku nebolo v zelenom drese jediného hráča, ktorý by neveril vo víťazstvo. Po ďalších dvoch góloch A. Gažiho v rozpätí siedmich minút – 62. a 69. min., už nikto v Seč. Polianke nepochyboval o tom, že tri body ostanú doma. „Pri treťom góle som išiel sám na brankára Kamenice a prekonal som ho obaľovačkou. V 69. min. sa ku mne odrazila lopta po rohovom kope. Na šestnástke som si ju posunul do pravej strany a vystrelil presne k žrdi,“ s pokojom Angličana odpovedal A. Gaži.

V Seč. Polianke sa mohli vždy spoľahnúť na partiu. Hoci v jeseni sa nedarilo mužstvu v každom stretnutí podľa predstav, hráči stále ťahali za jeden koniec povrazu. Dokonalou demonštráciou, ako má vyzerať tímový duch, bol výkon a víťazstvo nad Kamenicou. „Som rád, že sme vyhrali, lebo body potrebujeme ako soľ, ale ešte viac som na nás hrdý za spôsob, akým sa nám to podarilo. Všetko je v hlavách a v srdci. Cez prestávku sme si povedali, že je to posledný zápas v roku, navyše doma pred našimi fanúšikmi, preto každý išiel na maximum. Škoda, že jesenná časť sa končí práve vtedy, keď sa nám darí. Utvrdili sme sa však v tom, že na to máme a v jari urobíme všetko pre to, aby sme na tieto výkony nadviazali,“ zdôraznil A. Gaži.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum