vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Na úvod si poradila Zelená Lagúna s Tangom a Tricolores s Hencovcami

V poradí 5. ročník Vranovskej ligy v halovom futbale odštartoval v nedeľu úvodným kolom, ktoré ponúklo viacero vyrovnaných a aj zaujímavých výsledkov.
Vzhľadom k tomu, že tento rok bol o VLHF historický záujem, rozhodol sa organizátor po konzultácii s vedúcimi jednotlivých tímov pre rozdelenie súťaže od budúcej sezóny na I. a II. ligu. Počet mužstiev v jednotlivých súťažiach bude závisieť od počtu prihlásených tímov, ale účasť v I. lige bude mať garantovanú minimálne prvá šestka.

Výsledky – 1. kolo

OcFK Hencovce – ELSATEX Tricolores 4:6 (2:4)

Po vyrovnanom úvode začali Tricolores nakláňať misky váh na svoju stranu v závere prvého polčasu, kedy prvýkrát viedli o dva góly. Keď po prestávke pridali ďalšie dva presného zásahy, za stavu 2:6 mali osud zápasu vo vlastných rukách. Hencovčania síce zbrane nezložili a v rozmedzí dvoch minút znížili na 4:6, no súper si už v záverečných ôsmich minútach víťazstvo ustrážil.
Góly: M. Venceľ 3, Dobranský 1 – Košuda 3, Soták, Zubko po 1, Kovaľ (vl.).
Zostava OcFK Hencovce: Kokoruďa – Mikita, Demčák, Kovaľ, Černý, Gazdík, Dobranský, Soták, Tomáš, O. Venceľ, M. Venceľ.
Zostava ELSATEX Tricolores: Frindt – Sarik, Imrich, Kopčo, Soták, Zubko, Boroš, Košuda.

FK Giglovce – Nižný Hrabovec 7:8 (0:3)
N. Hrabovec viedol v 40. min. komfortne 2:7 a zdalo sa, že o víťazovi stretnutia je definitívne rozhodnuté. Giglovce však našli vo svojich radoch ešte dostatok vnútornej sily a duel poriadne zdramatizovali. Postupne stiahli na 4:7 a hoci súper v 47. min. pridal ôsmy presný zásah, v záverečnej minúte a pol vyrobili tromi gólmi poriadnu drámu. Napriek snahe im už čas na dokonalý obrat nevyšiel a N. Hrabovec sa vrátil do kolotoča VLHF cenným triumfom.
Góly: Bratko, Šofranko po 2, Bazyľak, Malý, Fečko po 1 – J. Mezej, P. Mezej, Kurec po 2, Špaller, Zeleňák po 1.
Zostava FK Giglovce: Fečko – Bazyľak, Kasarda, Hudák, Bratko, Malý, Fečko, Tomčák, Vožný, Šofranko, Lukáč.
Zostava N. Hrabovec: Žultko – Lukáč, Špaller, Ihnát, J. Mezej, P. Mezej, Timuľák, Zeleňák, Maruščák, Kurec.

OFK Elevátor Žalobín – LPP Group 3:17 (2:7)
LPP Group neponechalo nič na náhodu. Hoci ide o nováčika súťaže, jeho dres obliekajú viaceré známe futbalové mená a teda niet pochýb o tom, že s týmto tímom treba rátať na najvyššie priečky.
Góly: Barna 2, Sabol 1 – Babjak 6, Hreha 5, Begala 2, Maďarik 2, Fenik 1, Karafa (vl.)
Zostava OFK Elevátor Žalobín: Ľ. Mražik – F. Mražik, Barna, Sukeľ, Smolenák, Sabol, Karafa, Širi, Juhás.
Zostava LPP Group: M. Veselovský – Babjak, Hreha, Rich. Begala, Baran, Fenik, Maďarik.

RAMEKO – Hennessy 15:3 (7:2)
RAMEKO potvrdilo úlohu favorita a za obhajobou titulu vykročilo hladkým víťazstvom bez zbytočných komplikácií.
Góly: Samsely 5, Vožný, Miroslav Sakala, Polačko po 3, Marhefka 1 – Magura 2, Rusnačko 1.
Zostava RAMEKO: Verčimák – Vožný, Fedor, Marhefka, Polačko, Samsely, Miroslav Sakala.
Zostava Hennessy: Klembara – Slavkovský, Gajdzik, Rusnačko, Hudák, Mika, Pačuta, Magura.

Tango – Zelená Lagúna 5:8 (3:3)

Tango síce viedlo v 17. min. 3:1, ale Zelená Lagúna v tejto sezóne vyskladala zaujímavú zostavu a potvrdením týchto slov je fakt, že vo výbornom stretnutí ukázala, okrem futbalového umenia, aj morálnu silu. Tango totiž viedlo aj v druhom polčase 4:3 a 5:4, no súper dokázal aj v tomto prípade vďaka Jánovi Šebovi kontrovať. Keď vzápätí udrel dvakrát Matúš Horský a v 48. min. skóroval ešte i Jaro Šeba, Zelená Lagúna si pripísala na konto cenný skalp.
Góly: Homoľa 2, Čurlík, Hatala, Hajduch po 1 – Ján Šeba 3, Horský 2, Regec, Jaro Šeba, Mikloš po 1.
Zostava Tango: Suchý – Glod, Kmec, Čurlík, Biž, Homoľa, Hatala, Hajduch.
Zostava Zelená Lagúna: Balint – Fečko, Regec, Džurdženik, Ján Šeba, Jaro Šeba, Maďarik, Horský.

Dukla Kolčaky – Blaugranas Futsal 3:8 (1:1)
Nováčik súťaže – Dukla Kolčaky nezačal zle. Ešte v úvode druhého polčasu viedol 2:1, ale potom prišla 6-gólová smršť súpera. Blaugranas sa po kolektívnom výkone ujali vedenia 2:7 a duel už komfortne doviedli do víťazného konca.
Góly: Holej, Roháč, Šuru po 1 – D. Tokár, Berenda, J. Tabaka, Orosi, Kočiš, Karchňak, Andrejko, Trella po 1.
Zostava Dukla Kolčaky: Zubko – V. Ihnát, D. Ihnát, Holej, Roháč, Šuru, Jonek.
Zostava Blaugranas futsal: Dudáš – P. Tokár, D. Tokár, Berenda, Biž, J. Tabaka, T. Tabaka, Orosi, Kočiš, Karchňak, Andrejko, Trella.

Kanonieri – OFK SL 8:6 (5:5)
Lepšie do stretnutia vstúpili OFK SL, ktorí viedli 0:1 a 1:3. Hoci Kanonieri 2-gólové manko stiahli, súper opäť vyhrával 3:4 a 4:5. Kanonieri však trpezlivo čakali na svoju šancu, kedy chytia opraty pevne do vlastných rúk a to sa im podarilo po zmene strán, keď sa dostali do vedenia 7:5. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci.
Góly: K. Babinský 4, Hrivňák, J. Babinský po 2 – Hirko 3, Straka, Zubko, Marcinko po 1.
Zostava Kanonieri: Boroš – Hrivňák, Illéš, Janočko, Bereš, J. Babinský, K. Babinský, Matta, Lipkoš.
Zostava OFK SL: Tkáč – Tynik, Huďo, Straka, Hirko, Zubko, Gut, Nemčík, Marcinko.