Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

Správy / Obce / THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

Žiaci ZŠ v Soli zažili výnimočný interaktívny výchovný koncert o vode ECO H2O TOUR. Hviezdami koncertu boli Thomas Puskailer, bývalý superstarista, súčasný populárny spevák, herec a nadšený ochranca prírody s holandskými koreňmi, ktorý je známy najväčším úsmevom v slovenskom šoubiznise a Ondrej Antálek, tanečník víťaznej skupiny z Česko Slovensko má talent The Pastels, muzikálový herec a moderátor.

Už v úvode koncertu chlapci vytvorili fantastickú atmosféru, a to bol znak toho, že všetkých čaká nezabudnuteľný čas plný zábavy, interaktívnych aktivít, humoru, informácií a nepochybne i známych piesní v eco verzii.

Spolu s hlavnými aktérmi a ich pomocníkom dinosaurom Arnoldom sa žiaci vydali po stopách vody od prameňa k ústiu, spoznali kolobeh vody, jej význam i to, odkiaľ voda pochádza, čo obsahuje, akým spôsobom ju ľudia znečisťujú. Dozvedeli sa, ako vnímajú potrebu vody a ako vodou šetria známe slovenské osobnosti Adela Vinczeová, Ema Drobná či Adam Ďurica prostredníctvom video vstupov. Zamysleli sa nad tým, ako dlho vydržia jej zásoby a uvedomili sme si, že naša krajina má, na rozdiel od niektorých afrických, dostatok vody, po ktorú nemusíme chodiť niekoľko kilometrov, ale stačí nám otočiť vodovodným kohútikom.

Súčasťou programu boli viaceré súťaže, do ktorých sa naši žiaci s veľkou chuťou zapájali. Ich snaha bola odmenená rôznymi cenami.

Okrem toho si žiaci z koncertu odniesli podpisové karty s autogramom oboch „eco nadšencov“, tričká či zvečnené spomienky vo forme fotografií.

Po skončení koncertu a autogramiády celý realizačný tím navštívil aj priestory našej školy a podpísali sa do školskej kroniky.

V závere chceme vyjadriť veľkú vďaku celému ECO H2O TOUR tímu za vystúpenie, ktoré bude ešte dlho rezonovať v našich spomienkach, ako aj Obecnému úradu v Soli za finančnú pomoc a poskytnuté priestory.

Mária Tkáčová
 

THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

Správy / Obce / THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

THOMAS PUSKAILER A ONDREJ ANTÁLEK OČARILI ŽIAKOV V SOLI

Žiaci ZŠ v Soli zažili výnimočný interaktívny výchovný koncert o vode ECO H2O TOUR. Hviezdami koncertu boli Thomas Puskailer, bývalý superstarista, súčasný populárny spevák, herec a nadšený ochranca prírody s holandskými koreňmi, ktorý je známy najväčším úsmevom v slovenskom šoubiznise a Ondrej Antálek, tanečník víťaznej skupiny z Česko Slovensko má talent The Pastels, muzikálový herec a moderátor.

Už v úvode koncertu chlapci vytvorili fantastickú atmosféru, a to bol znak toho, že všetkých čaká nezabudnuteľný čas plný zábavy, interaktívnych aktivít, humoru, informácií a nepochybne i známych piesní v eco verzii.

Spolu s hlavnými aktérmi a ich pomocníkom dinosaurom Arnoldom sa žiaci vydali po stopách vody od prameňa k ústiu, spoznali kolobeh vody, jej význam i to, odkiaľ voda pochádza, čo obsahuje, akým spôsobom ju ľudia znečisťujú. Dozvedeli sa, ako vnímajú potrebu vody a ako vodou šetria známe slovenské osobnosti Adela Vinczeová, Ema Drobná či Adam Ďurica prostredníctvom video vstupov. Zamysleli sa nad tým, ako dlho vydržia jej zásoby a uvedomili sme si, že naša krajina má, na rozdiel od niektorých afrických, dostatok vody, po ktorú nemusíme chodiť niekoľko kilometrov, ale stačí nám otočiť vodovodným kohútikom.

Súčasťou programu boli viaceré súťaže, do ktorých sa naši žiaci s veľkou chuťou zapájali. Ich snaha bola odmenená rôznymi cenami.

Okrem toho si žiaci z koncertu odniesli podpisové karty s autogramom oboch „eco nadšencov“, tričká či zvečnené spomienky vo forme fotografií.

Po skončení koncertu a autogramiády celý realizačný tím navštívil aj priestory našej školy a podpísali sa do školskej kroniky.

V závere chceme vyjadriť veľkú vďaku celému ECO H2O TOUR tímu za vystúpenie, ktoré bude ešte dlho rezonovať v našich spomienkach, ako aj Obecnému úradu v Soli za finančnú pomoc a poskytnuté priestory.

Mária Tkáčová
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok