vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / RAMEKO stále suverénne, Tricolores s rekordom, J. Dudáš s fair play gestom kola

RAMEKO stále suverénne, Tricolores s rekordom, J. Dudáš s fair play gestom kola

V 5. kole Vranovskej ligy v halovom futbale zaujali svojim priebehom predovšetkým stretnutia N. Hrabovec – Blaugranas futsal a Hencovce – LPP Group. Na strelnicu premenili palubovku ELSATEX Tricolores, ktorí nastrieľali 26 gólov, na čom sa desiatimi presnými zásahmi podieľal Patrik Košuda.

Fair play gesto kola predviedol brankár Blaugranas futsal Jozef Dudáš. V 27. min. jeho tím prehrával 1:4, preto si žiadne ďalšie zaváhanie dovoliť nemohol. V neprehľadnej situácii, kedy nebolo jasné, od koho išla lopta za bránkovú čiaru, sa J. Dudáš športovo priznal k teču, N. Hrabovec zahrával rohový kop a Adam Jonek zvýšil na 1:5...

Výsledky 5. kola

OFK SL – Žalobín 8:3 (2:1)
Hráči OFK SL si pripísali na konto tretie víťazstvo v rade. Hoci Žalobín držal v prvom polčase nádej na zaujímavý výsledok, po zmene strán súper v priebehu od 26. do 34. min. natiahol skóre na 6:1 a tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci. Zaujímavosťou je, že Žalobínčania v druhom polčase nepremenili dva pokutové kopy.
Góly: Gaži, Zubko, Havran po 2, Gut, Vaľovčin po 1 – Barna, Sabol, Juhás po 1.
Zostava OFK SL: Soták – Hirko, Gut, Vaľovčin, Gaži, Tynik, Straka, Tkáč, Zubko, Havran.
Zostava Žalobín: Šíri – Barna, Samuel, F. Mražik, Smoleňák, Ľ. Mražik, Sabol, Gergeľ, Juhás, Karafa, Sukeľ.

RAMEKO – FK Giglovce 13:4 (6:0)
RAMEKO „pokrstilo“ nové dresy hladkým víťazstvom, ktorým len potvrdilo, že za obhajobou titulu kráča pevným krokom. Rovnako zaujímavosťou je, že líder súťaže i v tomto súboji potvrdil mimoriadnu tímovosť, keď sa do listiny strelcov zapísalo až osem jeho hráčov!
Góly: Sakala 4, Vožný 3, Janok, Polačko, Hajník, Demčák, Dzurina, Fedor po 1 – Kasarda, Vožný, Tomčák, Ulian po 1.
Zostava RAMEKO: Petro – Janok, Polačko, Hajník, Sakala, Marhefka, Demčák, Dzurina, Fedor, Vožný, Fedor.
Zostava FK Giglovce: Kudža – Kasarda, Bratko, Vožný, Tomčák, Ulian, Bazyľak, M. Molek, S. Molek, Puškár, Fečko.

N. Hrabovec – Blaugranas futsal 8:5 (4:1)
Výborný zápas! Kým Blaugranas pristúpili, najmä v prvom polčase, k tomuto stretnutiu profesorsky, Nižný Hrabovec ťažil z výborného pohybu, ktorým robil súperovi problémy a zároveň jeho hráči túto výhodu dokázali premeniť aj do gólového efektu. Napriek tomu, že brankár Jozef Dudáš robil všetko možné, aby držal svoj tím nad vodou, spoluhráči mu v tomto zápase príliš nepomohli. Hrabovčania viedli postupne 4:0, 5:1, aj 6:2. Hoci Blaugranas znížili v 42. min. na 7:5, hráči N. Hrabovca si už víťazstvo vziať nenechali.
Góly: Kurec, Jonek, Špaller, J. Mezej po 2 – D. Tokár, Karchňák po 2, Berenda.
Zostava N. Hrabovec: Palenčík – Kurec, Jonek, Minarčin, Špaller, J. Mezej.
Zostava Blaugranas futsal: Dudáš – D. Tokár, P. Tokár, Karchňák, Trella, Kočiš, Biž, Kačeriak, J. Tabaka, T. Tabaka, Berenda.

Hencovce – LPP Group 6:8 (2:4)
Ďalší skvelý zápas! Obidvaja súperi sa ťahali o každý gól, pričom LPP Group viedli maximálne o dva presné zásahy. Strhujúci bol predovšetkým záver, keď Hencovčania znížili v 48. min. na 6:7 a siahli po hre bez brankára s piatym hráčom v poli. Napriek tomu, že vyrovnanie viselo na vlásku, najlepší strelec celej súťaže Daniel Hreha rozhodol definitívne o tom, že tri body putovali na konto jeho tímu.
Góly: O. Venceľ 3, M. Venceľ, Dobranský, Černý po 1 – Hreha, Baran po 3, Maďarik, Voľanský po 1.
Zostava Hencovce: Kokoruďa – Mikita, M. Venceľ, Gazdík, Maľár, Dobranský, O. Venceľ, Černý, Slivka, Kovaľ.
Zostava LPP Group: M. Veselovský – Maďarik, Feník, Hreha, Capko, Baran, Voľanský.

Tango – Hennessy 12:8 (6:5)
Tango sa v prvom polčase, ako papierový favorit, zahrávalo s futbalovým osudom. Hoci viedlo 6:3, Hennessy stiahlo na rozdiel jedného gólu a po zmene strán ešte nepremenilo pokutový kop. Skúsenejší hráči Tanga už v druhom polčase držali taktovku stretnutia pevne „vo vlastných rukách“ a pohodlne dokráčali k víťazstvu.
Góly: Matta 6, Čurlík, Homoľa, Komár po 2 – Magura 6, Mika, Horgoš po 1.
Zostava Tango: Suchý – Čurlík, Homoľa, Matta, Komár, Biž, Balint.
Zostava Hennessy: Jakubek – Mika, Rusnačko, Horgoš, Magura, Hudák, Gajdzik.

Dukla Kolčaky – ELSATEX Tricolores 0:26 (0:13)
Výsledok hovorí jasnou rečou, pričom brankár Patrik Frindt si ako prvý v aktuálnej sezóne udržal čisté konto. Hoci ELSATEX Tricolores vyhrali v doterajšom ročníku rekordným rozdielom (Tango zdolalo Kolčaky 21:2), pri vyššej streleckej efektivite mohli atakovať aj magickú tridsiatku.
Góly: Košuda 10, Ficko, Soták po 4, Zubko 3, Kopčo 2, Boroš, Kostelník, Imrich po 1.
Zostava Dukla Kolčaky: Moravský – Roháč, Holej, Melega, Jonek, Višňovský, Šuru, Rybár, Sabol.
Zostava ELSATEX Tricolores: Frindt – Kopčo, Zubko, Boroš, Ficko, Košuda, Soták, Kostelník, Imrich, Fečo.

Kanonieri  – Zelená Lagúna 2:5 (1:3)
V stretnutí tímov z prvej polovice tabuľky začala lepšie Zelená Lagúna, ktorá najmä vďaka vyššej efektivite v koncovke viedla v 19. min. 0:3. Kanonieri však rozhodne nepatria medzi mužstvá, ktoré by predčasne skladali zbrane, preto v 33. min. bol stav už len 2:3, ale hráči Zelenej Lagúny potvrdili, že v aktuálnej sezóne majú výbornú fazónu a drámu v závere nepripustili.
Góly: Lipkoš, Babinský po 1 – Mikloš 2, Jaroslav Šeba, Horský, L. Fedor po 1.
Zostava Kanonieri: Boroš – Illéš, Matta, Lipkoš, Kupa, J. Babinský, K. Babinský, Bereš, Zálepa.
Zostava Zelená Lagúna: R. Fedor – Regec, Jaroslav Šeba, Fečko, Horský, Džurdženík, Mikloš, L. Fedor, Maďarik, Jabčanka.

ALL STARS 5. kola
Fedor (Z. Lagúna)
J. Mezej (N. Hrabovec) Baran (LPP Group)

11 gólov – Kristián Babinský (Kanonieri),
10 gólov – Jakub Polačko (RAMEKO), Matúš Maďarik (LPP Group), Lukáš Fedor (Zelená Lagúna), Pavol Samsely (RAMEKO).