vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / AŠK Vranov žal úspechy na domácej, aj medzinárodnej scéne

AŠK Vranov žal úspechy na domácej, aj medzinárodnej scéne

AŠK Vranov má za sebou mimoriadne vydarený rok 2016. Vranovčania s úspechom zorganizovali v priestoroch ZŠ Bernolákova a ZŠ Lúčna medzinárodné majstrovstvá Slovenska, na ktorých sa presadili aj športovo, obájili prvenstvo v International Action Air League a na záver sezóny potvrdili svoje vysoké kvality v Holandsku.

Majstrovstvá vo Vranove

Slovenská air softová špička sa stretla vo Vranove v auguste. AŠK pripravil šestnásť stageov v leveli 3. Zaujímavosťou je, že preteky sa objavili v celosvetovom kalendári a najlepší strelci boli dekorovaní prezidentskými medailami, ktoré z centrály v Kanade venovala International Practical Shooting Confederation. Vranovským organizátorom sa dostalo uznania od prezidentky Slovenskej asociácie dynamickej streľby (SADS) Janette Haviarovej, či hlavného rozhodcu Petra Kopunca. Domáci strelci vyšperkovali podujatie aj výbornými výsledkami. V kategórii Štandard zvíťazil medzi seniormi Pavol Babenský a druhý skončil Alex Jakubko, ktorý sa zároveň stal juniorským šampiónom. Ich bilanciu doplnil striebrom v kategórii Open Radovan Ondič. „Keďže naši strelci mali zároveň organizačné povinnosti, všetkých šestnásť stanovíšť absolvovali v priebehu jedného dňa pred oficiálnymi pretekmi, čo znamená, že nemali žiadne prestávky, či možnosť doladiť zbraň. Ostatní strieľali dva dni, no napriek tomu sme sa v celkovom hodnotení nestratili. Celkovo môžem povedať, že majstrovstvá Slovenska boli pre nás výbornou školou,“ zdôraznil prezident AŠK Vranov Miroslav Szabo.

Obhajoba titulu

Už v minulej sezóne sa strelci AŠK Vranov predstavili pod hlavičkou Klubu reprezentantov klubov v medzinárodnej súťaži International Action Air League, ktorú suverénne vyhrali a rovnaký kúsok sa im podaril i v minulom roku. Svoju dominanciu potvrdili už tým, že P. Babenský, M. Szabo, P. Murín a A. Jakubko obsadili v kategórii Štandard v individuálnom hodnotení prvé štyri miesta! KRK Slovakia zvíťazil so ziskom 1102,64 bodov, druhý v poradí MAB Hungary nastrieľal 756,63 bodov a tretí skončil s 634,03 bodmi juniorský tím AŠK Vranov v zložení Jaroslav Tkáč, Alan Hudák, Kristián Pešta a Timea Szabová. „O úspechu rozhoduje množstvo detailov, preto v pretekoch musí všetko klapnúť na výbornú. Hoci strieľame sami za seba, navzájom pracujeme ako tím. Každý z nás má inú taktiku, no dávame hlavy dokopy a snažíme sa spoločne vymyslieť, ako absolvovať stage čo najrýchlejšie. Nemôžem povedať, že strelci z ostatných zúčastnených krajín na sebe nepracujú, ale ani my sme nezaspali na vavrínoch a potvrdili sme úlohu favorita. Musím však tiež priznať, že by sme uvítali ešte silnejšiu konkurenciu, ktorá by posúvala vyššie aj nás,“ priznal M. Szabo.

Holandský bonus


Na záver sezóny sa Vranovčania predstavili v Holandsku. V priestoroch národného olympijského centra súťažilo viac ako 100 strelcov. Vo vyrovnaných pretekoch sa opäť zaradili medzi najlepších, keď P. Babenský svoju kategóriu vyhral a A. Jakubko skončil medzi juniormi druhý. „Najskôr sme si povedali, že úspechom by bolo skončiť do dvadsiatky, potom sme postupne naše ciele korigovali smerom nahor až sa P. Babenský s A. Jakubkom zaradili medzi absolútnu elitu. Pre nás boli tieto preteky dôležité, lebo sme sa mohli presvedčiť, že úspešní dokážeme byť aj v širšej medzinárodnej konfrontácii. Tento rok budú MS v Maďarsku a neoficiálne ME v Anglicku, na ktorých môžeme so zdravou dávkou sebavedomia pomýšľať na úspech,“ dodal M. Szabo.

AŠK Vranov by sa chcel aj touto cestou poďakovať primátorovi mesta Vranov nad Topľou Jánovi Raganovi, Army Shop Commando Prešov, ProTech Guns, ZŠ Bernolákova a riaditeľovi Marekovi Cerulovi, ZŠ Lúčna a riaditeľke Blažene Matisovej.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum