Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Striebro, ktoré hreje ako zlato

Správy / Školstvo / Striebro, ktoré hreje ako zlato

Striebro, ktoré hreje ako zlato

Už po štvrtýkrát sa Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou zapojila do projektu Euroscola, ktorého vyhlasovateľom je Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave. V tomto ročníku sme mali neľahkú pozíciu – obhájiť víťazstvo zo súťaže Euroscola 2016. A to veru nebolo jednoduché, lebo konkurencia je z roka na rok väčšia.

Lajtmotívom tohtoročnej Euroscoly 2018 bola HAPPY CSŠ - teda šťastná cirkevná škola. Od septembra to v našej škole žilo naplno. V rámci projektu sme zorganizovali množstvo aktivít a podujatí, ktorých cieľom bola propagácia Európskej únie a EP. Nechýbali diskusie a stretnutia s hosťami z rôznych oblastí spoločenského a politického života na Slovensku. Diskutovali sme s europoslancami Miroslavom Mikolášikom, Monikou Smolkovou a Janou Žitňanskou. Do školy zavítal Ján Ragan, primátor mesta Vranov nad Topľou, ako aj Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Vďaka patrí PaedDr. Eduardovi Nadzamovi, koordinátorovi projektu Euroscola a študentom III. AG a septimy, ktorí celý projekt realizovali a dali mu punc vážnosti, nadšenia a srdečnosti.

Nuž a ako dopadlo celoslovenské vyhodnotenie súťaže? Dostali sme sa medzi elitnú deviatku ocenených škôl z celého Slovenska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v piatok 15. novembra 2017 priamo v centrále Informačnej kancelárie EP v Bratislave. Nechýbali europoslanci Monika Flašíková-Beňová, Ivan Štefanec, Jana Žitňanská a Vladimír Maňka. Našu školu zastupovali PaedDr. Eduard Nadzam, Ing. Bernardína Jedináková a študenti Hana Hrubovská (septima) a Lukáš Šimkanin (III.AG). Vo veľmi silnej konkurencii škôl sme získali nádherné a úžasné 2. miesto.

Odmenou za všetku námahu a prácu bude účasť viac než dvadsiatky študentov na pracovnom stretnutí v Európskom parlamente v Štrasburgu v máji 2018.

Lenka Stieber Petícia za ukončenie prevádzky Odkaliska Poša a jej následnú sanáciu Zelená Lagúna

Striebro, ktoré hreje ako zlato

Správy / Školstvo / Striebro, ktoré hreje ako zlato

Striebro, ktoré hreje ako zlato

Už po štvrtýkrát sa Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou zapojila do projektu Euroscola, ktorého vyhlasovateľom je Informačná kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave. V tomto ročníku sme mali neľahkú pozíciu – obhájiť víťazstvo zo súťaže Euroscola 2016. A to veru nebolo jednoduché, lebo konkurencia je z roka na rok väčšia.

Lajtmotívom tohtoročnej Euroscoly 2018 bola HAPPY CSŠ - teda šťastná cirkevná škola. Od septembra to v našej škole žilo naplno. V rámci projektu sme zorganizovali množstvo aktivít a podujatí, ktorých cieľom bola propagácia Európskej únie a EP. Nechýbali diskusie a stretnutia s hosťami z rôznych oblastí spoločenského a politického života na Slovensku. Diskutovali sme s europoslancami Miroslavom Mikolášikom, Monikou Smolkovou a Janou Žitňanskou. Do školy zavítal Ján Ragan, primátor mesta Vranov nad Topľou, ako aj Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Vďaka patrí PaedDr. Eduardovi Nadzamovi, koordinátorovi projektu Euroscola a študentom III. AG a septimy, ktorí celý projekt realizovali a dali mu punc vážnosti, nadšenia a srdečnosti.

Nuž a ako dopadlo celoslovenské vyhodnotenie súťaže? Dostali sme sa medzi elitnú deviatku ocenených škôl z celého Slovenska. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v piatok 15. novembra 2017 priamo v centrále Informačnej kancelárie EP v Bratislave. Nechýbali europoslanci Monika Flašíková-Beňová, Ivan Štefanec, Jana Žitňanská a Vladimír Maňka. Našu školu zastupovali PaedDr. Eduard Nadzam, Ing. Bernardína Jedináková a študenti Hana Hrubovská (septima) a Lukáš Šimkanin (III.AG). Vo veľmi silnej konkurencii škôl sme získali nádherné a úžasné 2. miesto.

Odmenou za všetku námahu a prácu bude účasť viac než dvadsiatky študentov na pracovnom stretnutí v Európskom parlamente v Štrasburgu v máji 2018.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok