vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / FK Soľ zariadil bod gólom v 92. min.(!) svojou genialitou Igor Komjatý

FK Soľ zariadil bod gólom v 92. min.(!) svojou genialitou Igor Komjatý

Futbalisti MŠK Spartak Medzilaborce a FK Soľ dohrali jesenné 16. kolo až túto stredu. Napriek tomu, že podľa priebežného stavu to ešte v deväťdesiatej minúte vyzeralo na domáce víťazstvo, predsa len platilo, že bič plieska až na absolútnom konci. Igor Komjatý totiž vyrovnal v druhej minúte nadstaveného času a jeho gól spĺňal najprísnejšie kritéria dokonalej futbalovej tvorivosti.

Podľa tabuľkového postavenia boli papierovým favoritom hráči FK Soľ. Zverenci trénera Petra Mražika mali prvý polčas pod kontrolou s tým, že hernú a kombinačnú prevahu dokázali premeniť aj do viacerých výborných šancí. Tie však nepremenili a trest prišiel v 68. min., kedy sa presadil domáci kanonier Pavol Samsely. „Z našich troch tutoviek sme síce dali jeden gól, ale pre ofsajd nám ho neuznali, hoci Zdenko Cigán vybiehal spoza protihráča a až potom dorazil loptu do prázdnej brány. Nič to nemení na tom, že v prvom polčase sme hrali naozaj dobre a boli sme lepším mužstvom. Po zmene strán začali domáci kúskovať hru, z čoho sme trošku znervózneli a po našej chybe sme dokonca aj inkasovali. Ten vývoj nás však nezlomil a posledných dvadsať minút sme sa snažili vyrovnať. Hráči Medzilaboriec dobre takticky bránili, ak bolo treba vyskúšali natiahnuť čas a dlho sa zdalo, že im to prinesie úspech, ale nakoniec sa im to nevyplatilo,“ hodnotil ofenzívny klenot FK Soľ Igor Komjatý.

Z pohľadu konečného výsledku sa kľúčový moment udial v druhej minúte nadstaveného času. Soľ zahrávala roh a napriek tomu, že celá domáca suita čakala na posledný hvizd, ktorý by ukončil zápas, predsa len sa lopta dostala poslednýkrát do hry. V tom čase stavili hostia všetko na vabank, preto v pokutovom území súpera čakal na svoju šancu aj brankár Tomáš Petro. Hrdinom sa nakoniec stal I. Komjatý! Vo vypätej chvíli si zachoval chladnú hlavu a s nádychom geniality rutinérsky vyrovnal. „Nepamätám si presne, ktorý z mojich spoluhráčov zakončoval z hranice šestnástky, ale lopta sa odrazila ku mne k bránkovej čiare. Domáci signalizovali ofsajd, no rozhodcovia správe nechali pokračovať v hre, lebo ju tečoval niekto z Medzilaborčanov. Keď som naznačil center, všimol som si, že brankár urobil pohyb smerom do ihriska. Využil som to a zakončil od bránkovej čiary z hranice šestnástky priamo do brány,“ opísal moment z 92. min. I. Komjatý.

Igor Komjatý prestúpil z Humenného do Soli v zime a pri pohľade na jeho bilanciu z prvých troch kôl sa ukazuje, že tréner Peter Mražik mal šťastnú ruku. Ofenzívny univerzál, ktorý v tejto sezóne strelil deväť gólov, totiž úradoval už proti Gerlachovu, keď najskôr vyrovnal na 1:1, aby neskôr, ako na zlatom podnose, ponúkol víťazný presný zásah Miroslavovi Sakalovi. „Keďže v zime prišlo, spolu so mnou, viacero nových hráčov, stále sa s chlapcami futbalovo spoznávame. S trénerom sa snažíme nastaviť správny systém hry, no som presvedčený, že postupne sa to bude zlepšovať. V jari sme odohrali tri stretnutia, v ktorých sme neprehrali, s čím môžeme byť spokojní, pričom verím, že túto sériu ešte natiahneme. V Soli sme sa stretli dobrá partia, mužstvo je veľmi dobre poskladané a pokiaľ sa ešte viac zohráme, naša futbalová sila porastie,“ zdôraznil I. Komjatý.