Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

Správy / Školstvo / MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

Keď každé dieťa dostane pred vystúpením od pani učiteľky pusu na čelo... Keď sa každé dieťa hľadajúc v publiku maminu, otca, babku, dedka..., teší z toho, že môže na pódiu moderovať, tancovať, spievať... Keď mama so slzou v oku natáča na mobil svojho syna...

Materská škola Okulka oslávila piatkovou slávnostnou akadémiou 30. výročie od jej založenia a program so symbolickým názvom „Včera, dnes a zajtra“ bol tou najlepšou reklamou na rozprávkovú „škôlku“.

V mene mesta Vranov nad Topľou odovzdali viceprimátor Dušan Molek a vedúca odboru školstva Marianna Lapčáková do rúk riaditeľky MŠ Emílie Novákovej ako dar šek v hodnote 1 000 eur.

V priebehu hodiny ponúkli deti Materskej školy Okulka nádherný program, v ktorom predviedli talent a detskú spontánnosť. Rozprávkovým príbehom previedol hostí v Mestskom dome kultúry rozkošný kocúr v čižmách Janko Štefanko. Spoločnosť mu robili Dominika Semáčová, Marek Pinkoš a Gabriel Kuľbak. V pôsobivom a dojímavom predstavení sa k nim postupne pridali súrodenci Hájnikovci, Gálisovci, Soňa Metyľová, Diana Demčáková a Samuel Malý. „Naši malí umelci majú tú výhodu, že aj keď ich vystúpenie nebude profesionálne, vždy bude fantastické a nádherné. Dnes to bolo viac ako nádherné! Prečo to bolo nádherné? Pretože deti sú úprimné, spontánne, srdečné a na nič sa nehrajú, čo práve nám dospelým často chýba. V tomto potrebujeme byť ako deti... Milé pani učiteľky, ďakujeme vám za vaše starosti, námahu a ochotu obetovať svoj čas pre naše deti,“ prihovoril sa za rodičov Ján Štefanko st.

Materská škola Okulka sa v piatok prezentovala radosťou! Do posledného miesta zaplnená estrádna sála aplaudovalo pri modernom tanci, folklóre, či spoločenskom tanci. Momenty, kedy škôlkari - parobci s klobúkmi do čela a zastrčenými pierkami tancovali verbung alebo malí tanečníci pri rock and rolle sebavedomo zhodili saká, znesú prívlastok rozkošné vo všetkých pádoch. „Pri pohľade na to, čo som videla, chcem povedať - som hrdá na to, že som mohla byť vašou kolegyňou,“ vyznala sa bývalá riaditeľka MŠ Okulka Mária Hudecová.

Materská škola s pôvodným názvom MŠ Žďárska ulica (od roku 1992 Sídlisko Okulka) bola slávnostne uvedená do prevádzky v januári 1988 pri príležitosti 43. výročia oslobodenia mesta. Riaditeľka Emília Nováková vo svojom príhovore zdôraznila, že výročie školy je príležitosťou obzrieť sa do minulosti, zhodnotiť súčasnosť a hlavne s pokorou odovzdať poďakovanie všetkým, ktorí si svedomite plnili svoje povinnosti pri výchove detí. „Doba sa mení, ale deti ostávajú vždy iba deťmi. Sú náročnejšie, vnímavejšie, ale sú stále deťmi, ktoré majú rady rozprávky, spev, pohyb a čo je hlavné, potrebujú našu úprimnú lásku. Zo srdca si prajem, aby naše deti rovnako s láskou a úctou spomínali na našu materskú školu, na nás pedagógov, na naše kuchárky a upratovačky aj vtedy, keď sa raz stanú dospelými a ako rodičia s radosťou a láskou privedú do našej materskej školy svoje deti,“ uviedla riaditeľka MŠ Okulka Emília Nováková. 

 

MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

Správy / Školstvo / MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

MŠ Okulka je rozprávkou škôlkou plnou šťastných detí

Keď každé dieťa dostane pred vystúpením od pani učiteľky pusu na čelo... Keď sa každé dieťa hľadajúc v publiku maminu, otca, babku, dedka..., teší z toho, že môže na pódiu moderovať, tancovať, spievať... Keď mama so slzou v oku natáča na mobil svojho syna...

Materská škola Okulka oslávila piatkovou slávnostnou akadémiou 30. výročie od jej založenia a program so symbolickým názvom „Včera, dnes a zajtra“ bol tou najlepšou reklamou na rozprávkovú „škôlku“.

V mene mesta Vranov nad Topľou odovzdali viceprimátor Dušan Molek a vedúca odboru školstva Marianna Lapčáková do rúk riaditeľky MŠ Emílie Novákovej ako dar šek v hodnote 1 000 eur.

V priebehu hodiny ponúkli deti Materskej školy Okulka nádherný program, v ktorom predviedli talent a detskú spontánnosť. Rozprávkovým príbehom previedol hostí v Mestskom dome kultúry rozkošný kocúr v čižmách Janko Štefanko. Spoločnosť mu robili Dominika Semáčová, Marek Pinkoš a Gabriel Kuľbak. V pôsobivom a dojímavom predstavení sa k nim postupne pridali súrodenci Hájnikovci, Gálisovci, Soňa Metyľová, Diana Demčáková a Samuel Malý. „Naši malí umelci majú tú výhodu, že aj keď ich vystúpenie nebude profesionálne, vždy bude fantastické a nádherné. Dnes to bolo viac ako nádherné! Prečo to bolo nádherné? Pretože deti sú úprimné, spontánne, srdečné a na nič sa nehrajú, čo práve nám dospelým často chýba. V tomto potrebujeme byť ako deti... Milé pani učiteľky, ďakujeme vám za vaše starosti, námahu a ochotu obetovať svoj čas pre naše deti,“ prihovoril sa za rodičov Ján Štefanko st.

Materská škola Okulka sa v piatok prezentovala radosťou! Do posledného miesta zaplnená estrádna sála aplaudovalo pri modernom tanci, folklóre, či spoločenskom tanci. Momenty, kedy škôlkari - parobci s klobúkmi do čela a zastrčenými pierkami tancovali verbung alebo malí tanečníci pri rock and rolle sebavedomo zhodili saká, znesú prívlastok rozkošné vo všetkých pádoch. „Pri pohľade na to, čo som videla, chcem povedať - som hrdá na to, že som mohla byť vašou kolegyňou,“ vyznala sa bývalá riaditeľka MŠ Okulka Mária Hudecová.

Materská škola s pôvodným názvom MŠ Žďárska ulica (od roku 1992 Sídlisko Okulka) bola slávnostne uvedená do prevádzky v januári 1988 pri príležitosti 43. výročia oslobodenia mesta. Riaditeľka Emília Nováková vo svojom príhovore zdôraznila, že výročie školy je príležitosťou obzrieť sa do minulosti, zhodnotiť súčasnosť a hlavne s pokorou odovzdať poďakovanie všetkým, ktorí si svedomite plnili svoje povinnosti pri výchove detí. „Doba sa mení, ale deti ostávajú vždy iba deťmi. Sú náročnejšie, vnímavejšie, ale sú stále deťmi, ktoré majú rady rozprávky, spev, pohyb a čo je hlavné, potrebujú našu úprimnú lásku. Zo srdca si prajem, aby naše deti rovnako s láskou a úctou spomínali na našu materskú školu, na nás pedagógov, na naše kuchárky a upratovačky aj vtedy, keď sa raz stanú dospelými a ako rodičia s radosťou a láskou privedú do našej materskej školy svoje deti,“ uviedla riaditeľka MŠ Okulka Emília Nováková. 

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok