vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / D. Voľanský si otvoril „seniorský“ účet noblesnou parádou!

D. Voľanský si otvoril „seniorský“ účet noblesnou parádou!

Zápas medzi MFK Vranov a FK Humenné ponúkol viacero momentov, ktoré museli pohladiť futbalovú dušu každého fanúšika. V naozaj bohatej hitparáde si prvé miesto vystrieľal domáci stredopoliar Dávid Voľanský. V 60. min. upravil na konečných 5:0, ale jeho individuálny kúsok stál za to!

V jarnej časti vyradilo Dávida Voľanského z hry zranenie chrbta. Pred začiatkom aktuálnej sezóny sa však vrátil na zelené trávniky v skvelej forme. Futbal mu už chutil v pohári v Jasenove a vo výbornom svetle pokračoval aj proti Humennému. Hoci v minulosti pôsobil skôr na centrálnych postoch, tréner Peter Košuda mu dal dôveru na kraji a ukázalo sa to ako správny ťah. „V minulosti som hral na kraji obrany, aj v strede zálohy. Snažím sa byť univerzálnym hráčom, aby som bol pripravený hrať na akomkoľvek poste, kde ma tréner postaví. Hoci sa cítim lepšie práve na kraji, vďačný som za každú príležitosť a len dúfam, že som proti Humennému nesklamal,“ uviedol 20-ročný stredopoliar MFK Vranov Dávid Voľanský.

Už v prvom polčase sa najskôr objavil v nájazde z pravej strane, no minul a v 35. min. prihrával na tretí gól Matúša Digoňa. Jeho najnoblesnejšia chvíľa prišla po hodine hry. Lopta smerovala za bránkovú čiaru. Obranca hostí považoval vec za vybavenú, ale D. Voľanský to nevzdal, stihol ju, hneď sa pri čiare proti ďalšiemu protihráčovi presadil ako víťaz svetového pohára v slalome a z uhla namieril pod brvno! „V prvom rade to bol môj prvý gól za Vranov v súťažnom stretnutí (úsmev). Už keď som navádzal loptu od rohovej zástavky, mal som v hlave jasno v tom, že s ňou pôjdem až k bráne a som naozaj rád, že to skončilo gólom,“ opísal tento famózny moment D. Voľanský.

Napriek tomu, že Humenčania najmä v úvode stretnutia hrýzli, domáci hráči kráčali za víťazstvom pevným krokom a okrem výhry svojich fanúšikov potešili/pobavili aj viacerými výbornými akciami. „V prvom rade by som vyzdvihol kolektívny výkon, vďaka ktorému ostali tri body doma a vďaka tomu môžeme hovoriť o úspešnom štarte do novej sezóny. Myslím si, že v náš prospech rozhodli naša kvalita a väčšie treťoligové skúsenosti. Splnili sme to, čo sme si predsavzali v kabíne a výsledok sa dostavil,“ dodal D. Voľanský.

Vranov - Humenné 5:0 (3:0)

Humenčania sa v úvode určite nepredstavili ako roztrasený nováčik, ale Porvazník v 10. min. mieril z uhla iba do Makóových rúk a ani o dve minúty hostia nedokázali vyťažiť z dôrazu, ktorým atakovali súperovu rozohrávku. Domáci kontrovali okamžite. Sabola, ktorého vysunul Kulich, ešte vychytal Vohár, ale keď v 14. min. zahrával Kulich štandardku a kus práce v pokutovom území urobil skákajúci Babjak, brankár hostí lovil loptu zo siete prvýkrát 1:0. V 17. min. si naviedol loptu Voroňák, lenže pálil pár centimetrov nad brvno a na opačnej strane nezakončil svoj nájazd z pravej strany presne Voľanský. V 22. min. si Sabol narazil s Digoňom, vnikol do pokutového územia, zasekol si súperovho obrancu a z jeho spätnej prihrávky ťažil Straka – 2:0. Ofenzívna mašinéria Vranova valcovala ďalej – vietor v obrane nováčika robili Kulich, Straka, aj Digoň. Odchovanec giraltovského futbalu v 33. min. ešte tesne minul, ale o dve minúty už s prihrávkou Voľanského naložil fantastickou strelou spoza šestnástky – 3:0. Humenčania mohli kontrovať v 38. min. – Vasiľ obtrel strelu o Bednára a Makó sa musel poriadne natiahnuť, aby tečovanú loptu vytlačil na roh.
Skvelé futbalové predstavenie pokračovalo aj v úvode druhého polčasu, kedy sa v hlavnej úlohe predstavili Digoň a po Mihokovom centri hlavičkujúci Bednár. Humenné sa v priebehu ďalšej minúty dopracovalo k dvom priamym kopom z hranice šestnástky, no Voroňák najskôr neprestrelil múr a jeho druhú strelu skryl spoľahlivo v rukaviciach Makó. V 59. min. prikryl loptu Kulich, v akcii pokračoval Lukáč a po jeho prihrávke zvýšil na 4:0 rýchlonohý Sabol. Najkrajší moment v celom stretnutí prišiel v 60. min. – Voľanský stihol loptu pred bránkovou čiarou, následne si urobil slalomovú bránku zo súperovho obrancu a z ostrého uhla rutinérsky zakončil pod brvno. Hosťom nebol nakoniec dopriaty ani čestný úspech, lebo Voroňák v podobnej pozícii obaľovačkou na vzdialenejšiu žrď v 70. min. minul.

Góly: 15. Kulich, 21. Straka, 35. Digoň. 59. Sabol, 60. Voľanský.
ŽK: 45. Digoň - 20. F. Dolutovský, 39. M. Dolutovský.
Zostava Vranov: Makó - Straka, Bednár (82. Kuca), Babjak, Lukáč - Voľanský (78. Hreha), Mihok, Kovalčík (46. Ficko), Kulich (82. Mikča) - Sabol, Digoň (63. Kuták). Tréner: Peter KOŠUDA.
Zostava Humenné: Vohár - F. Dolutovský (46. Krajník), Krajník (46. Zlacký), Szilvási, Vasiľ (83. Balog) - Radovanovič, Lakovič, Voroňák, Porvazník - M. Dolutovský (71. Matta), Popik (46. Sitarčík).