Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

Šport / Futbal / P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

MFK Vranov má za sebou vydarenú jesennú časť. Zverencom trénera Petra Košudu patrí druhá priečka, spanilou jazdou sa prezentovali v Slovnaft Cupe a vo viacerých štatistikách prepísali klubovú históriu. Hráči bavili fanúšikov kreatívnym ofenzívnym futbalom a vranovský štadión sa začal, najmä v prvej polovici jesene, opäť plniť fanúšikmi...

V prípade Vranovčanov platí, že počas jesene v ich výkonoch nespochybniteľne prevažovali pozitíva. Odrazilo sa to nielen na postavení mužstva v tabuľke, ale herný prejav, akým sa partia okolo kapitána Mareka Babjaka prezentovala, kvitovali s rešpektom na sociálnych sieťach aj fanúšikovia súperov. „Myslím si, že jeseň sme absolvovali na slušnej úrovni. Na druhej strane, keďže chceme stále vyhrávať, mrzia ma prehry v stretnutiach, v ktorých sme zaváhať nemali. Hoci do zápasu s nami sa Spišskej Novej Vsi príliš nedarilo, proti nám sa jej hráčom podarilo zmobilizovať. Tiež je však pravdou, že v prvom polčase sme nepodali optimálny výkon. Na obrátkach sme pridali až po zmene strán, ale nestačilo to. Ešte viac ma však mrzí prehra v Giraltovciach, lebo tabuľkové postavenie nám velilo vyhrať. Mali sme síce výborný vstup do stretnutia, no potom sme nezachytili hĺbkovú loptu, na ktorú musia hráči reagovať inak. Inkasovali sme, potom prišiel druhý gól v našej sieti, znervózneli sme a už sa nám výsledok otočiť nepodarilo. Naopak teší ma, že doma sme na našom fantastickom ihrisku nestratili ani bod, divákov sme tešili gólmi a dovolím si povedať, že aj atraktívnym herným prejavom,“ hodnotil tréner MFK Vranov Peter Košuda.

Vranov má na domácom štadióne naozaj famóznu vizitku. Z osemnástich zápasov v roku 2018 vyhral sedemnásť a to je číslo, akým by sa radi pochválili aj na najrenomovanejších futbalových adresách. Výsledková štatistika je však iba jednou (hoci zásadnou) rovinou. Zabudnúť netreba ani na dominantný prejav vyšperkovaný často exhibičnými kombinačnými akciami. „V kádri máme hráčov, ktorí vedia pracovať s loptou, zrýchľovať hru jedným, dvoma dotykmi a čo je kľúčové, dokážu dať finálnu prihrávku. Od môjho príchodu som si na týchto silných stránkach zakladal a vďaka tomu sme dnes dominantní. Možno v jednom, dvoch zápasoch sme mali menej šancí, ale napriek tomu sme mali dianie na trávniku vždy pod kontrolou. Aj pri našej jedinej domácej prehre v roku 2018 so Sninou sme inkasovali z rýchleho protiútoku, no v druhom polčase sme hostí zavreli na ich polovici. Súper však húževnato bojoval a nám v konečnom účtovaní chýbalo trošku povestného šťastia... Myslím si, že ak sa na naše výkony doma pozrieme v globále, musí prevládať spokojnosť. Predsa len sme až na jednu výnimku vyhrávali a podarilo sa nám viackrát skórovať po rozohrávke z vlastných zadných radov bez toho, aby sa súper dotkol lopty, za čo by sa určite nehanbili ani najväčšie svetové mužstvá,“ uviedol P. Košuda.

Napriek tomu, že sa P. Košuda v prvej odpovedi nášho rozhovoru pristavil pri prehrách v Sp. N. Vsi a Giraltovciach, stále platí, že v porovnaní s minulými sezónami vozilo mužstvo body aj z ihrísk súperov. Víťazstvá v Snine, Svidníku, či Humennom majú určite svoju pridanú hodnotu. Po uložení umelého trávnika na štadióne MFK sa futbalová verejnosť na východe pýtala, či sa Vranovčania dokážu vysporiadať s prírodnými hracími plochami u súperov. Výsledky potvrdili, že tento faktor na kvalitu ich hry vplyv nemá, pokiaľ... „Nie je to o tom, či hráme na umelej alebo prírodnej tráve. Podstatná je kvalita, nie typ povrchu! Je smutné, ak v čase, kedy nie je vegetačný pokoj, nedokážu niektoré kluby pripraviť dobrú hraciu plochu. Ak lopta na nerovnom teréne skáče, potom to nie je o futbale, ale o súbojoch a rozhodnutí rozhodcu, ktorý rozhodne, či faul bol a tým pádom jedno z mužstiev získa výhodu štandardky. Možno niekto môže mať pocit, že vonku hrať nevieme... My však vonku hrať vieme! Napr. v Humennom sme vyhrali v pohári, aj v lige a verím, že sa zhodneme v tom, že v obidvoch stretnutiach sme boli lepším tímom. Neriešime, či je povrch umelý alebo prírodný, chcem len hrať kombinačný futbal a na to potrebujeme naozaj dobré ihrisko. Sú pri tom kluby, ktoré majú podmienky na to, aby pripravili kvalitnú hraciu plochu, no radšej investujú do iných priorít a potom trpí futbalová podstata, ktorou chceme pritiahnuť ľudí na tribúny. Rozumiem, že to stojí námahu učiť hrať hráčov futbal, pretože je jednoduchšie odkopávať lopty a spoliehať sa na náhodu. My sme sa však rozhodli pre náročnejšiu cestu. Som vďačný, že nám klub na to vytvára podmienky. Keďže mužstvu vštepujem víťaznú mentalitu, sme pripravení presadiť sa, ak si to situácia žiada, aj silou vôle, ako napr. vo Svidníku. Domáci išli do vedenia po šťastnom góle, k tomu nám rozhodca vylúčil po druhej žltej karte Bellása za kritiku súpera, no i napriek tomu sme v nadstavenom čase otočili na 2:1 v náš prospech. Mentálna stránka sa v tomto prípade, a nielen v tomto prípade, ukázala ako mimoriadne silná a to je devíza, ktorú musí mať každý v sebe, preto som rád, že môžem pracovať práve s touto partiou,“ zdôraznil P. Košuda.

Vranov nastrieľal v jesennej časti 41 gólov, o ktoré sa postaralo trinásť hráčov! Spolu s ofenzívnym esom Lukášom Kulichom je so 7 gólmi najlepším strelcom obranca Marek Babjak, čo je tiež jedným z tohtosezónnych pozitívnych unikátov MFK. „Každý tréner by chcel mať v tíme bombardéra s 15 gólmi za polovicu sezóny, ale takýchto hráčov nie je na trhu nazvyš. Na druhej strane rozloženie gólov na takýto počet hráčov je dobrým znamením, lebo to svedčí o tom, že chalani chcú hrať ofenzívne. Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom, preto rozvíjame komplexne silné stránky hráčov, ktorých máme v kádri. Až na pár postov sa snažíme hrať variabilne, najmä hráči na kraji si menia miesta a som rád, že to vychádza,“ konštatoval P. Košuda.

Samostatnou kapitolou jesennej časti boli vystúpenia Vranovčanov v Slovnaft Cupe. Po postupe cez Jasenov, ktorý sme zdolali 4:1 a Sninu, kde sa po výsledku 2:2 v riadnom hracom čase rozhodlo až v rozstrele, stúpala pohárová horúčka v 3. kole. Klub na zápas v Humennom zorganizoval fanúšikovsky výjazd a hráči sa pridali exhibičným výkonom. Výsledok 4:1 letel do sveta a pri žrebe platila futbalová spravodlivosť, pretože zverencom P. Košudu vyžrebovali atraktívneho súpera – FC DAC 1904 Dunajská Streda. „Vnímam to ako pozitívum, že sa v rámci Slovnaft Cupu ujala myšlienka, vďaka ktorej si tímy pôsobiace v nižších súťažiach môžu zahrať proti klubom z Fortunaligy, čo bolo aj naše prianie, keď sme sa prihlasovali do pohára. V Jasenove sme boli favoritom a chlapci túto úlohu bez ťažkostí zvládli. V čase termínu zápasu v Snine sme mali nahustený program, preto dostali príležitosť iní hráči a ukázali, že sa môžeme na nich spoľahnúť. Proti Humennému sme už nešetrili nikoho, nastúpili sme v plnej sile a tento duel sme zvládli excelentne. Myslím si, že týmto výkonom sme si práve Dunajskú Stredu zaslúžili. Hoci sme prehrali, fanúšikovia kvitovali, že sme hrali odvážne a samostatnou kategóriou bolo hodnotenie trénera Petra Hyballu, ktoré považujem za isté morálne ocenenie toho, že sme si v klube vybrali náročnejšiu futbalovú cestu. V závere sme síce v snahe zvrátiť skóre otvorili hru a dvakrát inkasovali, no výkonom sme si urobili dobré meno. Proti základnej zostave DAC-u sme hrali vyrovnanú partiu, najmä v prvom polčase sme mali okrem dvoch gólov aj ďalšie šance a výsledok ostával až do konca otvorený. Chlapci sa mohli porovnať so súperom pracujúcim v profesionálnych podmienkach a určite sa nestratili,“ pripomenul P. Košuda.

V prípade Vranova sa však žiada oceniť nielen výkony počas jesene, ale mužstvo podávalo konštantné výkony na vysokej úrovni počas celého roka 2018. Pokiaľ by sa hralo na Slovensku systémom jar – jeseň, na konte by malo 74 bodov a komfortne by postúpilo do II. ligy! „V zime pribudol do mužstva Jakub Straka s Marekom Mihokom. V lete prišli Filip Bednár a Pavol Bellás. Gro mužstva teda bolo pokope a čo je pre mňa ako trénera dôležité, chlapci boli nastavení práve na tento štýl futbalu. Keď som sa s nimi bavil, potvrdili mi, že ich spôsob, akým hráme, baví, preto hrali s obrovskou chuťou. Snažíme sa kombinovať cez jeden, dva dotyky, zakladáme si na rýchlosti, hráči sú v kontakte s loptou a do hry sa dostávajú všetci. Kto chce iba brániť a hrať na protiútoky, u nás šťastný nebude. Keďže máme kvalitný káder a všetky spomínané atribúty sa nám podarilo spojiť do homogénneho celku, dostavili sa výsledky, aj atraktívna hra. Spolu s Romanom Lazúrom a kabínou sme boli na nastavení na rovnakú vlnovú dĺžku a to sa muselo na ihrisku prejaviť,“ pripomenul P. Košuda.

Po skončení jesennej časti bude mužstvo vo „voľnejšom“ režime trénovať do 15. decembra a „ostrú“ prípravu na jarnú časť začne 15. januára. „Herný prejav v zime meniť nebudeme, ten ostane rovnaký. Pracovať však budeme na tom, aby sme aj hráčov, ktorí dostávali menej príležitosti, posunuli na vyššiu úroveň. Cieľom je odbremeniť lídrov, ktorí ťahali mužstvo celý rok, čím by sme v reakcii na vývoj zápasu získali ešte väčšiu variabilitu. Čím viac budeme mať hráčov, o ktorých sa budeme môcť oprieť, o to viac porastie aj naša sila,“ zdôraznil P. Košuda.        


Tabuľka III. ligy
1. FC Košice    16    15    0    1    49:4    45
2. Vranov    16    13    1    2    41:9    40
3. Snina    16    10    2    4    34:25    32
4. Šar. Michaľany    16    10    1    5    28:14    31
5. Humenné    16    9    2    5    25:20    29
6. Sp. N. Ves    16    8    2    6    25:25    26
7. Svidník    16    7    2    7    20:20    23
8. Krompachy    16    7    1    8    20:19    22
9. V. Revištia    16    5    4    7    17:19    19
10. Stropkov    15    5    2    8    21:20    17
11. Gelnica    16    4    2    10    17:34    14
12. Plavnica    15    3    4    8    19:30    13
13. Giraltovce    16    4    1    11    14:26    13
14. Prešov B    16    3    1    12    15:52    10
15. B. Nová Ves    16    2    3    11    19:47    9

Doma
1. Vranov    9    9    0    0    26:2    27
2. FC Košice    8    8    0    0    29:1    24
3. Šar. Michaľany    8    6    1    1    15:4    19
4. Krompachy    8    6    0    2    17:6    18
5. Snina    9    5    2    2    15:10    17
6. Svidník    9    5    1    3    15:10    16
7. Stropkov    8    5    0    3    17:8    15
8. Sp. N. Ves    7    5    0    2    15:8    15
9. Gelnica    8    4    2    2    14:9    14
10. Humenné    8    4    2    2    12:7    14
11. V. Revištia    8    3    2    3    11:9    11
12. Giraltovce    7    3    0    4    9:9    9
13. Plavnica    7    2    2    3    13:13    8
14. Prešov B    7    2    1    4    9:22    7
15. B. Nová Ves    8    2    1    5    8:21    7

Vonku
1. FC Košice    8    7    0    1    20:3    21
2. Snina    7    5    0    2    19:15    15
3. FK Humenné    8    5    0    3    13:13    15
4. Vranov    7    4    1    2    15:7    13
5. Šar. Michaľany    8    4    0    4    13:10    12
6. Sp. N. Ves    9    3    2    4    10:17    11
7. V. Revištia    8    2    2    4    6:10    8
8. 1.FK Svidník    7    2    1    4    5:10    7
9. Plavnica    8    1    2    5    6:17    5
10. Krompachy    8    1    1    6    3:13    4
11. Giraltovce    9    1    1    7    5:17    4
12. Prešov B    9    1    0    8    6:30    3
13. Stropkov    7    0    2    5    4:12    2
14. B. Nová Ves    8    0    2    6    11:26    2
15. Gelnica    8    0    0    8    3:25    0

NAJLEPŠÍ STRELCI - TIPOS III. liga VÝCHOD po 17. kole
14 gólov: Vyshnevskyi (Košice),
12 gólov: Cicman (Šar. Michaľany),
10 gólov: Radovanović (Humenné),
9 gólov: Skvašík (Snina),
8 gólov: Voroňák (Humenné),
7 gólov: Babjak, Kulich (VRANOV), Š. Stachura (Bardejovská Nová Ves), Bavoľár (Košice), Jochman (Krompachy), K. Tináth (Plavnica), Svistun (Snina).

Najlepší strelci MFK Vranov po 17. kole
7 gólov –
Marek Babjak, Lukáš Kulich,
5 gólov – Pavol Bellás,
4 góly – Matúš Digoň,
3 góly – Jakub Straka, Marek Mihok,
2 góly – Dominik Sabol, Filip Bednár, Roman Kovalčík, Kristián Kuták,
1 gól – Ivan Petruk, Dávid Voľanský, Matúš Štefančík.

Asistencie po 17. kole
11 asistencií –
Lukáš Kulich, Matúš Digoň,
5 asistencií – Marek Mihok,
3 asistencie – Pavol Bellás, Dávid Voľanský,
2 asistencie – Milan Lukáč,
1 asistencia – Dominik Sabol, Juraj Ficko, Jakub Straka, Matúš Štefančík, Kristián Kuták, Jakub Straka.

Brankári s čistým kontom po 17. kole
10
Gejza Pulen (Košice),
9 – Erik Makó (Vranov),
6 – Tomáš Gaborčík (Krompachy),
4 – Dominik Vohar (Humenné), Tomáš Harničar (Š. Michaľany),
3 – Filip Kažimír (Š. Michaľany), Peter Diňa (Snina), Martin Poloha (Plavnica), Adrán Tkáč (Košice), Dmytro Prysiazhniuk (Stropkov), Adam Mikluš (Svidník).
ZDROJ: www.mfkvranov.sk
 

 

P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

Šport / Futbal / P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

P. Košuda: Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom!

MFK Vranov má za sebou vydarenú jesennú časť. Zverencom trénera Petra Košudu patrí druhá priečka, spanilou jazdou sa prezentovali v Slovnaft Cupe a vo viacerých štatistikách prepísali klubovú históriu. Hráči bavili fanúšikov kreatívnym ofenzívnym futbalom a vranovský štadión sa začal, najmä v prvej polovici jesene, opäť plniť fanúšikmi...

V prípade Vranovčanov platí, že počas jesene v ich výkonoch nespochybniteľne prevažovali pozitíva. Odrazilo sa to nielen na postavení mužstva v tabuľke, ale herný prejav, akým sa partia okolo kapitána Mareka Babjaka prezentovala, kvitovali s rešpektom na sociálnych sieťach aj fanúšikovia súperov. „Myslím si, že jeseň sme absolvovali na slušnej úrovni. Na druhej strane, keďže chceme stále vyhrávať, mrzia ma prehry v stretnutiach, v ktorých sme zaváhať nemali. Hoci do zápasu s nami sa Spišskej Novej Vsi príliš nedarilo, proti nám sa jej hráčom podarilo zmobilizovať. Tiež je však pravdou, že v prvom polčase sme nepodali optimálny výkon. Na obrátkach sme pridali až po zmene strán, ale nestačilo to. Ešte viac ma však mrzí prehra v Giraltovciach, lebo tabuľkové postavenie nám velilo vyhrať. Mali sme síce výborný vstup do stretnutia, no potom sme nezachytili hĺbkovú loptu, na ktorú musia hráči reagovať inak. Inkasovali sme, potom prišiel druhý gól v našej sieti, znervózneli sme a už sa nám výsledok otočiť nepodarilo. Naopak teší ma, že doma sme na našom fantastickom ihrisku nestratili ani bod, divákov sme tešili gólmi a dovolím si povedať, že aj atraktívnym herným prejavom,“ hodnotil tréner MFK Vranov Peter Košuda.

Vranov má na domácom štadióne naozaj famóznu vizitku. Z osemnástich zápasov v roku 2018 vyhral sedemnásť a to je číslo, akým by sa radi pochválili aj na najrenomovanejších futbalových adresách. Výsledková štatistika je však iba jednou (hoci zásadnou) rovinou. Zabudnúť netreba ani na dominantný prejav vyšperkovaný často exhibičnými kombinačnými akciami. „V kádri máme hráčov, ktorí vedia pracovať s loptou, zrýchľovať hru jedným, dvoma dotykmi a čo je kľúčové, dokážu dať finálnu prihrávku. Od môjho príchodu som si na týchto silných stránkach zakladal a vďaka tomu sme dnes dominantní. Možno v jednom, dvoch zápasoch sme mali menej šancí, ale napriek tomu sme mali dianie na trávniku vždy pod kontrolou. Aj pri našej jedinej domácej prehre v roku 2018 so Sninou sme inkasovali z rýchleho protiútoku, no v druhom polčase sme hostí zavreli na ich polovici. Súper však húževnato bojoval a nám v konečnom účtovaní chýbalo trošku povestného šťastia... Myslím si, že ak sa na naše výkony doma pozrieme v globále, musí prevládať spokojnosť. Predsa len sme až na jednu výnimku vyhrávali a podarilo sa nám viackrát skórovať po rozohrávke z vlastných zadných radov bez toho, aby sa súper dotkol lopty, za čo by sa určite nehanbili ani najväčšie svetové mužstvá,“ uviedol P. Košuda.

Napriek tomu, že sa P. Košuda v prvej odpovedi nášho rozhovoru pristavil pri prehrách v Sp. N. Vsi a Giraltovciach, stále platí, že v porovnaní s minulými sezónami vozilo mužstvo body aj z ihrísk súperov. Víťazstvá v Snine, Svidníku, či Humennom majú určite svoju pridanú hodnotu. Po uložení umelého trávnika na štadióne MFK sa futbalová verejnosť na východe pýtala, či sa Vranovčania dokážu vysporiadať s prírodnými hracími plochami u súperov. Výsledky potvrdili, že tento faktor na kvalitu ich hry vplyv nemá, pokiaľ... „Nie je to o tom, či hráme na umelej alebo prírodnej tráve. Podstatná je kvalita, nie typ povrchu! Je smutné, ak v čase, kedy nie je vegetačný pokoj, nedokážu niektoré kluby pripraviť dobrú hraciu plochu. Ak lopta na nerovnom teréne skáče, potom to nie je o futbale, ale o súbojoch a rozhodnutí rozhodcu, ktorý rozhodne, či faul bol a tým pádom jedno z mužstiev získa výhodu štandardky. Možno niekto môže mať pocit, že vonku hrať nevieme... My však vonku hrať vieme! Napr. v Humennom sme vyhrali v pohári, aj v lige a verím, že sa zhodneme v tom, že v obidvoch stretnutiach sme boli lepším tímom. Neriešime, či je povrch umelý alebo prírodný, chcem len hrať kombinačný futbal a na to potrebujeme naozaj dobré ihrisko. Sú pri tom kluby, ktoré majú podmienky na to, aby pripravili kvalitnú hraciu plochu, no radšej investujú do iných priorít a potom trpí futbalová podstata, ktorou chceme pritiahnuť ľudí na tribúny. Rozumiem, že to stojí námahu učiť hrať hráčov futbal, pretože je jednoduchšie odkopávať lopty a spoliehať sa na náhodu. My sme sa však rozhodli pre náročnejšiu cestu. Som vďačný, že nám klub na to vytvára podmienky. Keďže mužstvu vštepujem víťaznú mentalitu, sme pripravení presadiť sa, ak si to situácia žiada, aj silou vôle, ako napr. vo Svidníku. Domáci išli do vedenia po šťastnom góle, k tomu nám rozhodca vylúčil po druhej žltej karte Bellása za kritiku súpera, no i napriek tomu sme v nadstavenom čase otočili na 2:1 v náš prospech. Mentálna stránka sa v tomto prípade, a nielen v tomto prípade, ukázala ako mimoriadne silná a to je devíza, ktorú musí mať každý v sebe, preto som rád, že môžem pracovať práve s touto partiou,“ zdôraznil P. Košuda.

Vranov nastrieľal v jesennej časti 41 gólov, o ktoré sa postaralo trinásť hráčov! Spolu s ofenzívnym esom Lukášom Kulichom je so 7 gólmi najlepším strelcom obranca Marek Babjak, čo je tiež jedným z tohtosezónnych pozitívnych unikátov MFK. „Každý tréner by chcel mať v tíme bombardéra s 15 gólmi za polovicu sezóny, ale takýchto hráčov nie je na trhu nazvyš. Na druhej strane rozloženie gólov na takýto počet hráčov je dobrým znamením, lebo to svedčí o tom, že chalani chcú hrať ofenzívne. Závislosť na jednom strelcovi nahrádzame kolektívom, preto rozvíjame komplexne silné stránky hráčov, ktorých máme v kádri. Až na pár postov sa snažíme hrať variabilne, najmä hráči na kraji si menia miesta a som rád, že to vychádza,“ konštatoval P. Košuda.

Samostatnou kapitolou jesennej časti boli vystúpenia Vranovčanov v Slovnaft Cupe. Po postupe cez Jasenov, ktorý sme zdolali 4:1 a Sninu, kde sa po výsledku 2:2 v riadnom hracom čase rozhodlo až v rozstrele, stúpala pohárová horúčka v 3. kole. Klub na zápas v Humennom zorganizoval fanúšikovsky výjazd a hráči sa pridali exhibičným výkonom. Výsledok 4:1 letel do sveta a pri žrebe platila futbalová spravodlivosť, pretože zverencom P. Košudu vyžrebovali atraktívneho súpera – FC DAC 1904 Dunajská Streda. „Vnímam to ako pozitívum, že sa v rámci Slovnaft Cupu ujala myšlienka, vďaka ktorej si tímy pôsobiace v nižších súťažiach môžu zahrať proti klubom z Fortunaligy, čo bolo aj naše prianie, keď sme sa prihlasovali do pohára. V Jasenove sme boli favoritom a chlapci túto úlohu bez ťažkostí zvládli. V čase termínu zápasu v Snine sme mali nahustený program, preto dostali príležitosť iní hráči a ukázali, že sa môžeme na nich spoľahnúť. Proti Humennému sme už nešetrili nikoho, nastúpili sme v plnej sile a tento duel sme zvládli excelentne. Myslím si, že týmto výkonom sme si práve Dunajskú Stredu zaslúžili. Hoci sme prehrali, fanúšikovia kvitovali, že sme hrali odvážne a samostatnou kategóriou bolo hodnotenie trénera Petra Hyballu, ktoré považujem za isté morálne ocenenie toho, že sme si v klube vybrali náročnejšiu futbalovú cestu. V závere sme síce v snahe zvrátiť skóre otvorili hru a dvakrát inkasovali, no výkonom sme si urobili dobré meno. Proti základnej zostave DAC-u sme hrali vyrovnanú partiu, najmä v prvom polčase sme mali okrem dvoch gólov aj ďalšie šance a výsledok ostával až do konca otvorený. Chlapci sa mohli porovnať so súperom pracujúcim v profesionálnych podmienkach a určite sa nestratili,“ pripomenul P. Košuda.

V prípade Vranova sa však žiada oceniť nielen výkony počas jesene, ale mužstvo podávalo konštantné výkony na vysokej úrovni počas celého roka 2018. Pokiaľ by sa hralo na Slovensku systémom jar – jeseň, na konte by malo 74 bodov a komfortne by postúpilo do II. ligy! „V zime pribudol do mužstva Jakub Straka s Marekom Mihokom. V lete prišli Filip Bednár a Pavol Bellás. Gro mužstva teda bolo pokope a čo je pre mňa ako trénera dôležité, chlapci boli nastavení práve na tento štýl futbalu. Keď som sa s nimi bavil, potvrdili mi, že ich spôsob, akým hráme, baví, preto hrali s obrovskou chuťou. Snažíme sa kombinovať cez jeden, dva dotyky, zakladáme si na rýchlosti, hráči sú v kontakte s loptou a do hry sa dostávajú všetci. Kto chce iba brániť a hrať na protiútoky, u nás šťastný nebude. Keďže máme kvalitný káder a všetky spomínané atribúty sa nám podarilo spojiť do homogénneho celku, dostavili sa výsledky, aj atraktívna hra. Spolu s Romanom Lazúrom a kabínou sme boli na nastavení na rovnakú vlnovú dĺžku a to sa muselo na ihrisku prejaviť,“ pripomenul P. Košuda.

Po skončení jesennej časti bude mužstvo vo „voľnejšom“ režime trénovať do 15. decembra a „ostrú“ prípravu na jarnú časť začne 15. januára. „Herný prejav v zime meniť nebudeme, ten ostane rovnaký. Pracovať však budeme na tom, aby sme aj hráčov, ktorí dostávali menej príležitosti, posunuli na vyššiu úroveň. Cieľom je odbremeniť lídrov, ktorí ťahali mužstvo celý rok, čím by sme v reakcii na vývoj zápasu získali ešte väčšiu variabilitu. Čím viac budeme mať hráčov, o ktorých sa budeme môcť oprieť, o to viac porastie aj naša sila,“ zdôraznil P. Košuda.        


Tabuľka III. ligy
1. FC Košice    16    15    0    1    49:4    45
2. Vranov    16    13    1    2    41:9    40
3. Snina    16    10    2    4    34:25    32
4. Šar. Michaľany    16    10    1    5    28:14    31
5. Humenné    16    9    2    5    25:20    29
6. Sp. N. Ves    16    8    2    6    25:25    26
7. Svidník    16    7    2    7    20:20    23
8. Krompachy    16    7    1    8    20:19    22
9. V. Revištia    16    5    4    7    17:19    19
10. Stropkov    15    5    2    8    21:20    17
11. Gelnica    16    4    2    10    17:34    14
12. Plavnica    15    3    4    8    19:30    13
13. Giraltovce    16    4    1    11    14:26    13
14. Prešov B    16    3    1    12    15:52    10
15. B. Nová Ves    16    2    3    11    19:47    9

Doma
1. Vranov    9    9    0    0    26:2    27
2. FC Košice    8    8    0    0    29:1    24
3. Šar. Michaľany    8    6    1    1    15:4    19
4. Krompachy    8    6    0    2    17:6    18
5. Snina    9    5    2    2    15:10    17
6. Svidník    9    5    1    3    15:10    16
7. Stropkov    8    5    0    3    17:8    15
8. Sp. N. Ves    7    5    0    2    15:8    15
9. Gelnica    8    4    2    2    14:9    14
10. Humenné    8    4    2    2    12:7    14
11. V. Revištia    8    3    2    3    11:9    11
12. Giraltovce    7    3    0    4    9:9    9
13. Plavnica    7    2    2    3    13:13    8
14. Prešov B    7    2    1    4    9:22    7
15. B. Nová Ves    8    2    1    5    8:21    7

Vonku
1. FC Košice    8    7    0    1    20:3    21
2. Snina    7    5    0    2    19:15    15
3. FK Humenné    8    5    0    3    13:13    15
4. Vranov    7    4    1    2    15:7    13
5. Šar. Michaľany    8    4    0    4    13:10    12
6. Sp. N. Ves    9    3    2    4    10:17    11
7. V. Revištia    8    2    2    4    6:10    8
8. 1.FK Svidník    7    2    1    4    5:10    7
9. Plavnica    8    1    2    5    6:17    5
10. Krompachy    8    1    1    6    3:13    4
11. Giraltovce    9    1    1    7    5:17    4
12. Prešov B    9    1    0    8    6:30    3
13. Stropkov    7    0    2    5    4:12    2
14. B. Nová Ves    8    0    2    6    11:26    2
15. Gelnica    8    0    0    8    3:25    0

NAJLEPŠÍ STRELCI - TIPOS III. liga VÝCHOD po 17. kole
14 gólov: Vyshnevskyi (Košice),
12 gólov: Cicman (Šar. Michaľany),
10 gólov: Radovanović (Humenné),
9 gólov: Skvašík (Snina),
8 gólov: Voroňák (Humenné),
7 gólov: Babjak, Kulich (VRANOV), Š. Stachura (Bardejovská Nová Ves), Bavoľár (Košice), Jochman (Krompachy), K. Tináth (Plavnica), Svistun (Snina).

Najlepší strelci MFK Vranov po 17. kole
7 gólov –
Marek Babjak, Lukáš Kulich,
5 gólov – Pavol Bellás,
4 góly – Matúš Digoň,
3 góly – Jakub Straka, Marek Mihok,
2 góly – Dominik Sabol, Filip Bednár, Roman Kovalčík, Kristián Kuták,
1 gól – Ivan Petruk, Dávid Voľanský, Matúš Štefančík.

Asistencie po 17. kole
11 asistencií –
Lukáš Kulich, Matúš Digoň,
5 asistencií – Marek Mihok,
3 asistencie – Pavol Bellás, Dávid Voľanský,
2 asistencie – Milan Lukáč,
1 asistencia – Dominik Sabol, Juraj Ficko, Jakub Straka, Matúš Štefančík, Kristián Kuták, Jakub Straka.

Brankári s čistým kontom po 17. kole
10
Gejza Pulen (Košice),
9 – Erik Makó (Vranov),
6 – Tomáš Gaborčík (Krompachy),
4 – Dominik Vohar (Humenné), Tomáš Harničar (Š. Michaľany),
3 – Filip Kažimír (Š. Michaľany), Peter Diňa (Snina), Martin Poloha (Plavnica), Adrán Tkáč (Košice), Dmytro Prysiazhniuk (Stropkov), Adam Mikluš (Svidník).
ZDROJ: www.mfkvranov.sk
 

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok