Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Správy / Školstvo / Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Základná škola Bernolákova vo Vranove nad Topľou oslavuje v tomto školskom roku 35. výročie svojho založenia. Ak rozmýšľate, aký by ste jej dali darček, máme pre vás tip. Pomôžte jej stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha. Stačí len pár sekúnd, ktoré jej venujete zahlasovaním na www.dobravec.o2.sk.

Majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth a O2 Športová akadémia nesúca jeho meno ponúkajú unikátny projekt športovej prípravy. Know-how je v prepracovanej metodike a certifikovaných tréneroch, ktorí s deťmi objavujú všeobecné športové základy, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. „Keď človek príde do plnej telocvične, kde mu skanduje 300, 400, 500... detí, dostáva sa mu úžasnej energia, ktorá každého úžasným spôsobom napĺňa. Pri takýchto príležitostiach si uvedomujem, že šport má oveľa väčší význam, ako len prinášanie medailí,“ hovorí v motivačnom videu Matej Tóth, v ktorého akadémii doteraz v 80 tréningových skupinách športovalo po celom Slovensku viac ako 1 200 detí.

Akadémia funguje ako voľnočasová aktivita v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo. Zároveň sa dbá na ich telesný aj duševný vývin, pričom deti zábavnou formou zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou je športovou školou a okrem karate, hádzanej, či hokeja hrá prím atletika.

Keď sa povie atletika a ZŠ Bernolákova, ako prvé meno určite každému napadne Adrián Baran. Mnohonásobný majster Slovenska, slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev Európy, sveta, či Európskeho olympijského festivalu je dokonalým príkladom pre mladé talenty. Ak im totiž nebude chýbať pevná vôľa a chuť na sebe pracovať, môžu byť rovnako úspešní ako on. „Matej Tóth je vo svete športu fenomén. Už len jeho meno niečo znamená a napr. spolu s Petrom Saganom dokážu pritiahnuť k pohybu masy mladých ľudí. Na našej škole dokážeme pripraviť majstrov Slovenska, či slovenských reprezentantov a keďže našim prianím je dať túto príležitosť už deťom na 1. stupni, rozhodli sme sa uchádzať o zaradenie do akadémie. Radi by sme totiž k športu pritiahli deti, ktoré k nemu dnes neinklinujú, hoci môžu byť skrytými talentami,“ uviedol riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

V piatich základných školách, ktoré uspejú v hlasovaní, sa bude dvadsiatke detí venovať inštruktor atletiky podľa exkluzívnej metodiky, ktorú pripravil Matej Tóth s jeho tímom. Hlasovať za ZŠ Bernolákova môžete (každý deň) na www.dobravec.o2.sk.


 

Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Správy / Školstvo / Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Pomôžme ZŠ Bernolákova stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha

Základná škola Bernolákova vo Vranove nad Topľou oslavuje v tomto školskom roku 35. výročie svojho založenia. Ak rozmýšľate, aký by ste jej dali darček, máme pre vás tip. Pomôžte jej stať sa O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha. Stačí len pár sekúnd, ktoré jej venujete zahlasovaním na www.dobravec.o2.sk.

Majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth a O2 Športová akadémia nesúca jeho meno ponúkajú unikátny projekt športovej prípravy. Know-how je v prepracovanej metodike a certifikovaných tréneroch, ktorí s deťmi objavujú všeobecné športové základy, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. „Keď človek príde do plnej telocvične, kde mu skanduje 300, 400, 500... detí, dostáva sa mu úžasnej energia, ktorá každého úžasným spôsobom napĺňa. Pri takýchto príležitostiach si uvedomujem, že šport má oveľa väčší význam, ako len prinášanie medailí,“ hovorí v motivačnom videu Matej Tóth, v ktorého akadémii doteraz v 80 tréningových skupinách športovalo po celom Slovensku viac ako 1 200 detí.

Akadémia funguje ako voľnočasová aktivita v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Tréningy sú vyskladané tak, aby deti športovali hravo. Zároveň sa dbá na ich telesný aj duševný vývin, pričom deti zábavnou formou zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou je športovou školou a okrem karate, hádzanej, či hokeja hrá prím atletika.

Keď sa povie atletika a ZŠ Bernolákova, ako prvé meno určite každému napadne Adrián Baran. Mnohonásobný majster Slovenska, slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev Európy, sveta, či Európskeho olympijského festivalu je dokonalým príkladom pre mladé talenty. Ak im totiž nebude chýbať pevná vôľa a chuť na sebe pracovať, môžu byť rovnako úspešní ako on. „Matej Tóth je vo svete športu fenomén. Už len jeho meno niečo znamená a napr. spolu s Petrom Saganom dokážu pritiahnuť k pohybu masy mladých ľudí. Na našej škole dokážeme pripraviť majstrov Slovenska, či slovenských reprezentantov a keďže našim prianím je dať túto príležitosť už deťom na 1. stupni, rozhodli sme sa uchádzať o zaradenie do akadémie. Radi by sme totiž k športu pritiahli deti, ktoré k nemu dnes neinklinujú, hoci môžu byť skrytými talentami,“ uviedol riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

V piatich základných školách, ktoré uspejú v hlasovaní, sa bude dvadsiatke detí venovať inštruktor atletiky podľa exkluzívnej metodiky, ktorú pripravil Matej Tóth s jeho tímom. Hlasovať za ZŠ Bernolákova môžete (každý deň) na www.dobravec.o2.sk.


 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok