Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Správy / Školstvo / Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Tak toto sme si v piatok 13. decembra 2019 zakričali  pri vyhlasovaní výsledkov celoslovenskej súťaže EUROSCOLA 2020 v Bratislave na Palisádach.

Projekt pripravila pre školy Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. No a víťazmi 13.ročníka sme sa stali MY!!! Študenti Cirkevného gymnázia sv. Františka z Assisi vo Vranove nad Topľou.

Konkurencia silná! Aktivít mnoho! Kreativita mimoriadna! Súperenie fair-play! Motivácia veľká!

Ako víťazi sme získali dvojdňový pobyt priamo v sídle Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Spolu 20 našich študentov a 2 učitelia zasadnú v dňoch 29. – 30. mája 2020 do lavíc europoslancov s ostatnými mladými z ostatných krajín Európskej únie. Bude to simulované zasadnutie, kde sa bude diskutovať, navrhovať, riešiť, oponovať, pripomienkovať, schvaľovať... Presne tak, ako to naozaj robia europoslanci našej únie.

Slávnostného vyhlasovania výsledkov sa v Bratislave zúčastnili europoslanci Ivan Štefanec, Róbert Hajšel a Michal Wiezik. Podľa slov Dionýza Hochela, povereného riadením Kancelárie európskeho parlamentu na Slovensku sa do projektu zapojilo v tomto roku celkom 21 škôl z celého Slovenska.  Dominovali východniari, lebo až 8 škôl bol z Prešovského samosprávneho kraja.  Najviac ohýbanou témou bola téma klimatických zmien a zamyslenie sa mladých ľudí nad tým, čo môže urobiť Európska únia pre nich, ale aj čo môžu mladí dať Európskej únii. K najlepšej jedenástke škôl sa prihovorili jednotliví europoslanci.  Boli nadšení prístupom študentov k tejto súťaži, vyzdvihli ich mimoriadnu kreativitu a kvalitu podaných projektov.  No a podľa slov členky poroty a hlavnej organizátorky práve náš projekt „bol odsúdený na úspech“. Naozaj bol perfektný a to hlavne vďaka nášmu tímu Euroškolákov z II.AG a koordinátorom. Našu školu zastupovali pri vyhlasovaní výsledkov Eugénia Ficková, Klára Halasová, Tomáš Vida, Daniel Makranský a koordinátori projektu, Ing. Jozef Varga a Ing. Bernardína Jedináková.  Ako víťazný tím sme prezentovali jednotlivé aktivity nášho projektu.

Pobyt v Bratislave sme si naozaj užili. Prezradíme, že nechýbali napr. spoločné raňajky v „mekáči “, prehliadka historického centra mesta a prezidentského paláca. Zavítali sme aj na hrad a na hradné nádvorie, kde sú nádherné jasličky a živé zvieratká pri Betleheme, nechýbali fotky pri budove nášho parlamentu a cestou aj  úrad vlády, ministerstvá, národná banka...

Víťazné školy programu EUROSCOLA 2020:
1. Cirkevná spojená škola - Vranov nad Topľou
2. Cirkevná spojená škola - Humenné
3. Gymnázium - Spišská Nová Ves
4. Obchodná akadémia - Bratislava
5. Stredná odborná škola - Snina
6. Obchodná akadémia - Lučenec
7. Gymnázium Alberta Einsteina - Bratislava
8. Obchodná akadémia - Šurany
9. Súkromné gymnázium - Žilina
10. Gymnázium - Pezinok
11. Gymnázium - Tvrdošín

-cg-

Petícia za ukončenie prevádzky Odkaliska Poša a jej následnú sanáciu Zelená Lagúna

Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Správy / Školstvo / Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Študenti vranovského Cirkevného gymnázia: My sme to V-Y-H-R-A-L-I-!

Tak toto sme si v piatok 13. decembra 2019 zakričali  pri vyhlasovaní výsledkov celoslovenskej súťaže EUROSCOLA 2020 v Bratislave na Palisádach.

Projekt pripravila pre školy Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. No a víťazmi 13.ročníka sme sa stali MY!!! Študenti Cirkevného gymnázia sv. Františka z Assisi vo Vranove nad Topľou.

Konkurencia silná! Aktivít mnoho! Kreativita mimoriadna! Súperenie fair-play! Motivácia veľká!

Ako víťazi sme získali dvojdňový pobyt priamo v sídle Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Spolu 20 našich študentov a 2 učitelia zasadnú v dňoch 29. – 30. mája 2020 do lavíc europoslancov s ostatnými mladými z ostatných krajín Európskej únie. Bude to simulované zasadnutie, kde sa bude diskutovať, navrhovať, riešiť, oponovať, pripomienkovať, schvaľovať... Presne tak, ako to naozaj robia europoslanci našej únie.

Slávnostného vyhlasovania výsledkov sa v Bratislave zúčastnili europoslanci Ivan Štefanec, Róbert Hajšel a Michal Wiezik. Podľa slov Dionýza Hochela, povereného riadením Kancelárie európskeho parlamentu na Slovensku sa do projektu zapojilo v tomto roku celkom 21 škôl z celého Slovenska.  Dominovali východniari, lebo až 8 škôl bol z Prešovského samosprávneho kraja.  Najviac ohýbanou témou bola téma klimatických zmien a zamyslenie sa mladých ľudí nad tým, čo môže urobiť Európska únia pre nich, ale aj čo môžu mladí dať Európskej únii. K najlepšej jedenástke škôl sa prihovorili jednotliví europoslanci.  Boli nadšení prístupom študentov k tejto súťaži, vyzdvihli ich mimoriadnu kreativitu a kvalitu podaných projektov.  No a podľa slov členky poroty a hlavnej organizátorky práve náš projekt „bol odsúdený na úspech“. Naozaj bol perfektný a to hlavne vďaka nášmu tímu Euroškolákov z II.AG a koordinátorom. Našu školu zastupovali pri vyhlasovaní výsledkov Eugénia Ficková, Klára Halasová, Tomáš Vida, Daniel Makranský a koordinátori projektu, Ing. Jozef Varga a Ing. Bernardína Jedináková.  Ako víťazný tím sme prezentovali jednotlivé aktivity nášho projektu.

Pobyt v Bratislave sme si naozaj užili. Prezradíme, že nechýbali napr. spoločné raňajky v „mekáči “, prehliadka historického centra mesta a prezidentského paláca. Zavítali sme aj na hrad a na hradné nádvorie, kde sú nádherné jasličky a živé zvieratká pri Betleheme, nechýbali fotky pri budove nášho parlamentu a cestou aj  úrad vlády, ministerstvá, národná banka...

Víťazné školy programu EUROSCOLA 2020:
1. Cirkevná spojená škola - Vranov nad Topľou
2. Cirkevná spojená škola - Humenné
3. Gymnázium - Spišská Nová Ves
4. Obchodná akadémia - Bratislava
5. Stredná odborná škola - Snina
6. Obchodná akadémia - Lučenec
7. Gymnázium Alberta Einsteina - Bratislava
8. Obchodná akadémia - Šurany
9. Súkromné gymnázium - Žilina
10. Gymnázium - Pezinok
11. Gymnázium - Tvrdošín

-cg-

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok