vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouŠport / Ďalšie športy / Články

•  V sobotu sa konalo 1. kolo FPD Interligy mužov

V sobotu sa konalo 1. kolo FPD Interligy mužov

2012/24 | 11.06.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    Džudisti MŠK reprezentujú naše mesto v nadnárodnej súťaži FPD Interligy mužov. Premiérové kolo tejto súťaže zažili v sobotu banskobystrické Štiavničky.
  •    R. Hrubovský skončil na Memoriáli J. Lisoňa druhý

R. Hrubovský skončil na Memoriáli J. Lisoňa druhý

R. Hrubovský obsadil veľmi pekné 2. miesto a P. Lengvarský ml. skončil na 5. mieste. P. Lengvarskému bola ohodnotená najlepšia obrana na preteku 98 bodmi.
  •   Šebešská pätnástka s bohatou účasťou Vranovčanov

Šebešská pätnástka s bohatou účasťou Vranovčanov

V nedeľu sa vo Vyšnej Šebastovej uskutočnil 24. ročník Šebešskej pätnástky, na ktorom sa predstavilo 129 pretekárov, medzi ktorými nechýbali ani bežci z okresu Vranov nad Topľou. Celkovým víťazom sa s časom 0:51:31 stal Eduard Hapak z MOK Mszana Dolna.
  • Vranov má osem víťazov žiackej ligy v karate

Vranov má osem víťazov žiackej ligy v karate

25. mája sa uskutočnilo posledné 4. kolo žiackej ligy v karate. Do ligy sa zapojilo 22 klubov, medzi ktorými sa MŠK Vranov celkovo umiestnil na 4. mieste v tesnom závese za Košicami a má 8 víťazov žiackej ligy v karate v sezóne 2011/2012.
  •    J. Fenik potvrdil svoj talent 5. miestom

J. Fenik potvrdil svoj talent 5. miestom

2012/23 | 04.06.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    Mesto Vranov nad Topľou, Mestský športový klub Vranov a Centrum voľného času vo Vranove zorganizovali XIII. ročník otvoreného šachového turnaja o Putovný pohár primátora mesta Vranov VRANOVSKÝ ŠACH 2012, na ktorom sa predstavilo 20 šachistov.
  • M. Ivančo vyhral v predstihu Slovenský pohár

M. Ivančo vyhral v predstihu Slovenský pohár

Ďalší titul majstra Slovenska získal Michal Ivančo, zároveň už v predstihu vyhral Slovenský pohár v duatlone veteráni V1.
  • B. Tóthová a M. Kužmová absolvovali bezchybný parkúr

B. Tóthová a M. Kužmová absolvovali bezchybný parkúr

Jazdkyne jazdeckého klubu Grandessa Vranov Beáta Tóthová a Magdaléna Kužmová majú za sebou ďalšie vydarené preteky. V sobotu sa predstavili na Cene rektora UVL v Košiciach, na ktorej súťažilo 200 jazdcov. Obidve jazdkyne sa zúčastnili dvoch súťaží, pričom v obidvoch prípadoch si na konto pripísali bezchybný parkúr.
  •  Vranovskí hasiči prepisovali históriu

Vranovskí hasiči prepisovali históriu

2012/22 | 28.05.2012 | Ďalšie športy | Imrich Makó
    Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou sa v stredu zúčastnili 11. ročníka Krajskej súťaže profesionálnych hasičských jednotiek Prešovského kraja a ich športová misia sa skončila mimoriadne úspešne.
  •    V. Poláková odštartovala sezónu víťazstvom v Kalnici

V. Poláková odštartovala sezónu víťazstvom v Kalnici

Hneď svoj prvý štart v novej sezóne premenila Vranovčanka Veronika Poláková na víťazstvo. Mladá talentovaná cyklistka sa zúčastnila trojdňového Bike Festu v Kalnici pri Novom Meste nad Váhom, kde sa predstavila v kategórii „Elit ženy“.
  • H. Hupcejová sa stala majsterkou Slovenska

H. Hupcejová sa stala majsterkou Slovenska

2012/22 | 28.05.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    19. mája sa v Partizánskom uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže v karate, ktorých sa zúčastnili medailisti jednotlivých krajov a Slovenského pohára. S medailovou bilanciou 1-1-0 sme sa umiestnili v celkovom hodnotení úspešnosti klubov na 17. mieste.
  •  Z atletickej dráhy

Z atletickej dráhy

Centrum voľného času vo Vranove nad Topľou v spolupráci so ZŠ Sídlisko II zrealizovali dňa 23. 5.2012 obvodové kolo v ľahkej atletike chlapcov, žiakov ZŠ a 24.5.2012 obvodové kolo v ľahkej atletike dievčat, žiačok ZŠ. Počasie nám prialo a tak žiaci mohli ukázať svoje zdatnosti. Druhý deň, keď súťažili dievčatá, začal trochu pochmúrne, s dažďom, no o to lepšie boli výsledky.
  •  Na krajské kolo hry Plameň postúpil chlapci a dievčatá z Bystrého

Na krajské kolo hry Plameň postúpil chlapci a dievčatá z Bystrého

2012/21 | 21.05.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    V piatok, 18.5.2012, sa na ihrisku v Bystrom stretli deti na okresnej súťaži hry PLAMEŇ 2012. Jej cieľom je rozvíjať vedomosti, praktické zručnosti a získavať návyky hasičskej mládeže vo vekovej kategórii 8 - 15 rokov v jednotlivých oblastiach činnosti s dôrazom na oblasť ochrany pred požiarmi.
  •  Vranovskí nohejbalisti živia nádej na 2. miesto

Vranovskí nohejbalisti živia nádej na 2. miesto

2012/20 | 14.05.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    Vranovskí nohejbalisti si v I SNL mužov vo štvrtok 10. 5. 2012 zmerali sily s Belou nad Cirochou. Výhrou 5:2 si pripísali do tabuľky dva body.
  •  Biliardový titul obhájil Slavo Kuca

Biliardový titul obhájil Slavo Kuca

Vranovská biliardová liga uzavrela sezónu 2011/2012 posledným kolom, v ktorom si hráči mohli pripísať na konto dvojnásobný počet bodov. Obhajca titulu Slavo Kuca si však svoj náskok na čele udržal a so ziskom 93 bodov obhájil prvenstvo spred roka.
  • Jazdecký klub Grandessa odštartoval sezónu v Michalovciach

Jazdecký klub Grandessa odštartoval sezónu v Michalovciach

2012/19 | 07.05.2012 | Ďalšie športy | Imrich Makó
    Jazdecký klub Grandessa Vranov nad Topľou odštartoval tohtoročnú sezónu na Jarnej cene Michaloviec, ktorá sa pri príležitosti miestneho jarmoku koná tradične 1. mája. Na parkúre sa predstavili Beáta Tóthová na koni Rocky a Magdaléna Kužmová na koni Dark.
  •  M. Ivančo vedie priebežné poradie Slovenského pohára

M. Ivančo vedie priebežné poradie Slovenského pohára

2012/19 | 07.05.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    Priebežne po 3.kolách je Michal Ivančo na 1.mieste Slovenského pohára v kategórii veteráni. V nedeľu 13.5.2012 pokračuje Slovenský pohár 4. kolom v Martine.
  •   Zemplínsky pohár ovládli hasiči z okresu Vranov

Zemplínsky pohár ovládli hasiči z okresu Vranov

V poradí 21. ročník Zemplínskeho pohára sa niesol v znamení hasičov z okresu Vranov nad Topľou, pretože medzi mužmi a ženami zvíťazilo Bystré, kategóriu dorasteniek ovládli dievčatá z Merníka, medzi profesionálmi dominovali vranovskí hasiči a dorastenci Skrabského skončili druhí.
  •  Na MSR sa predstavia trinásti Vranovčania

Na MSR sa predstavia trinásti Vranovčania

2012/18 | 30.04.2012 | Ďalšie športy | nezaradené
    Momentálne prebieha príprava našich karatistov na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 19. mája v Partizánskom. Účasť na MSR si vybojovalo cez Majstrovstvá kraja a Slovenský pohár 13 pretekárov MŠK Vranov n/T.
  •  Na Budimírskom polmaratóne reprezentovala ŠK Banské aj mládež

Na Budimírskom polmaratóne reprezentovala ŠK Banské aj mládež

Dňa 24. 4. 2012 sa uskutočnil 17. ročník BUDIMÍRSKY POLMARATÓN, na ktorom sa zúčastnili aj bežci ŠK Banské a Vranova. ŠK Banské malo zastúpenie už aj v kategórii detí.
  •   Beh do vrchu Dubník zaznamenal rekordnú účasť pretekárov

Beh do vrchu Dubník zaznamenal rekordnú účasť pretekárov

2012/17 | 23.04.2012 | Ďalšie športy | Imrich Makó
    Podujatie „Slaňaki“ - Beh do vrchu Dubník 874 m n.m., O pohár starostu obce Zámutov, si v atraktívnom prostredí Slanských vrchov pripísalo na konto už tretí ročník. Za jeho históriou a organizáciou stojí vranovská dvojica aktívnych bežcov Ján Rovňák a Mikuláš Vrábeľ.