vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouPozývame vás / Unikátna výstava BIBLIA včera, dnes a zajtra

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou srdečne pozýva širokú verejnosť na vernisáž putovnej výstavy „BIBLIA včera, dnes a zajtra“, ktorá sa uskutoční 20. februára 2012 o 16.00 hodine v Hornozemplínskej knižnici.

Výstava dáva možnosť prezrieť si viac ako 300 rôznych exponátov pre dospelých, mládež a deti v takmer 80 jazykoch. Okrem najstarších Biblií z roku 1549 a 1556 budú k dispozícii kancionály, spevníky, modlitebné knižky, biblické príbehy, mapy, študijné materiály a komentáre. Svetovým unikátom je Biblia v 66 jazykoch - každá biblická kniha je napísaná v inom jazyku. K zaujímavým exponátom patria aj Melentrichove Biblie, kancionál v reči černošského kmeňa Zulu, Biblia v jazyku esperanto, vietnamčine, hebrejčine, v gréčtine, rómštine, ručný prepis Evanjelia podľa Marka na cigaretovom papieriku, vytvorený politickým väzňom vo väzení, Biblia v Braillovom písme, ale aj jedna z najmenších Biblií na svete.

Návštevníkov určite zaujme zvitok Tóry - piatich kníh Mojžišových priamo z Izraela, ručný prepis Biblie, či možnosť zapojiť sa do zaujímavej biblickej súťaže o hodnotné ceny. Súčasťou výstavy bude 100 grafických reprodukcií rytín holandského maliara Rembrandta Harmenszoon van Rijn.

Unikátna putovná výstava, ktorá predstaví Bibliu a jej posolstvo širokej verejnosti, potrvá do 1. marca 2012.

Platená reklama

Žihadielko
Kadernícky salón Janka
GRAND STUDIO, s.r.o. - reklamná, produkčná a umelecká spoločnosť
STD Donivo pracovné ponuky
Hobby centrum
Česko-slovenský večer
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum