vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Máte moje slovo, že so mnou pocestuje

Máte moje slovo, že so mnou pocestuje

Predsedníčka Vlády SR Iveta Radičová otvorila v utorok v priestoroch Úradu vlády SR výstavu mladých talentov s názvom „Drevo a kov“. Výstava predstavuje ukážky výrobkov žiakov Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou, pre ktorú je cťou, že je vôbec prvou školou, ktorá vystavuje na Úrade vlády SR. Výstava je prehliadkou šikovnosti a tvorivosti žiakov v drevárskych a kovospracujúcich študijných aj učebných odboroch tejto školy.

Na otvorení výstavy sa zúčastnili aj významní hostia Ján Hudacký – štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, Ján Ragan – primátor mesta Vranov nad Topľou, Ján Ďurian – prezident spoločnosti Bukóza Holding, a.s., a ďalší hostia pozvaní Úradom vlády.

V úvodnom príhovore predsedníčka vlády zablahoželala študentom školy a ocenila skutočnosť, že svojou činnosťou prezentujú nielen svoj talent a schopnosti, ale aj samotné Slovensko, keďže výstava výrobkov na Úrade vlády SR je iba zastávkou na ceste do Dánska, kde výrobky budú prezentovať našich študentov a ich pedagógov na medzinárodnej prezentácii mladých talentov. „So záujmom som si prečítala, že ste tvorcami novej drevoorechovej dosky DODO a tiež tvorcami drevených výrobkov zo škrupiniek, čím vytvárate originálne materiály. A možno dotyk a kontakt s prírodou v tejto podobe z nás robí aj lepších ľudí,“ zhodnotila Iveta Radičová tvorbu mladých umelcov a remeselníkov.

V závere svojho príhovoru premiérka zaželala veľa úspechov, tvorivých nápadov a poďakovala sa za využitie možnosti prezentovať výrobky aj na pôde Úradu vlády SR.

Riaditeľ školy Igor Šesták vo svojom príhovore vyzdvihol skutočnosť, že výrobky školy zhmotňujú zručnosť a tvorivosť našich detí. „Nesmierna radosť, patričná dávka hrdosti a úcta - to sú pocity, ktoré sprevádzajú otvorenie tejto výstavy“. Vyjadril presvedčenie, že výstava bude aj potešením a pohladením duše. Poďakoval sa premiérke aj zamestnancom Úradu vlády SR za ústretovosť pri inštalácii výstavy a tiež Gabriele Trebuňákovej, z Agentúry TA-DE-S (Talentované deti Slovenska) za manažovanie celej výstavy.

Riaditeľ školy v závere príhovoru odovzdal premiérke dary, v ktorých sú zhmotnené zručnosť a tvorivosť našich detí – drevené misky, drevený vínny set a aj originálny vizitkár z dreva so slovenským znakom. „Keď sa rozhodnete ísť do zahraničia, budeme veľmi radi, ak budete mať na stole náš vizitkár,“ povedal premiérke riaditeľ SOŠ Igor Šesták. „Máte moje slovo, že so mnou pocestuje,“ prisľúbila I. Radičová.

Na výstave sú výrobky, ktoré reprezentovali školu na viacerých súťažiach na Slovensku, ale aj na medzinárodnom poli. Patrí medzi ne napríklad drevoorechová doska DODO vytvorená z orechových škrupín, ktorá reprezentovala Slovenskú republiku na Súťaži mladých vedcov EÚ v Írsku a Európskom fóre mladých vedcov v Nemecku. Zaujímavým výrobkom je drevený model motorky, ktorý v rámci výstavy Mladý tvorca 2011 v Nitre získal ocenenie TOP výrobok v kategórii drevospracujúca výroba, ale aj stolárska hoblica, originálne drevené truhlice, drevený stojan na CD, Kocka TOMI – plná detských stolových hier, ktorá tiež získala ocenenie TOP výrobok, drevená mapa Európy, kované oplotenia, kované stojany na víno, kovové doplnky interiéru a mnoho ďalších.

Program výstavy spestrili svojím vystúpením aj deti z folklórneho súboru Cifroško z Vranova nad Topľou, ktorý pracuje pri Základnej škole Sídl. II. Výstavu organizuje Informačné centrum ÚV SR v spolupráci s agentúrou TADES – Talentované deti Slovenska.

Nemožno však opomenúť to, že výrazným spôsobom pri tomto úspechu stála Bukóza Holding, a. s. ktorá podobne ako pri rozvoji školy, vrátane podpory zahraničných projektov, materiálne a finančne podporila aj túto výstavu.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum