vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Striebro z Cassovia Cupu

 Striebro z Cassovia Cupu

Hotelová akadémia v Košiciach sa v dňoch 20. a 21. 3. 2012 stala hostiteľkou 43 študentov z celého Slovenska, pripravených zabojovať o čo najlepšie umiestnenie v súťaži mladých barmanov. Na jej pôde sa konal už 6. ročník súťaže v príprave miešaných nápojov „Cassovia Cup 2012“, pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Dr. Zdenka Trebuľu. Spoluorganizátorom bola Slovenská barmanská asociácia.
43 súťažiacich barmanov juniorov prišlo z 20 stredných škôl od Bratislavy až po Humenné, aby ukázali, čo dokážu vyčariť za pár minút z pripravených ingrediencií.

SOŠ, A. Dubčeka 963/2 vo Vranove nad Topľou reprezentovali študentka 3. ročníka odboru čašník Radka Jakubčinová a študent 4. ročníka odboru čašník Michal Vojtek, ktorí sa pripravujú pod odborným vedením majsterky odborného výcviku Mgr. Anety Leškovej.

Súťažilo sa v 2 kategóriách: soft drink / nealkoholický nápoj/ a long drink / dlhý alkoholický nápoj/ podľa kritérii Slovenskej barmanskej asociácie. Osobná účasť prezidenta SkBA Ing. Rotha, predsedov sekcií SkBA a komisárov z celého Slovenska napovedá, že sa súťažilo na najvyššej úrovni. Súťažiaci sa nedali zahanbiť, ich nápoje hýrili rôznymi farbami, zaujímavými dekoráciami a často aj netradičnými chuťami. Michal Vojtek a Radka Jakubčinová sa pripravovali zodpovedne a oplatilo sa, neodišli naprázdno. Radka získala strieborné ocenenie za nápoje OXIMORON v kategórii „Soft drink“ a COTO DOŇANA - „Long drink“. Úspešne prevzala štafetu od Michala Vojteka, ktorý o pár týždňov maturuje. Obom študentom ďakujeme za reprezentáciu školy, mesta aj regiónu, ocenenej srdečne blahoželáme a Michalovi držíme palce na „skúške dospelosti“.

Ing. Ľudmila Vagaská
zást. riad. SOŠ pre PV

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum