vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Obvodové kolo Aranžovanie kvetov - vyhodnotenie

Centrum voľného času vo Vranove nad Topľou zorganizovalo 6.6.2012 obvodové kolo súťaže v Aranžovaní kvetov. Súťaže sa zúčastnilo 13 súťažiacich 12 dievčat a jeden chlapec z 5 základných škôl – ZŠ Kukučínova, ZŠ Sídlisko ll, ZŠ Juh, ZŠ Bernolákova, ZŠ Holčíkovce a jedného gymnázia. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Prvá disciplína bola voľné aranžovanie podľa vlastnej fantázie zo živých kvetov, druhá disciplína dekorácia do rámčeka zo sušeného rastlinného materiálu. Súťažiaci aranžovali s veľkým nadšením a radosťou. Do práce vložili svoju zručnosť a nápaditosť. Na zhotovenie aranžmánu mali súťažiaci 60 minút a na dekoráciu do rámčeka 30 minút. Víťazí boli odmenení vecnými cenami a diplomami.

Výsledky súťaže:
1. Kategória 3. - 6. ročník:

1. miesto: Lucia Bačinská (ZŠ Holčíkovce), 2. miesto: Dominika Drobňaková (ZŠ Bernolákova), 3. miesto: Alexandra Košudová (ZŠ Bernolákova).
2. Kategória 7. – 9. ročník:
1. miesto: Samuel Andrejčák (ZŠ Holčíkovce), 2. miesto: Mária Petrová (C. Gymnázium sv. Františka z Assisi), 3. miesto: Juliána Zajacová (ZŠ Holčíkovce). Čestné uznanie: Emma Kovaľová (ZŠ Bernolákova). Čestné uznanie: Ivana Konfederáková (ZŠ Kukučínova).

Prví dvaja súťažiaci z druhej kategórie boli ocenení predsedom Okresného výboru zväzu záhradkárov pánom Lopatkom vecnými cenami a postupujú do celoslovenského kola súťaže v Aranžovaní, ktorý organizuje Slovenský zväz záhradkárov v septembri. Všetkým súťažiacim blahoželáme.

Valéria Petrášová, oddelenie prírodovedy

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum