vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Prioritou Dlhého Klčova je rozšíriť úzky káder

Z účastníkov IV. ligy, skupina Sever z okresu Vranov nad Topľou skončili najvyššie, na 6. mieste, futbalisti OcFK Dlhé Klčovo. Mužstvo pod vedením trénera Michala Ihnáta si v trinástich jarných vystúpeniach pripísalo na konto šesť víťazstiev, tri remízy a štyri prehry s aktívnym skóre 25:18, čo im v súčte s prvou polovicou súťaže vynieslo 51 bodov. „Z celkového pohľadu nebola jar z našej strany výsledkovo, ani herne zlá. Pred jej začiatkom som sa trošku obával toho, že zimná príprava nám nevyšla podľa predstáv. Popri tom nás trápil úzky káder a ak by sa nám nevyhýbali zranenia a karty, bolo by to náročné, ale nakoniec sme to zvládli. Hoci sme skončili horšie, ako pred rokom, získali sme však viac bodov, a preto sme spokojní. Treba však tiež objektívne priznať, že po zmenách v Ľuboticiach bolo o postupujúcom rozhodnuté a zároveň sa vyprofilovala trojica tímov na chvoste tabuľky. Súťaž sa teda dohrávala bez napätia z bojov o postup alebo zostup, a to sa, v porovnaní s minulými rokmi, podpísalo aj pod pokojnejší priebeh celej jari,“ hodnotil tréner OcFK Dlhé Klčovo Michal Ihnát.

Vstup do jarnej časti nemalo Dl. Klčovo optimálny, pretože trikrát hralo vonku a doma privítalo V. Tatry, pričom bilancia mužstva bola dve remízy a dve prehry. Partia okolo kapitána R. Homoľu sa však postupne rozbehla a napríklad pred vlastnými fanúšikmi už nestratila ani bod, k čomu z ihrísk súperov pridala remízu v Plavnici a víťazstvo v Bystrom. „Vedeli sme, že máme niečo nahrané, preto sme z prvých štyroch stretnutí paniku nerobili. Keď sa zlepšili terény, začali sme viac trénovať a opäť platilo, že silní sme najmä doma, kde vieme zahrať pekný futbal. Pokiaľ by sme mali širší káder a trénovali by sme viackrát do týždňa, určite by sme miešali karty na špici,“ dodal M. Ihnát.

Zápasy Dl. Klčova patrili medzi tie atraktívnejšie. Mužstvo malo priemer 3,1 gólu na zápas, čo sa muselo fanúšikom páčiť. „Pravdou však je, že sme museli ubrať z nášho útočného štýlu, lebo momentálne máme v kádri iba jedného útočníka R. Homoľu. V minulosti sme mali M. Dzurovčina, či Ľ. Šimaja, ale teraz sme museli našu taktiku prehodnotiť. Na druhej strane, po odchode P. Košudu sa narušila stabilita obrany. V rovnakom zložení sme nastupovali niekoľko sezón, a teda potreboval som nejaký čas, kým som na post pravého obrancu našiel správneho hráča. Myslím si, že pre divákov je atraktívnejší zápas ak padne viac gólov, ako keby sa malo hrať na 0:0 alebo 1:0. Z toho dôvodu sme sa snažili hrať ofenzívnejšie a celkovo to bolo na trávniku viac uvoľnenejšie,“ uviedol M. Ihnát.

S letnou prípravou začali v Dl. Klčove 6. júla. Aj v novej sezóne sa chcú v klube spoliehať na najväčšiu devízu tímu, ktorou sú skúsenosti. „Prioritou pre nás bude doplniť káder, lebo nemôžeme, tak ako doteraz, hrať trinásti. Zatiaľ sa do Vranova vrátil M. Bréda, ktorému prajem, aby sa presadil, pretože povahovo je to dobrý chlapec a futbalovo má určite na viac, ako na V. ligu. Našim najcitlivejším postom ostáva pozícia brankára. Hoci sa obzeráme po nejakom kvalitnom gólmanovi, na trhu ich veľa nie je, tak uvidíme, ako sa nám túto otázku nakoniec podarí vyriešiť,“ komentoval situáciu v kabíne M. Ihnát.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum