vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Veľvyslankyňa Dánskeho kráľovstva navštívila Knudsen Plast s.r.o.

Keď pred takmer rokom Anita Hugau, veľvyslankyňa Dánskeho kráľovstva, navštívila mesto Vranov nad Topľou, možno ešte netušila, že sa v tomto regióne nachádza spoločnosť z jej rodnej krajiny a že sa na východe Slovenska stretávajú rodáci z Dánska, ktorí u nás žijú a pôsobia. Jedným z nich je aj Søren Nielsen, konateľ spoločnosti Knudsen Plast s.r.o. a zároveň člen Danish Business Club Eastern Slovakia (Dánsky biznis klub na východnom Slovensku).

Veľmi nás potešilo, keď dánska veľvyslankyňa prijala pozvanie tohto klubu spoznať našu firmu, zaoberajúcu sa výrobou plastových výliskov pre zdravotníctvo. So záujmom si pozrela výrobné haly, oddelenie kvality, nástrojáreň a cleanroom (špeciálne upravená miestnosť pre čistú zónu). Počas prehliadky sa intenzívne zaujímala o proces lisovania pre ňu bemærkelsesværdig (pozoruhodných) súčiastok. Pýtala sa na množstvo detailov pri práci na vstrekovacích lisoch, či formách. „Bolo to veľmi zaujímavé,“ povedala na záver a s príjemným úsmevom na tvári sa s nami rozlúčila.

Jej jednodňová cesta pokračovala do Prešova do firiem Glunz & Jensen s.r.o., Linak Slovakia s.r.o. a na stretnutie s ďalšími členmi Dánskeho klubu. „Veľvyslankyňa hovorila o  celkovej politickej situácii na Slovensku. Informovala o zmenách v legislatíve, ktoré budú mať dopad na ľudí i spoločnosť v budúcnosti. Vyjadrili sme spokojnosť s pôsobením vo Vranove nad Topľou a bola to pre nás skvelá príležitosť propagovať našu spoločnosť a mesto Vranov nad Topľou. Akonáhle bude mať veľvyslanectvo Dánska požiadavky na služby podobné tým našim, som si istý, že im ambasáda odporučí našu firmu. Tiež sme dali jasne najavo, že tento región je veľmi vhodný pre plastikársky priemysel, keďže je tu dlhodobá tradícia lisovania. Takže v prípade inej dánskej spoločnosti, ktorá tu prejaví záujem o podnikanie, budeme viac než radi a ochotne sa s nimi stretneme a pomôžeme pri ich začiatkoch,“ povedal Søren Nielsen.

Dánsko je známe veľkým množstvom cyklistov. Ľudia tam denne využívajú bicykel ako najpoužívanejší dopravný prostriedok, aby sa dostali do práce, na nákupy alebo do školy. Anita Hugau je zástankyňou zdravého a čistého mesta, vo veľkej miere propaguje cyklistiku na rôznych podujatiach, čím, ako uvádzajú médiá, prispieva k budovaniu svojho imidžu ambasádorky na bicykli.

Anna Magurová

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum