vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Súčasťou Dni slovenských cestárov bude aj Cestárske rodeo

Slovenská cestná spoločnosť organizuje pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Počiatka a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka Dni slovenských cestárov. V poradí XVII. ročník sa v dňoch 11. – 12. októbra 2012 uskutoční vo Vranove nad Topľou. Štvrtkový program začne v hoteli Patriot, kde sa bude konať odborná časť s prednáškami na tému aktualizácie programu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest, diskutovať sa bude aj o možnostiach a dôvodoch spoplatnenia ciest II. a III. triedy a úlohe a zodpovednosti projektantov pri návrhu opráv konštrukcii vozoviek. „Pozvaných je dvesto hostí, medzi ktorými budú aj naši partneri z USA, Rumunska, Poľska, ČR a Ukrajiny. Počas odbornej časti očakávame, že sa z prednášok dozvieme o aktuálnych zámeroch súvisiacich s budovaním ciest, či nových technologických postupov pri ich výstavbe,“ uviedol riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, oblasť Vranov Michal Švábik.

V piatok sa v priemyselnom parku Ferovo stretnú na Cestárskom rodeu najlepší slovenskí vodiči zimnej údržby, ktorí budú demonštrovať svoje jazdecké umenie. Na trati ich čaká slalom, cúvanie na presnosť alebo zastavenie na presnosť. Súťaž sa začína o 9.00 hod. a jej súčasťou bude aj výstava komunálnej techniky PSK. „Z každého kraja sa predstavia po dvaja vodiči, pričom medzinárodný rozmer súťaži pridajú naši kolegovia z Ukrajiny. Touto cestou by som chcel pozvať širokú verejnosť, pretože si bude môcť pozrieť ako pracujú naši vodiči počas zimy. Veľmi radi privítame medzi nami aj žiakov základných a stredných škôl. Možno niektorých z nich cestarina zaujme natoľko, že sa v budúcnosti rozhodnú práve pre toto povolanie,“ dodal M. Švábik.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum