vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Cherry Team zastavil na ceste do Paríža bratislavský Slovan

 Cherry Team zastavil na ceste do Paríža bratislavský Slovan

Známa športová značka Adidas vyhlásila tento rok v desiatich európskych krajinách turnaj Team Five Challenge v malom futbale. Odmenou pre prihlásené mužstvá bude pobyt v Paríži a možnosť zahrať si proti legendárnemu Z. Zidanovi.

Po úspešnom dobrodružstve s Ligou majstrov prihlásil Patrik Višňovský svoje mužstvo Cherry Team aj do súťaže s Adidasom a opäť sa na neho usmialo šťastie, pretože boli vyžrebovaní do finále slovenskej časti. Dvadsaťštyri kolektívov rozdelili organizátori do ôsmich skupín, v ktorých sa hralo k.o. systémom. Prvým súperom Cherry Teamu bol Inter Bratislava a naši reprezentanti vyhrali 3:2. „Pôvodne sme si mysleli, že sa stretne každý s každým, preto sme ostali prekvapení, že porazený musel na turnaji skončiť. Myslím si, že náš zápas sa divákom páčil a hoci v druhom polčase mal Inter kondične navrch, tesné vedenie sme z rúk nepustili,“ uviedol kapitán Patrik Višňovský. V druhom vystúpení nastúpil jeho tím proti Slovanu Bratislava U-19 a futbalová fiesta pokračovala... Napriek prevahe a množstvu šancí sa Cherry Teamu presadiť nepodarilo, preto po výsledku 0:1 postúpili ďalej Belasí. „Inkasovali sme už v 5. min., ale potom sme si dokázali vypracovať dostatok príležitostí, no skórovať nám súdené nebolo. Nastrelili sme brvno, žrď, získali sme si sympatie fanúšikov, len nebolo nám to nič platné, lebo do finále postúpil súper,“ konštatoval P. Višňovský.

Zo slovenského turnaja postúpili prvé tri družstvá do Prahy, kde sa bude rozhodovať o tom, kto sa nakoniec predstaví v Paríži. Hoci Cherry Teamu nechýbalo veľa k tomu, aby išiel ďalej, zostava P. Šandrej, M. Grec, R. Marhefka, R. Matta, M. Bálint, P. Višňovský a D. Kertis má pred sebou ďalšiu výzvu, ktorou sú Majstrovstvá Slovenska v malom futbale v Partizánskom, kde ich pozval zväzový predseda Jozef Václav. „Tento turnaj bol pre nás veľmi dobrou skúsenosťou. Malý futbal je predsa len o čosi dynamickejší a navyše nám ponúka možnosť zahrať si, či už mimo regiónu alebo aj v zahraničí. Na majstrovstvách Slovenska sa bude totiž kreovať náš národný výber, preto sa reprezentačnými kartami pokúsime zamiešať aj my“, dodal P. Višňovský.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum